Domů Rodina & Škola Bojíš se pololetního vysvědčení? Zatím bez hodnocení.

Bojíš se pololetního vysvědčení? Zatím bez hodnocení.

5

Abych odpověděla sama za sebe tak: NE!:), ale já jsem jiný případ, kdy už mě takové věci jako vysvědčení netrápí. Na druhou stranu jsem ale taky (není to tak dlouho) byla na základní a střední škole a vím, jaké to je bát se ho ukázat rodičům. V určitém období, hlavně na základní škole, se vše točí kolem vysvědčení. Možná proto pořádně promyslete jak ho ukážete rodičům.

Těm z Vás, které mají dobré vysvědčení (doufám, že většina), nebo takové, kteří mají rodiče naprosté pohodáře a vysvědčení neřeší, tenhle článek moc nenapoví, protože ti už mají situaci vyřešenou. Ale jakou zvolit strategii u špatného vysvědčení? Tady je pár strategií:

S upřímností nejdál dojdeš

První, z které si můžete vybrat je založena na naprosté upřímnosti, kdy prostě víte, že jste něco pokazili, že jste se neučili, nebo se neučili dostatečně a jste připraveni snášet vše co vám rodiče „udělají“. Myslím, že to je nejméně využívaná strategie:)

Nejdřív se zavděčit a pak říci

Pokud čekáte nějaký strašný scénář díky vašemu vysvědčení, možná zabere, když uděláte něco hezkého. Uklidíte, umyjete nádobí, uvaříte atd. Donuťte tím říci rodiče, že jste hodné dítě a potom jim ukažte vysvědčení. Určitě je obměkčí jak jste celý den dřela a vypadá to, že všeho litujete.

Sliby, sliby, sliby

„Od příštího pololetí se už vážně budu učit!“ Určitě to znáte, když domů přinesete tragické vysvědčení rodiče uvítají i to, že chápete tu „strašnou“ situaci a vy okamžitě spustíte svůj monolog o tom, že už vám to půjde lépe, že se každý den budete učit. Na spoustu rodičů to zabírá.

Zatloukat, co nejvíc to jde

Poslední strategie o které se zmíním je pro mě nejméně přijatelnější, protože si jí navíc ještě přiděláváte problémy – lžete. Musíte být připraveni, že jestli na to někdo přijde, tak bude asi malér. Můžete se vymlouvat, nebo zfalšovat vysvědčení, ovšem projde to málokdy.

Podle mě je nejlepší strategie kombinovat a dát najevo jak moc vás to mrzí. Zkuste si s rodiči v klidu promluvit, že se už budete více snažit, že se tohle může stát každému. Mnoho rodičů z vysvědčení nedělá žádnou vědu, což je jen dobře.  Nebo je zažeňte do kouta a najděte jejich staré vysvědčení – možná zchladnou :D

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKdy, kde a jak na první sex
Další článekTipy na správný flirt
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, chtěla bych se tě na něco zeptat.. Ale prvně máš moc pěkný vzhled.. No ale teď k věci…

    Mám problém… Měla jsem na sobě intimku, ale jak sem se šla sprchovat a vyndala ji, byl tam takovej hnědej výtok, celkem dost, a taky to vypadalo jako by trochu krev.. Ne jako kapka, ale takový jakoby žmolek.. Víš co tím myslím? Mám strach.. Tak začíná menstruace nebo jsem nějak nemocná? :(( Děkuju předem

  2. Ahoj, děkuju taky se mi líbí:) A k tvé otázce, neřekla jsi mi, kolik ti je let ani jestli už máš menstruaci, ale určitě budeš mladá. Hnědý výtok s trochou krve je naprosto normální, pokud očekáváš menstruaci, nebo po menstruaci. Také to hodně dívky trápí, když čekají na tu svojí první menstruační periodu. Myslím, že se nemáš čeho bát:) Jsou to takové „poslíčky“ menstruace

  3. No je mi dvanáct a menstruaci nemám.. Proto se celkem bojím.. A promiň mi že jsem to nenapsala hned.. Já na to jaksi zapomněla…

  4. nevadí:) v tomhle věku je to normální, myslím že se ti blíží menstruace:)

  5. Já osobně používám upřímnost, minulej rok jsem zatloukala a pak jsem toho litovala, takový seřvání jsem ještě nedostala :DD Ale teď, když říkám upřímně, tak se mi zdá, že jsou rodiče takoví… víc měcí (ježiš, to je slovo :DDD) :)
    Máš úžasnou stránku, vážně se toho tady hodně dozvím, jedna z mých oblíbených :))

Diskuze je uzavřena.