Domů Krása & Péče Akrylové nehty – jejich klady a zápory

Akrylové nehty – jejich klady a zápory

3

Asi každá z nás touží mít hezké nehty. Některá si své okusuje, jiná se o ně stará. Pokud jste na tom tak jako já – své vlastní se vám zlomí, nedokážete si je vypěstovat a nechcete si své nehty ničit s gelovými, ale toužíte po dlouhých nehtech, tak zkuste akrylové.

Akrylové nehty jsou k nerozeznání od gelových

S gelovými jsou velmi podobné, jen tolik neničí nehty. V modeláži nehtu se to liší jen tím, že si nemusíte dávat ruku do UV lampy – nehty se „zalakují“ speciálním „lakem“ a za pár minut jsou tvrdé, téměř k nerozeznání od gelových.

Já osobně jsem chtěla gelové, ale v nehtovém studiu mě paní přesvědčila, že pro mě jsou lepší akrylové … Proč? No protože jsem měla 12 let a zdravé nehty.

Akrylové nehty si můžete dělat i sami doma :) Celá startovní sada pro začátečníky vyjde kolem 500-1000Kč (pak už jen dokupuje věci, které z toho utratíte). Investovat jednou do sady se podle mě vyplatí, protože jedny akrylové nehty stojí u nás ve městě tak 400Kč a máte to tak na dva až tři týdny – pokud s tím uklízíte, myjete nádoby … A to, co ta sada obsahuje (základní sada) vám vydrží na 10 krát. Do 30 minut máte prostě hezké akrylové nehty (záleží podle šikovnosti).

Akrylové nehty jsou populární

Akrylové nehty jsou běžné v kosmetickém průmyslu již léta, a tato jejich výdrž přispěla k jejich přetrvávající popularitě. Proces aplikace je následující: Akrylové nehty se aplikují tak, že se pomocí tekutého monomeru a polymerního prášku na tvých přírodních nehtech vytvoří tvrdá ochranná vrstva. Akryl tvrdne pouze když je vystaven vzduchu. Když akryl ztvrdne, poskytuje jakési dokonalé plátno pro pro nanesení barvy na nehty.

Klady akrylových nehtů jsou:

  • Pokud si akrylový nehet zlomíš, můžeš si ho téměř vždy opravit sama doma.
  • Proces odstranění je jednoduchý pokud je proveden profesionálem. Nehty mohou být rozmočené a nemusí být odpilníkované.
  • Akryl je velmi silný. Pokud ti byly akrylové nehty aplikovány správně a náležitě se o ně staráš, mohou ti vydržet dlouhou dobu a jsou velmi robustní.
  • Aplikace akrylových nehtů obvykle stojí méně než aplikace gelových nehtů.

A jaké jsou nevýhody akrylových nehtů?

  • Za určitých okolností mohou poškodit nehtové lůžko. Toto poškození může potom vytvořit živnou půdu pro plísně a bakterie.
  • Akrylové nehty mohou vypadat méně přirozeně než gelové nehty a to zejména pokud nebyly aplikovány správně.
  • Proces aplikace zahrnuje silné chemikálie a výpary – doporučuje se aby těhotné ženy akrylové nehty během těhotenství nepoužívaly.

Ohlasy a zkušenosti holek s akrylovými nehty

Já mám už 2 roky akrylovo-gelové nehty a jsem nadmíru spokojená :) Na spodek mi vždy dávají akryl – ten je prý pevnější .. a na vrch gel ten je prý hezčí .. a výsledek je super :) kvalita úžasná :)

Mám akrylové nehty už 1 rok a jsem velmi spokojená. Gelové mi nevyhovovaly – hlavně mi vadilo to obrušování nehtů a krátká trvanlivost.

JAK NA TO: Modeláž nehtů acrylem

3 KOMENTÁŘE

  1. Já jsem nosila jak gelové, tak akrylové. A v porovnání musím říct, že akryl je silnější, vydrží dýl. Já nehtům dávám docela zabrat, takže jsem akryl ocenila víc. Jinak nehty trpí stejně jak akrylem, tak gelem. Teď mám svoje nehty a musela jsem si koupit něco, co mi na kvalitu nehtů pomůže. Koupila jsem doplněk venira a musím říct, že super. Krásně se mi nehty spravily.

Diskuze je uzavřena.