Domů Krása & Péče Bílé zuby – které bělení je nejlepší? ...

Bílé zuby – které bělení je nejlepší? 4.83/5 (6)

20

Čas od času se mi tu objeví komentář, jaké mám zkušenosti s bělením zubů, co je účinné a jestli jsou účinné pasty, které slibují zázraky od zdravých zubů až po jejich neuvěřitelně krásnou bílou barvu. Sama jsem se tímhle tématem jednu dobu hodně zabývala, protože bohužel, ani mě příroda a mí rodičové nenadělily dokonalé zuby. Nejenže mám poměrně výraznou mezeru mezi předními jedničkami, navíc stačí málo a lehce žloutnou – jakékoliv zanedbání je na nich hned vidět, proto jsem se rozhodla aktualizovat zde na blogu tohle téma a podělit se s vámi o moje zkušenosti.

Proč zuby žloutnou? 

Důvodů, proč zuby ztrácí svou bílou barvu může být hodně. Někdo ani ten pocit bílých zubů nezažil, genetika je totiž mocná věc a pro někoho je naprosto nemožná udržet si zuby krásné, pro někoho je to samozřejmost, která ho provází celý život.

Velký vliv má taky náš životní styl – kouření, káva, čaj, nedostatečná hygiena a čištění zubů, celkově jídelníček a dokonce i léky – to všechno může zavinit žloutnutí zubů. Proto je důležité před tím, než začneš řešit samotný problém, vyřešit příčinu a snažit se jí eliminovat. Samozřejmě s genetikou člověk nic neudělá, dá se ale omezit káva nebo čaj, koupit si pořádný kartáček a o zuby ustavičně a perfekcionisticky pečovat.

TIP: recenze nejlepšího přípravku pro bílé zuby

Fungují bělící pasty?

Pro to, aby pasta mohla zuby bělit, je nutné mít ji ve správném složení – tedy musí obsahovat dostatečné množství peroxidu. Před nějakou dobou jsem ale četla článek na internetu, kde jsem se dozvěděla, že každá pasta musí vyhovovat určitým normám (aby neohrožovala lidské zdraví) a nesmí překračovat určité limity. Proto není možné, aby dal výrobce do zubní pasty peroxidu zbytečně moc.

I z toho důvodu je jasné, že zubní pasty nebudou žádný zázrak – ano, budou chrup udržovat, čistit, ale nikdy ti ze žlutých zubů neudělají ty dokonale bílé, které vídáš v reklamách. Dobře fungující zubní pasta ti bude pouze udržovat barvu, bude ti v tom pomáhat a proto je nemůžeme úplně odsoudit, nemůžeš ale čekat změnu o několik barevných odstínů, hlavně pokud máš zuby skutečně zažloutlé.

Pokud chcete nějaký konkrétní tip, úplně nejlepší zkušenosti mám s pastou Signal – White now, která mi jediná z těch desítek bělících past, které jsem vyzkoušela, přišla, že něco málo dělá. Samozřejmě se zkušenosti mohou lišit, ale kdyby šlo  o mě, mohla bych jí doporučit. Na druhou stranu nedá se to srovnávat s lepšími a dražšími možnostmi, jako je např. bělení u tvého zubaře – takové bělení je možné podstoupit u mnoha stomatologů a v rozličných ordinacích.

Bělící gel

Bělící gely jsou nyní již běžně prodávané v drogériích i na internetu. Mají většinou o něco složitější použití než klasické pasty, většinou je také musíš nechat déle působit, ale mají skutečně lepší výsledky než pasty nebo nějaké ty domácí pokusy.

Já sama mám tu nejlepší zkušenost s White Pearl a jejich bělícím gelem, který jsem si koupila asi před rokem a už jsem zásoby gelu obnovila, protože výsledky byly skutečně vidět. Podle návodu si vytvaruješ plastovou násadku na zuby (horní nebo dolní patro), tu naplníš gelem a necháš určitou dobu působit. Já nechávám působit 2,5 hodiny, prvních čtrnáct dní jsem používala gel každý den, po měsíci jen obden nebo i méně. Výsledky byly skutečně vidět už po čtrnácti dnech a byla jsem skutečně spokojená. Nevýhodou je pro někoho cena – balení stojí okolo 500 – 600 Kč (záleží na množství). Ale je to určitě účinnější než investovat tisíce do bělících past.

TIP: recenze nejlepšího přípravku pro bílé zuby

Domácí pokusy

Kdysi jsem četla na jednom dívčím blogu, že je skvělé vyzkoušet jistý domácí recept – už si ho popravdě moc nepamatuji, vím, že tam byla jako přísada kypřící prášek a podobné přísady. Já sama bych do toho nešla – přeci jen – zuby jsou poměrně drahá záležitost, pokud si je zničíš, navíc sama jsem se přesvědčila o tom, že když je poškodíš a rozzlobíš, bolí to jako čert a jednou záchranou je dobrý zubař. Proto nikdy nedoporučuji si se zuby takto zahrávat, hrozí různé poškození skloviny, hlavně při dlouhodobém používání. Proto já sama nedoporučuji.

