Domů Tělo & Zdraví Cvičení není třeba vyhrazovat extra čas! Dřepy lze dělat u čištění zubů...

Cvičení není třeba vyhrazovat extra čas! Dřepy lze dělat u čištění zubů a výpady u vaření oběda! 4.82/5 (11)

0

Cvičení není třeba vyhrazovat extra čas!Mnoho žen si při cvičení stěžuje na nedostatek času. Ráno musí připravit děti do školy a manžela do práce, pak samy jdou do zaměstnání a odpoledne začíná další kolečko starostí. Kdy tedy proboha mají zvládnout ještě fitcentrum? Jenže ono to není nikdy tak horké, jak to vypadá.

Proto vy ženy, které nestíháte fitcentrum nebo se vám do fitcentra zkrátka nechce, cvičení rozhodně nevzdávejte. Extra čas k němu totiž nepotřebujete. Jak to myslíme? Jednoduše! Dříve než začnete mít jakékoliv námitky, odpovězte nám na následující otázky. Čistíte si zuby každý den? Připravujete oběd pro svou rodinu? Žehlíte prádlo? Myjete nádobí? Pokud jste alespoň 2x odpověděly ano, znamená to, že i vy můžete cvičit a posilovat každý den!

Například již zmíněné čištění zubů je každodenní banální činností, které nevěnujeme přílišnou pozornost. A když své zuby čistíme opravdu pečlivě, věnujeme této činnosti alespoň 3 minuty.

To znamená, že ony tři minuty můžete strávit mnohem efektivněji, když si u čištění zubů i zadřepujete! Je to jednoduché. Po celou dobu, kdy si budete čistit zuby dělejte dřepy. Uvidíte, že vám ony tři minuty utečou, mnohdy si je dámy začnou prodlužovat.

Za pouhou chvilku tak máte splněny hned dvě činnosti – ranní hygienu i rozcvičku. A věřte tomu, že i tak krátkodobé, ale pravidelné dřepování se ukáže na vašem vypracovaném zadečku. A když už mluvíme o dřepech, rozvrhnout si je můžete do celého dne. Největším kamenem úrazu je totiž fakt, že ženy se sice rozhodnout cvičit, pak toho ale mají v průběhu celého dne až nad hlavu a cvičení jde kvůli rodině a práci stranou.

Proto na cvičení myslete, již jak vstanete z postele. Dvacet dřepů každé ráno vám zabere maximálně pět minut a to je opravdu zanedbatelný čas, který vám nebude chybět ani na cestě k autu ani při poradě v práci. K dřepům můžete přidat i tolik oblíbené sedy lehy. Které vykonáte také hned po probuzení. Hned od začátku jste tak parádně naladěná a máte skvělý pocit, že jste již pro sebe něco udělala.

Dobré je, když si k nočnímu stolku kromě džbánu s vodou položíte i švihadlo. Padesát přeskoků přes švihadlo každý den, nastartuje váš metabolismus a vy tak budete svěží a fit. Ani se nenadějete a po pár týdnech se vlezete do vašich malých džín! Nemluvě o tom, že skoky na švihadlu mají příznivý účinek na úbytek celulitidy.

Ženy, které si uvědomí, že pro cvičení není třeba vyhrazovat extra čas si cvičení zamilují! Vždyť pár minut ráno, odpoledne a večer rozhodně nenaruší jejich plány. Navíc díky skvělé formě budou zvládat ještě více pracovních úkonů. Vždyť výpady lze cvičit i u přípravy oběda. Když se zamyslíte, strávíte u vaření spoustu času čekáním, nebo ne?

Také čekáte, až se vám uvaří voda na těstoviny, až se začne vařit omáčka pro přidání jíšky, čekáte na dovaření brambor nebo na osmažení řízku? V tu dobu nemusíte pouze prázdně civět do hrnce, můžete cvičit! Třeba výpady. Deset výpadů na každou nohou zvládnete ještě dříve, než se vám uvaří těstoviny, k tomu přidejte pár dřepů, dámských kliků a jste na správné cestě k vysněné postavě.

Možná tomu nebudete věřit, ale cvičit lze i u televize. To když před partnerem nechcete ukazovat své úporné snažení pro lepší postavu. Když se se svým milým budete koukat na film, jednoduše stahujte a povolujte zadeček. Řekněme, že tohle vydržíte dělat po celou dobu dvouhodinového filmu.

Pak už jen stačí shlédnout pár dalších trháků a pevný zadeček se jistě dostaví! To samé můžete dělat i při čekání na vlak nebo autobus, u žehlení prádla nebo mytí nádobí. Další takové „nenápadné“, ale účinné cvičení je stávání si na špičky. Po takovém cvičení získáte sexy lýtka!

Tak vidíte, žádné výmluvy, žádné výmluvy! Pro cvičení není nutné si vyhrazovat extra čas. Vždyť ženy jsou stvořeny k tomu, aby zvládly několik činností najednou. Proto si bez obav mohou čistit zuby a dřepovat, vařit oběd a dělat výpady nebo žehlit prádlo a posilovat lýtka!

Co si u nás ještě o cvičení přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.