Nejlepší elektrický pilník na paty – Přichází doba plesů, ale taky třeba kurzů jógy nebo návštěvy čajoven – tady všude je třeba dbát na pěkné, voňavé a především upravené nohy. Ztvrdlá kůže na patách po létě parádu rozhodně neudělá. Skvělou první pomocí proti takovému problému jsou elektrické pilníky.
Zpravidla mají podobu rotujících válců s rychlými otáčkami. Bruska samotná je tvořena speciálním drsným materiálem, jež díky tření a otáčkám perfektně odstraní hrubou kůži, zatímco té zdravé se ani nedotkne. Vše je rychlé a bezbolestné. Bruska na paty odstraní odumřelou kůži a navíc vybrousí paty pěkně dohladka. Ale uplatní se třeba i na ztvrdlé kůži na palcích nebo na ploskách nohou, které sis zničila během své bosé chůze u vody. Zkrátka a dobře, je to docela šikovná pedikérská pomůcka.
Navíc nejsi vázaná na koupelnu a protivné namáčení nohou a následné použití pemzy. Brusky se vejdou do kabelky, napájí je obyčejné tužkové baterie a dobře se s nimi manipuluje. I mezi nimi však existují rozdíly a leckdy si od nich slibujeme i to, co prostě nedokážou.
Elektrický pilník na paty diskuze
Vyhovuje vám? Vážně si poradí i s hodně tvrdou patou? A jak dlouho to s ním asi trvá? Pokud si najdeš libovolnou diskuzi na tohle téma, bude tam podobných otázek jako máku. Jako první se tedy podíváme na to, co je o elektrických pilnících třeba vědět.
Elektrický pilník na paty recenze
Zase jsem vybrala tři šikovné modely, tentokrát podle toho, co jsem měla možnost sama vyzkoušet u kamarádek. Který si pořídím sama pro sebe a který mě naopak zklamal? Těš se na mou recenzi!
Jak si vybrat elektrický pilník na nohy
Ale ještě než se pustím do samotné recenze, napíšu ještě pár slov k výběru elektrického pilníku nebo chceš-li elektrické brusky na nohy. To, abys nešlápla vedle, až půjdeš do drogerky.
Jít za značkou se vyplatí
Především tě chci odradit od nejrůznějších výrobků u Vietnamců. Pominu teď mizernou kvalitu, to už asi sama dobře víš. Stejně důležité jsou ale i náhradní díly. Možná tě to doteď nenapadlo, ale elektrické pilníky na nohy trpí na poměrně rychlé obrušování hlavic, takže se nákupu těch náhradních nevyhneš. A když jsou pilníky značkové, tak se tohle příslušenství mnohem lépe shání. Nakonec si můžeš dost často vybrat i z více druhů a tipů, od hlavice na pořádnou pedikůru pro extra ztvrdlé paty, až po hlavici určenou pro jemný peeling a dopilování posledních detailů.
Chtěj vědět, co bude tvé nohy brousit
Určitě tě ve škole učili, že diamant je nejtvrdší nerost na světě. No, není to už dávno pravda, aktuálně drží rekord nenápadný černý kamínek s názvem lonsdaleit, který vydrží až o 58 % více tlaku, než diamant. Nicméně původní favorit Mohsovy stupnice si se ztvrdlou kůží na nohou poradí pořád ještě dobře. Ty nejlepší pilníky proto mají v brusné hlavici jako hlavní obrušovací „činidlo“ právě drobné diamantové krystalky. Vůbec nevadí, že jsou syntetické, bez nich to prostě brousit nebude. Takže diamant na brusné hlavici je další dobrý ukazatel kvality. A to by bylo z mé strany vlastně všechno – takže teď už hurá na recenzi!
Sencor SPE 4111RS – levný pomocník, který neurazí
„Stál mě jenom tři stovky, heč,“ s těmi slovy mi Zuzka tohohle krasavce podávala. Ale asi to nebyl tak špatný kauf, co vím, tak už ho má aspoň rok. Tak co s tebou? Celkem pěkně se držíš, tak uvidíme.