Existují i možnosti bělení u tvého stomatologa, který ti řekne cenu a možnosti, které máš. S podobným bělením zkušenosti nemám, ceny jsou poměrně vysoké, rozhodně v řádech tisíců, ale podle informací, je to to nejspolehlivější bělení.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMinirecenze: Essence Blush z kolekce Home Sweet Home
Další článekVýběr plesových šatů
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

20 KOMENTÁŘE

 1. U mě pomohla pravidelnost, mezizubní kartáček a pořádný měkký kartáček na zuby, správná technika čištění a pasta Colgate Max white nebo Aquafresh Whitening. Taky mám zuby od přírody nažloutlé. Je na nich vidět každá káva, to bych ji musela přestat pít:)

 2. Bohužel patřím mezi ty, kteří mají žluté zuby geneticky dané. Jsou ale i horší věci, o bělení se radši nepokouším, nemělo by efekt. :-)

  Zvu Tě na GIVEAWAY u mě na blogu

 3. Se signalem jsem měla také vždy dobré zkušenosti,přijde mi,že něco málo bylo vidět :)

  • To by mě fakt zajímalo jestli tahle šílenost funguje:D. Jinak ani mě přiroda neobdařila bilýma zubama, ale naštěstí nažloutlý je moc nemám..docela zvažuju ten bělící gel či co to je:))

 4. Ahoj,
  já mám skvělou zkušenost s bělící pastou od Oriflamu. Cena je vcelku přiměřená… žádný velký zázrak nečekejte, ale zuby jsou po delším používání skutečně bílé (ne tak uměle jako v reklamách). Špatné ovšem je, když mi pak dojde a musím používat normální, zuby mi zase začnou žloutnut. ;)

 5. já signal white now taky používám a používala jsem a mám s ním dobré zkušenosti

 6. Mers,
  mylsíš že je v pořádku když si čistím zbby 5 minut 3x denně??
  není to moc?
  já třeba když jdu spát a nemám pořádně vyčistěné zuby tak neusnu a musím si ej jít vyčistit
  není to už divné???
  předem ti děkuji za tvou odpověď

  • Není. A i kdyby to divné bylo, rozhodně v tom pokračuj. Já mám zase strašný problém se k čištění dokopat a ráno to občas ani nestíhám. Buď za to ráda, zubům to jenom prospěje.

 7. mamka si nechala vybělit zuby u zubaře. bolelo ji to skoro týden a zuby stejně po měsíci zažloutnou. Navíc, povrch není úplně hladký a na jedničkách jsou takové „vlnky“ a právě v nich to nedokáží pořádně vybělit. pokud má tedy někdo zažloutlé zoubky dost, vybělí se mu okolí a právě v těhle rýhách to žluté zůstane. zuby pak může mít pruhované…

  • Podle mě taky hodně záleží na tom, jakou metodu zubař vybere a jak si s tím poradí, někteří zubaři jsou totiž dost málo precizní a pak to dopadá špatně. Taková je moje zkušenost, ale samozřejmě to nemusí být příčina u tvojí mamky:)

 8. Super…zrovna na toto téma jsem se před pár dny (asi 2) ptala v poradně. No…ono je pravda, že i záleží na tom, JAK si ty zuby čistíš (říkala biologikářka+rada v poradně).
  Je tedy ale pravda, že lidi, které znám a mají bílé zuby, tak používají pastu Colgate Herbal…také jsem ji zkusila. Není špatná…každopádně zuby se mi jen udržovaly. Teď i žloutnou. Já je mám opravdu tak na 70% čistě žluté …:-/ Prostě hrůza.
  A na jak dlouho Ti ten gel vydží? :) (+ myslíš, že funguje i na ty geny? :-/)
  Jo…a o bělení jsem uvažovala, ale mamka říká, že je to drahé (pravda) a navíc mám citlivé dásně, a to je špatné, no:-/

  • Na geny funguje určitě, já na to také hodně trpím. Jinak jedno balení je myslím na 2 nebo 4 měsíce (v menším balení je jedná dávka na 2 měsíce, v dražším jsou 2 na 4 měsíce). :)

 9. White Pearl je prostě super. Zuby krásně rozzáří, takže ho po pár letech vždy kupuji znovu:) a zatím s ním mám ve všem jen pozitivní zkušenosti. Rozhodně jsem nezaznamenala, že by nějak oslaboval sklovinu a kaz se taky nikdy neobjevil. Jediné minus je ta dlouhá doba, kdy musíte mít v puse nosiče s gelem, to je nepříjemné, ale za zářivý úsměv to myslím stojí.

 10. Mě tedy bělící pasta trochu pomohla, ale hezky bílé zuby jsme po ní nikdy neměla. A pokusy s gelem jsem vzdala hodně rychle ( po tom co mi na hodinu znecitlivěl jazyk ). Na bělení teď chodím výhradně k zubaři, mé zuby zná skvěle a pečlivě kontroluje jak snášejí bělení. Sice je to dražší než domácí bělené ale už nemám citlivé zuby a neštípou mě celý den dásně.

 11. Ahojte:) Mně tedy žádná bělící pasta nepomohla…bělící gel sjem nezkoušela:) Na vybělení až budu starší chci jít:)..Ale zatím mi pomáhá,když si jendou za 2 týdny vyčistím zuby solí:) To má aspoň déle udržující účinek:) Nejlepší je,když jste u moře:)..Pocelou tu dobu mám zuby krásně čísté a bílé jako perličky:).Kéž byhcom v ČR:)..měly taky moře:DD:))

 12. Ahoj !:) bělení jsem dělala několik krát ale měla jsem docela nehezký tvar zubů tak to nepomahalo a super úsměv jsem neměla. Pak jsem narazila na článek o fazetach a začala jsem hledat ordinaci kde by mi je udělali a našla jsem Dsmile. Už je to pul roku co mám zubní fazety a musím říct, že mám úsměv jak z filmu. Byla to dražší procedura ale je to na celý život a stojí to za to

Diskuze je uzavřena.