Bojíš se pololetního vysvědčení? Zatím bez hodnocení.

Abych odpověděla sama za sebe tak: NE!:), ale já jsem jiný případ, kdy už mě takové věci jako vysvědčení netrápí. Na druhou stranu jsem ale taky (není to tak dlouho) byla na základní a střední škole a vím, jaké to je bát se ho ukázat rodičům. V určitém období, hlavně na základní škole, se vše točí kolem vysvědčení. Možná proto pořádně promyslete jak ho ukážete rodičům.

Těm z Vás, které mají dobré vysvědčení (doufám, že většina), nebo takové, kteří mají rodiče naprosté pohodáře a vysvědčení neřeší, tenhle článek moc nenapoví, protože ti už mají situaci vyřešenou. Ale jakou zvolit strategii u špatného vysvědčení? Tady je pár strategií:

S upřímností nejdál dojdeš

První, z které si můžete vybrat je založena na naprosté upřímnosti, kdy prostě víte, že jste něco pokazili, že jste se neučili, nebo se neučili dostatečně a jste připraveni snášet vše co vám rodiče „udělají“. Myslím, že to je nejméně využívaná strategie:)

Nejdřív se zavděčit a pak říci

Pokud čekáte nějaký strašný scénář díky vašemu vysvědčení, možná zabere, když uděláte něco hezkého. Uklidíte, umyjete nádobí, uvaříte atd. Donuťte tím říci rodiče, že jste hodné dítě a potom jim ukažte vysvědčení. Určitě je obměkčí jak jste celý den dřela a vypadá to, že všeho litujete.

Sliby, sliby, sliby

„Od příštího pololetí se už vážně budu učit!“ Určitě to znáte, když domů přinesete tragické vysvědčení rodiče uvítají i to, že chápete tu „strašnou“ situaci a vy okamžitě spustíte svůj monolog o tom, že už vám to půjde lépe, že se každý den budete učit. Na spoustu rodičů to zabírá.

Zatloukat, co nejvíc to jde

Poslední strategie o které se zmíním je pro mě nejméně přijatelnější, protože si jí navíc ještě přiděláváte problémy – lžete. Musíte být připraveni, že jestli na to někdo přijde, tak bude asi malér. Můžete se vymlouvat, nebo zfalšovat vysvědčení, ovšem projde to málokdy.

Podle mě je nejlepší strategie kombinovat a dát najevo jak moc vás to mrzí. Zkuste si s rodiči v klidu promluvit, že se už budete více snažit, že se tohle může stát každému. Mnoho rodičů z vysvědčení nedělá žádnou vědu, což je jen dobře.  Nebo je zažeňte do kouta a najděte jejich staré vysvědčení – možná zchladnou :D

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Ahoj, chtěla bych se tě na něco zeptat.. Ale prvně máš moc pěkný vzhled.. No ale teď k věci…

    Mám problém… Měla jsem na sobě intimku, ale jak sem se šla sprchovat a vyndala ji, byl tam takovej hnědej výtok, celkem dost, a taky to vypadalo jako by trochu krev.. Ne jako kapka, ale takový jakoby žmolek.. Víš co tím myslím? Mám strach.. Tak začíná menstruace nebo jsem nějak nemocná? :(( Děkuju předem

  2. Ahoj, děkuju taky se mi líbí:) A k tvé otázce, neřekla jsi mi, kolik ti je let ani jestli už máš menstruaci, ale určitě budeš mladá. Hnědý výtok s trochou krve je naprosto normální, pokud očekáváš menstruaci, nebo po menstruaci. Také to hodně dívky trápí, když čekají na tu svojí první menstruační periodu. Myslím, že se nemáš čeho bát:) Jsou to takové „poslíčky“ menstruace

  3. No je mi dvanáct a menstruaci nemám.. Proto se celkem bojím.. A promiň mi že jsem to nenapsala hned.. Já na to jaksi zapomněla…

  4. nevadí:) v tomhle věku je to normální, myslím že se ti blíží menstruace:)

  5. Já osobně používám upřímnost, minulej rok jsem zatloukala a pak jsem toho litovala, takový seřvání jsem ještě nedostala :DD Ale teď, když říkám upřímně, tak se mi zdá, že jsou rodiče takoví… víc měcí (ježiš, to je slovo :DDD) :)
    Máš úžasnou stránku, vážně se toho tady hodně dozvím, jedna z mých oblíbených :))

TOPlist