Domů Tělo & Zdraví Zumba není jen jedna – rozdělení

Zumba není jen jedna – rozdělení

0

Zumba není jen jedna – rozdělení zumbyTaké jste propadli kouzlu latinsko-americkému cvičení v podobě Zumby? Nemůžete se dočkat na další hodinu, nebo jste ve stádiu, kdy o ní vážně přemýšlíte? Pojďme se tentokrát podívat na to, jak se zumba rozděluje. Mnozí z vás určitě moc dobře vědí, že zumba není jen jedna a díky své popularitě získala další odnože.

Všechny spojuje radost z kolektivního pohybu a příjemné odreagování od stereotypního života.Moderní doba nás neustále bičuje k vyšším výkonům. Všechno musí být hned a navíc za minimální peníze. Jakmile odzvoní pracovní směna, většina lidí se odpotácí domů a dalšího dne na novo.

Tento nepříjemný trend nás nutí jezdit auty, vařit z konzerv, či mražených polotovarů a na pohyb na čerstvém vzduchu se pomalu už ani nedostává. Velmi příjemnou odbočkou se tak může stát pravidelná docházka na lekce zumby. Pokud patříte mezi úplné začátečníky a nevíte, co od zumby vlastně očekávat, tak našemu článku věnujte několik málo minut a dozvíte se o základním rozdělení na jednotlivé druhy.

Zumba Basic Steps Level

Před tím než se zapíšete na kurz zumba cvičení, bylo by dobré vědět, o jaký kurz se jedná. Na scéně se objevují jak mírně pokročilé sestavy, tak začátečnické, nebo dokonce zumba cvičení v bazénu. Zde záleží na vašich individuálních potřebách nebo zájmu. Zumba Basic Steps Level je určen pro úplné začátečníky, kteří se s celou problematikou teprve seznamují. Na lekcích se naučíte základní kroky, které se objevují v tanečních stylech jako je reggeaton, merenque, cumbia a salsa.

Zumba Basic Steps Level 2

Jakmile ovládnete scénu na poli začínajících cvičenců, můžete přesedlat na další level. Tento styl zumby v sobě ukrývá hned několik dalších tanečních prvků. Provedení je rovněž o něco náročnější. Nalezneme zde prvky ze salsy, belly dance, tanga či dokonce flamenga. Cvičení je svižnější a předesílá všem zúčastněným skvělý zážitek.

Zumba Gold

Patříte mezi aktivní seniory? Hledáte vhodný a především šetrný způsob, jak si protáhnout tělo a neriskovat žádný úraz? Pokud jste si na výše uvedené otázky odpověděli v kladném duchu, tak by vás mohla zajímat Zumba Gold. Tento druh cvičení je vhodný i pro lidi trpící nadváhou nebo po úrazech. Zkrátka všude tam, kde je vyžadován mírnější přístup při cvičení.

Zumba Gold Chair Class

Tento druh zumby je určen pouze zdravotně postiženým zájemcům. Přístup k nim je natolik specifický, že jim bylo vyhraněno právo soukromých lekcí. Pokud chcete zapojit člena do pohybové aktivity v příjemném kolektivu, zeptejte se ho, jestli nechce vyzkoušet Zumbu.

Zumba Toning

Zumba toning je určena všem zájemcům, kteří hledají efektivní zároveň rychlé odreagování, přičemž spálí trochu více kalorií, než u klasiky. Jde o kombinaci tance a posilovacích cviků. Při cvičení se používají činky.

Aqua Zumba

Už jen ze samotného názvu je patrné, že jde o spojení zumba cvičení s vodou. A přesně tak tomu je. Aqua Zumba se cvičí v bazéně, čímž je docíleno maximální šetrnosti k pohybovému aparátu. I přesto, že se cvičí ve vodě, tak spálíte mnohem více kalorií, než je tomu u klasické zumby v tělocvičně. Odpor vody má své kouzlo.

Zumbatomic

Zumba nezapomíná ani na naše děti a předesílá jim šanci se zapojit v podobě Zumbatomic. Cvičení je určeno pro děti od 4 – 12 let. Pokud tedy máte doma neposedné děti s citem pro tanec a poslech hudby, tak to s nimi zkuste zkonzultovat. Hodiny jsou vedené formou zábavy a zúčastnit se jich můžete i vy.

VIDEO: Jak vypadá taková aqua zumba?