Testovala jsem ho na patě, která už si podobný zákrok fakt zasloužila. Dvacet minut poctivé práce odvedlo své, ale byla to dost dlouhá doba. Navíc mi tvar nepřijde tak úplně šikovný – hůř se mi s ním dostávalo na všechna místa, nohu jsem musela vykroutit a dát si ji na klín.
Pěkně prosím, netlačit – jinak nefunguju
Baterky vydržely bez problémů, ale i sebemenší tlak otáčení brusného válce rozhodil. Zuzka říká, že si brousí nohy ob den, takže jí to zabere tak deset minut. Na pravidelné používání je to tedy asi fajn, cena taky ujde. Ale jako první pomoc pro fakt zanedbané paty to nebude. To bude rychlejší a účinnější zajít si na klasickou mokrou pedikúru se vším všudy.
Na ostří elektrického pilníku na nohy Sencor SPE 4111RS najdeš jemné diamantové krystalky, za tu cenu jich asi nebude moc, ale na pocit luxusu to stačí. Brusný kámen se dá navíc jednoduše sundat a omýt nebo vyměnit.
V balení jsou hned dvě náhradní hlavice, což je super – protože ze začátku ho asi budeš likvidovat rychleji, už jen proto, že budeš tlačit jinak a jinde, než je třeba. Ono se vlastně při používání těchhle udělátek vůbec tlačit nesmí, rády se pak zastavují a přestávají brousit. Ale to brzo zjistíš sama. Pro nožičky jako ze žurnálu je spíš potřeba pěkná dávka trpělivosti než mechanické síly.
Zlatá středni cesta od Scholl aneb splní, co slibuje reklama?
Když se řekne elektrická bruska na nohy, nejspíš si stejně hned vybavíš tu od School. Pěkná růžová, reklama na každém kroku – no, kdo by odolal. Cenově se paradoxně tahle hračička pohybuje stále ještě mezi levnějšími. Opět je na baterky – budeš potřebovat nejlíp tři tužkové.
Abychom si rozuměly, mluvím o modelu Scholl Velvet Smooth Diamond Pink. Ten mají dneska v každé drogerii a nejen tam. Mě hodně tvarem připomíná žiletky od Venus, což jsou moje oblíbené. Dost dobře se drží (žiletky i pilník) a dobře odstraňuje zrohovatělou, ztvrdlou nebo rozpraskanou kůži (pilník, samozřejmě).
Pedikůra na doma na sucho i na mokro
Velkou výhodou tohohle přístroječku je, že si poradí s mokrou i suchou kůží. Teda ne, že by sis ho mohla vzít do vany, ale když se kůže pěkně rozmočí v koupeli a pak osuší, můžeš v klidu brousit. Nejlíp se mi osvědčily krouživé pohyby, jež spolu s jemnou rotací vyhladí pokožku úplně nejvíc. Ale bacha, zase netlačit, jinak se pilník vypne.
Obyčejná pedikúra ti zabere tak deset minut, ale pokud máš nohy, o které ses fakt dlouho nestarala a myslíš si, že teď máš doma nějaký zázrak, tak tě zklamu. Nejlepší je napoprvé obrousit to nejhorší pemzou nebo prostě vystříhat nůžkami (rozmočenou kůži), a zbytek pak dotáhnout pilníkem. Ale když Scholl Velvet Smooth Diamond Pink použiješ alespoň jednou za týden, nebudeš se už muset podobných problémů bát
Rotační válec obsahuje také tvrdé brousící diamanty, a to v množství 1 %, tedy cca 5-15 mg. Jsou hodně hrubé, takže to i celkem stačí. Brusný válec je uchycen na dvou nožkách, takže až dobrousíš, prostě ho vyndáš a opláchneš. Oplachovat celý pilník, vzhledem k tomu, že je na baterky, totiž asi nebude tak úplně dobrý nápad. A nechybí ani ochranný kryt, takže nemusíš shánět pouzdro někam na cesty.
