Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Chcete ztratit viscerální tuk? Vyhněte se těmto 4 potravinám, říká dietolog. ...

Chcete ztratit viscerální tuk? Vyhněte se těmto 4 potravinám, říká dietolog. 5/5 (1)

0

Chcete ztratit viscerální tuk? Vyhněte se těmto 4 potravinám, říká dietolog

Chcete se zbavit nepříjemného viscerálního tuku? Pak byste měli zvážit vynechání některých potravin ze svého jídelníčku. Podle odborníka v oboru výživy jsou čtyři potraviny přímo spojeny s nárůstem viscerálního tuku a jejich konzumace by měla být omezena nebo úplně vynechána.

Viscerální tuk je tuk uložený v břišní dutině kolem orgánů. Může představovat vážné zdravotní riziko, jako je zvýšené riziko srdečních chorob, cukrovky a dalších onemocnění. Proto je důležité se zaměřit na redukci tohoto typu tuku ve svém těle.

Podle dietologa jsou čtyři potraviny, které by měly být omezovány, následující:

  • Rafinovaný cukr: Přílišná konzumace rafinovaného cukru může přispět k nárůstu viscerálního tuku. Místo toho se snažte jej nahradit přírodními sladidly, jako je med nebo javorový sirup.
  • Transmastné kyseliny: Tyto nezdravé tuky jsou obsaženy zejména v průmyslově zpracovaných potravinách, jako jsou smažené jídla, polotovary a pečivo. Místo nich volte zdravé tuky z avokáda, ořechů nebo olivového oleje.
  • Sodovky a sladké nápoje: Tyto nápoje jsou bohaté na přidaný cukr a prázdné kalorie. Konzumace sodovek a sladkých nápojů může být spojena s nárůstem viscerálního tuku. Raději pijte vodu, čaj nebo přírodní džusy bez přidaného cukru.
  • Potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků: Potraviny jako tučné maso, máslo a plnotučné mléko obsahují nasycené tuky, které mohou přispět k nárůstu viscerálního tuku. Zkuste volit varianty s nižším obsahem tuku, jako jsou libové maso, nízkotučné mléčné výrobky a rostlinné tuky.

Je důležité si uvědomit, že redukce viscerálního tuku vyžaduje celkovou změnu životního stylu, včetně vyvážené stravy a pravidelné fyzické aktivity. Vyvarování se těmto čtyřem nezdravým potravinám vám však může pomoci dosáhnout lepšího zdraví a redukce viscerálního tuku.

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

 

Vzdát se provinilých potěšení, která máte nejraději, je jedním z nejnáročnějších aspektů diety. (Díváme se na tebe, hranolky a čokoládové sušenky!) Pokud je vaším cílem ztratit viscerální tuk a zpevnit tělo, měli byste se určitým potravinám rozhodně vyhnout. Nejenže mohou přispívat k nadměrnému ochabování těla, ale také neprospívají vašemu celkovému zdraví.

Mluvili jsme s Lisa Young, Ph.D., RDN, autorka knihy Konečně plná, konečně štíhlá, odborník na výživu se soukromou praxí a člen naší rady lékařských odborníků, který odhaluje čtyři nejhorší potraviny, kterým byste se měli vyhnout, abyste zhubli. Čtěte dál, abyste se o nich dozvěděli vše, a dále si nenechte ujít Nikdy nezhubnete, pokud budete stále dělat těchto 5 věcí, říká expert.

Rafinované sacharidy

bílý chléb

Nejprve Young navrhuje, abyste se vzdali bílého pečiva, těstovin a rýže, pokud chcete ztratit viscerální tuk.

Pokud ještě nejste obeznámeni s nebezpečím rafinovaných sacharidů, Young vysvětluje: „Tyto rafinované sacharidy mají vysoký obsah sacharidů, což nejen zvyšuje hladinu cukru v krvi, ale také se mění na cukr a snadno se ukládá. Rafinované sacharidy mají negativní účinky na zdraví, protože prošly zpracováním, při kterém byla odstraněna vláknina a další živiny.“

Slanina

Až si příště budete šlehat vajíčka nebo zamíříte do svého oblíbeného snídaňového podniku, podržte si slaninu! Možná vás příliš nepřekvapí, že zpracované maso, jako jsou párky v rohlíku, klobásy a slanina, není vhodné, pokud chcete být štíhlí. Bohužel jsme dokonce mluvit o pršutu a salámu na vašem milovaném prkénku.

„Záludné přísady“ ve zpracovaném mase nemají žádné zdravotní výhody, vysvětluje Young. Podle MD Anderson Cancer Center, se tyto druhy masa konzervují solením, uzením nebo uzením. Mohou také obsahovat chemické konzervační látky. Kromě toho, že konzumace zpracovaného masa přispívá k přibývání tuku na břiše, zvyšuje také riziko vzniku rakoviny.

Smažené pokrmy

cibulové kroužky a hranolky s kečupem

Vaše oblíbená smažená jídla, jako jsou vaječné rolky, hranolky, cibulové kroužky, smažené okurky a smažené kuře, jsou plná nezdravých tuků, jako jsou nasycené tuky a/nebo transmastné kyseliny, vysvětluje Young. „Smažená jídla jsou také vysoce kalorická kvůli množství potřebného oleje, což přispívá k přibývání na váze,“ dodává. „Podobně jako rafinované sacharidy se smažené potraviny v těle mění na cukr a ukládají se jako viscerální tuk v oblasti břicha a kolem něj.

Sladkosti

Poslední jídlo je možná nejtěžší přijmout – zejména pokud máte chuť na sladké. Odložte zmrzlinu ze sušenkového těsta, protože ta vám nepomáhá odbourávat viscerální tuk.

Young nám říká: „Zmrzlina má vysoký obsah cukru, nezdravých tuků a kalorií, které přispívají k nárůstu viscerálního tuku. Kromě toho obsahuje také umělá aromata, sladidla a konzervační látky.“

 

dieta

 

Chcete ztratit viscerální tuk? Vyhněte se těmto 4 potravinám, říká dietolog.

Co je viscerální tuk?

Viscerální tuk je typ tuku, který obklopuje orgány v břišní dutině. Jeho nadměrné hromadění může zvyšovat riziko vzniku vážných zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby, vysoký krevní tlak a cukrovka.

Jaké jsou tyto 4 potraviny, které bychom se měli vyhnout?

1. Raffinovaný cukr – nadměrná konzumace rafinovaného cukru je spojována se zvýšenou hromaděním viscerálního tuku. Místo toho se doporučuje konzumovat přirozeně sladké potraviny, jako jsou čerstvé ovoce.

2. Nasycené tuky – potraviny bohaté na nasycené tuky, jako je máslo, sýr a červené maso, mohou přispívat k tvorbě viscerálního tuku. Je vhodnější zvolit nenasycené tuky, které se nacházejí v olivovém oleji, avokádu a ořešech.

3. Rafinované obiloviny – bílý chléb, těstoviny a rafinovaná rýže mají vysoký glykemický index a mohou způsobovat nárůst viscerálního tuku. Doporučuje se volit celozrnné varianty těchto potravin.

4. Slazené nápoje – slazené nápoje, jako jsou sodovky a ovocné šťávy, obsahují velké množství cukru, který může přispívat k ukládání viscerálního tuku. Je lepší se zaměřit na neperlivou vodu, bylinkové čaje nebo čerstvě vymačkané šťávy bez přidaného cukru.

 

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno