Domů Rodina & Škola Šikana

Šikana

1

Ahoj, dneska jsem se rozhodla psát o šikaně vím, že už tu pár článků o šikaně je ale chtěla jsem o tom něco napsat, protože si teď šikanou sama procházím.

Šikana – co si pod pojmem šikana představuješ ty? Představuješ si šikanu jako nějakou tu facku, braní batohu. Ne za šikanu se totiž považuje i nějaké posměžky. Mě třeba berou batoh ale je to hlavně o těch posměšcích a pomluvách, který šírí na celé škole. já se třeba i bojím chodit do školy. Ano, někdy šikana může zajít opravdu daleko a obět si z toho může odnést i opravdu silné trauma na celý život. šikana by se proto měla začít včas řešit. Neměly byste se bát to někomu řict. normálně jděte za mamkou vysvětlete jí to, ona vás pochopí domluví schůzku s učitelkou a začne se to řešit. Problém ale je že né vždycky se to vyřeší u mě se to už řešilo ale teď je to ještě horší.

Psychická – slovní šikana je nejčastější, může být i fyzická a tu bys určitě měla řešit – říct to! Pokud se tě někdo špatně dotkne, ublíží ti a ty to neřekneš, co mu zabrání udělat to znovu? Určitě o tobě může někdo říct, že jsi žalobník, ale stojí to za to?

Já doporučuju prostě to říct ať se jedná o šikanu Psychickou či Fyzickou řekněte to!!!

Jsi šikanovaná, nebo o šikaně víš? Nezavírej nad ní oči, naopak řeš tento problém. Řekni o šikaně doma, oznam to učitelům, řekni to známým a kamarádům. Pokud máš strach, zavolej zdarma na linku bezpečí (TELEFON 116 111).

Do komentářů mi napište vaši situaci pokud vás někdo šikanuje a já se vám pokusím poradit, jelikož s tím mám skušenost.

 

Jen jsem se ještě chtěla zeptat plánuji napsat knížku o líčení byl by zájem? (pište prosím do komentářů)

1 komentář

Diskuze je uzavřena.