A co mi hodně vyhovuje jsou náhradní hlavice – koupíš je na každém kroku, nemusíš obepisovat e-shopy.
Co se mi nelíbilo
Tenhle pilník je o dost drsnější, než jeho kolega od Sencoru. Mně se dělá ztvrdlá kůže na hřbetu malíčku, a tohle místo je docela citlivé a ošetřovat ho pilníkem od Schollu není nic příjemného. Neumí totiž měnit rychlosti, což je škoda. Rozhodně bych to uvítala. Zkusím to vykompenzovat různými hrubostmi náhradních hlavic – v nabídce jsou hned tři, takže si určitě taky vybereš. Ale jinak žádnou výtku nemám. Dobře se drží a nestojí tak moc.
Beurer a jeho elektrický pilník na ztvrdlo kůži se svítilnou – stojí za to?
A zase jsme na absolutní špičce, topu nebo chceš-li Everestu domácí pedikúry. Značku Beurer asi neznáš, ale to vůbec nevadí. Pokud o ní potřebuješ něco vědět, ta je to to, že se snaží svoje výrobky vždycky obohatit o něco navíc. Model Beurer MP 26 má v sobě proto zabudovanou svítilnu.
Asi si řekneš, že je to zbytečnost – ale jen do doby, než si budeš muset dělat pedikúru v mizerně osvětlené koupelně nebo dámské šatně.
Na sucho i na mokro a navíc se světelnou show
Běžné mozoly, ztvrdlou kůži na patách i rozpraskané palce odstraní elektrický pilník na nohy Beurer MP 26 vážně dobře. Mám vypozorováno, že menší tlak mu nevadí, takže když chceš celou pedikúru trochu zrychlit – dá se to. Ale rozumě, jinak se váleček přestane otáčet a máš po broušení.
Je super že v balení najdeš rovnou hrubý i jemný nástavec, takže si můžeš vyzkoušet, co ti bude vyhovovat a jak vlastně celý přístroj použít. Světlo je LED, takže z baterek skoro nic neubírá a je i docela příjemné na oči.
Mimochodem tenhle fešák se nabíjí jen na dvě tužkové baterie, ty v něm ale vydrží několik cyklů, takže fajn. A brusný váleček očistíš snadno za pomoci přiloženého čistícího kartáčku. To se hodí, protože zvláště při použití na mokré kůži je válec hodně zaprasený, takže ho musíš očistit i víckrát během používání a nemuset ho přitom sundávat je docela příjemná změna. Ale samozřejmě to jde, když je třeba.
A ještě musím ocenit celý design přístroje. Brusný válec je taktně schovaný pod rukojetí, takže ztvrdlá kůže někam nepřiměřeně neodletuje, spíš se bude sypat pod tebe na podlahu. A taky se ti nestane, že o rotující válec škrtneš třeba druhou rukou, jako u Schollu. Podobně byl řešený i Sencor, ale ten se mi prostě špatně držel. U Beureru to neplatí a spolu s tím integrovávaným světlem je to pro mě jasná jednička.
Takže svůj Scholl asi někom věnuju a dobře si rozmyslím, jestli Beurer vrátit Kátě, která mi ho na recenzi půjčila. No, ale mám takový dojem, že ho asi bude chtít zpátky, takže mi nezbude, než si ho koupit. A co ty? Vybrala sis v téhle recenzi svého oblíbence nebo už máš jiného favorita? Moc ráda se poučím.
Miluju všechno jakýmkoliv způsobem spojné se zdravím a životním stylem. Ve svém okolí působím jako mentorka svých méně zkušených kamarádek, což mě vážně baví! A stejně skvěle se cítím i tady. Předem se omlouvám všem, kteří neradi čtou, protože se při sepisování článků snažím zabíhat vždy maximálně do hloubky a říct vše podstatné. Doufám, že se mi to daří :)