Domů Krása & Péče Jedlá soda je pomocníkem pro dosažení krásy. Jak ji využít? ...

Jedlá soda je pomocníkem pro dosažení krásy. Jak ji využít? 4.88/5 (8)

0

Jedlá soda je pomocníkem pro dosažení krásy. Jak ji využít?Jedlou sodu má doma každá správná hospodyně. Tedy jistě i vy sama. Určitě víte, že ji můžete použít třeba ve chvíli, kdy chcete změkčit vodu. Stejně tak je pomocníkem při pečení, a v některých případech může být použita i jako alternativa klasického prášku do pečiva. Používá se však i jako pomocník při různém čištění. To vše jistě znáte i vy sama. Věděla jste však, že jedlá soda může být i pomocníkem, pokud chcete dosáhnout dokonalé krásy? Pokud ne, podívejte se s námi na to, k čemu všemu ji lze použít.

1. Vyčistěte svou pleť pomocí přírodního peelingu

Hlavně hloubkové čištění, tedy takzvaný peeling, je dnes velmi výrazně doporučovanou procedurou pro každou ženu, která touží po dokonalé pleti. Peeling také doporučujeme, ale rozhodně ne každodenní – plně postačí jednou za týden, až deset dní. Co také příliš nedoporučujeme, to jsou různé produkty pochybné kvality a zvláštního složení. Buď vsaďte na známé a kvalitní, nebo jděte přírodní cestou. A zde se jako dokonalý pomocník jeví právě jedlá soda. Co budete potřebovat?

  • 4 lžičky jedlé sody
  • 2 lžičky vody
  • Hrubozrnnou sůl

Toto všechno následně důkladně promíchejte v mističce, až vznikne jemná kašovitá pasta. Pokud je málo hustá, přidejte sodu. Pokud až moc, je dobré dodat ještě trochu vody. Jakmile máte vše připraveno, máte již k dispozici peeling z jedlé sody. Jeho použití je snadné. Pomocí prstů ho postupně roztírejte na váš obličej. Používejte krouživé pohyby a jemný tlak, aby došlo k tomu, že se jednotlivá zrníčka dostanou do všech záhybů kůže a pomohou eliminovat odumřelé buňky. Takto pastu postupně nanášejte na celý obličej. Poté nesmývejte, ale nechte ji zhruba 10 minut působit. Teprve poté by měl přijít důkladný oplach vlažnou vodou. Podobně jako při klasickém peelingu, i nyní je třeba pleť ošetřit vhodným mlékem, popřípadě může pomoci také hydratační krém

2. Vyrobte si jednoduchou pleťovou masku s jedlou sodou

I takto se dá vaše pleť vyčistit. Na rozdíl od výše uvedeného postupu však tento konkrétní není tak agresivní a tak je možné tuto pleťovou masku nanášet na obličej v pravidelných, několikadenních intervalech. Postup její přípravy je celkem jednoduchý. Základem bude opět jedná soda, ke které přidáte trochu kvalitního olivového nebo jiného přírodního oleje. Měl by být panenský, lisovaný za studena. Osvědčenou další volbou je olej:

Poté přidejte díl vaječného žloutku a vše dobře rozmíchejte. Měla by vzniknout kašovitá hmota bez hrudek. Nechte chvíli odstát, a to z důvodu, aby se jedná soda dobře rozpustila. Poté ještě jednou promíchejte a již můžete nanášet na váš obličej. Jak? Samozřejmě pomalu, jemně a na každou jeho část. Snažte se o to, aby pleťová maska z jedlé sody byla nanesena skutečně rovnoměrně. Jakmile je na vašem obličeji, pohodlně se usaďte, nebo si lehněte a nechtě ji zhruba 15 – 20 minut působit. Potom stejně jako v předchozím případě opláchněte. Jakmile vaše pleť oschne, použijte hydratační mléko, nebo denní či noční krém.

3. Eliminujte popraskané paty s pomocí jedlé sody

Možná si myslíte, že o svá chodidla a nohy se musíte starat hlavně v létě, jelikož se jedná o dobu otevřené obuvi. Určitě tomu tak není. Pamatujte na to, že popraskané paty mohou být problémem při navlékání silonek nebo ponožek, stejně jako je dobré mít na paměti i to, že v době plesů můžete zvolit takovou obuv, kdy mohou být vidět. Pokud je vaším cílem dokonalost vašich nohou, nemusí vaše problémy vyřešit nutně jenom pedikúra – ať už v salonu, nebo domácí. Opět zde pomůže jedlá soda.

Co s ní stačí udělat? Rozhodně nic složitého. Stačí ji nasypat do misky a přidat trochu vlažné vody. A to přesně tolik, aby v misce vznikla tuhá hutná pasta. Tu potom naneste jak na vaše paty, tak ideálně na další místa, kde vás tolik trápí rozpraskaná kůže. Nechte zde působit 20 – 30 minut a potom chodidla opláchněte. Jelikož umí jedlá soda změkčovat vodu, poradí si i s vaší kůží. Tuto aplikaci doporučujeme opakovat každý den a jistě i vy po prvních dnech uvidíte rozdíl. Popraskaná kůže na patách bude pryč.

4. Pomůže také k dokonalým nehtům

Aby byly krásné, je třeba je nezatěžovat, je třeba je chránit, je třeba je vyživovat a také jíst zdravou a pestrou stravu. A potom je zde ještě jedna důležitá věc, která je spojena s použitím jedlé sody. I ta je na nehty dokonalým pomocníkem. Stačí si vytvořit stejnou pastu, jako tomu bylo v případě, kdy jste se rozhodně ošetřovat právě vaše paty. Postup je celkem jednoduchý. Pastu nejprve nanášejte na své nehty tak, jako byste je chtěla jemně brousit. Potom ji zde nechtě po dobu deset minut působit. Následně opláchněte. Je to velmi účinný postup, pomocí kterého odstraníte z nehtů a jejich okolí různé nečistoty, stejně jako eliminujete vznik různých plísní. Právě to, že zajistíte, že vaše nehty budou dokonale zdravé, prospěje i jejich celkové kráse. Ta by měla vždy začínat tím, že daná část těla bude zdravá. Tento postup platí jak na nehty na nohou, tak ho lze samozřejmě aplikovat i v případě, kdy chcete mít dokonalé nehty na rukou.

A co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: 8 léčebných využití jedlé sody, které vás mohou překvapit

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.