Domů Rodina & Škola Škola Špatné vysvědčení? 5 tipů, jak situaci ustát! ...

Špatné vysvědčení? 5 tipů, jak situaci ustát! 4.5/5 (8)

1

A je tady vysvědčení! Jak bude vypadat to tvoje? Pokud se nemáš čím chlubit, určitě nemáš ani dobré pocity ze dne, kdy se bude rozdávat. Pokud tento den kazí tvoje vyhlídky na parádní léto, dokonce se bojíš se špatným vysvědčením přijít domů, nezoufej! Mám pro tebe 5 tipů, jak celou situaci ustát.

1. Zaber, jestli je ještě čas! 

Snaha se cení, a proto pokud existuje nějaká sebemenší šance, že si můžeš výslednou známku o stupínek zlepšit, ZABER! Našprtej se a nech se vyzkoušet, udělej referát navíc pro celou třídu a hlavně nevynechej žádnou hodinu daného předmětu. Pokud není učitelka slepá, určitě pochopí, že máš snahu a vyjde ti vstříc. Samozřejmě musíš pochopit i ty ji – poslední týden před vysvědčením tě pochopitelně už vyzkoušet nemůže!

2. Na špatnou známku rodiče upozorni předem 

Nemá cenu zatloukat a do poslední chvíle věšet rodičům bulíky na nos. Pokud to děláš, přestaň a jdi s pravdou ven. Věř mi, že v den D se ti to všechno stokrát vrátí. Je lepší si s mamkou a taťkou sednout a říct jim, že se ti tento rok ten a ten předmět moc nevyvedl, ale že příští rok určitě zabereš hned od začátku.

3. Přijmi následky a s rodiči jednej na rovinu 

No dobrá, tento rok si třeba matiku moc nezvládla, flákala si ji a vůbec ses nesnažila, tak si to přiznej! Neobviňuj za špatné známky učitelku, ani se neohlížej na Barču z vedlejší lavice, která má taky za 4. Zkrátka a dobře přijmi zodpovědnost a všechny následky, které z tvé špatné známky vyplynou. Asi chápeš, že slíbený kůň za vyznamenání se kvůli tvé horší známce z matiky rozplývá jako pára nad hrncem. Ale můžeš si zato sama – tak přestaň být uražená a naštvaná na celý svět a hlavně s rodiči jednej na rovinu. Co myslíš, je lepší, když se o tvé špatné známce dozví od tebe nebo až od učitelky na třídních schůzkách?

4. Nevymýšlej katastrofické scénáře! Koneckonců je to jen vízo…

Ne jednu slečnu napadají před vysvědčením (pokud je špatné) nejrůznější katastrofické scénáře. Je jasné, že máš strach s tak špatným vysvědčením chodit domů – možná se za špatné známky i stydíš. Ale věř mi, že čím dříve budeš doma, tím rychleji to budeš mít za sebou. Ne, vaši tě fakt nezabijí, maximálně budeš mít zaracha. Pokud jsou však tví rodiče temperamentnější a opravdu k facce nemají daleko a ty z nich máš opravdu strach, zavolej na linku bezpečí, kde si o všem anonymně promluvíš. Utíkat z domova a skákat z mostu….za to fakt žádné vysvědčení nestojí. Uvidíš, že až budeš starší, všemu se zasměješ!

5. Sekej latinu! 

Tak a je to venku! Rodiče se zlobí a možná s tebou pár dní nic kloudného nepromluví, o kapesném nemůže být řeč, stejně jako o přespání u kamarádky…ale neboj, zas tak dlouho je to držet nebude. Tvé situaci razantně přilepšíš, když budeš sekat latinu. Pravidelně uklízej, choď s odpadky, na nákupy, hlídej mladší sourozence…ono to nějak dopadne :)

A jaké bude tvoje vysvědčení?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.