Domů Krása & Péče Líčení Chyby při líčení Zatím bez hodnocení.

Chyby při líčení Zatím bez hodnocení.

7

Krásná může být každá žena, s makeupem i bez něj. Pokud se ale rozhodne ho používat, je dobré vědět čeho se vyvarovat. Proč tenhle článek? Protože denně na ulici potkám minimálně jednu dívku, která si myslí, že umí zacházet s make upem a líčením celkově. Bohužel.. . většinou to tak nebývá a chyby dělají hlavně slečny, které s tím teprve začínají.

Rozhodla jsem se tedy napsat pár bodů, které mě nejvíce fascinují (v tom špatném slova smyslu) a ráda bych, aby se každá slečna zamyslela sama nad sebou, zda to někdy nepřehání:)

Přílišný nános make-upu. Není nic horšího než vidět vcelku pěknou slečnu, která má však na sobě doopravdy tunu líčidel nebo pudru. Méně je zde více…

Silně nalíčené rty, hodně tvářenky a výrazné stíny. Vždy musíme volit kombinaci přirozeně nalíčených rtů a výrazných očí či naopak. Pokud to zkombinujete, působí to dojmem „zmalovanosti“

Modré stíny, červená rtěnka. Modré stíny nepůsobí zrovna přirozeným dojmem, není to barva, která by se na obličeji zrovna dvakrát často objevovala. A pokud to zkombinuješ s červenou je to divný zážitek. Samozřejmě, profesionálové si to můžou dovolit, ty vědí jaké odstíny použít.. ale denní líčení? Raději ne..

Černě nalíčené vnitřní linky u oka. Samozřejmě některým slečnám tato linka sluší, ale pokud máš kulatější obličej a malá očka, opticky to tvoje oči zmenší.

Jiný odstín make-upu, pudru než je tvoje přírodní barva. Pokud si nedáš pozor a makeup zvolíš světlejší nebo tmavší, bude tvoje tvář vypadat nepřirozeně, jako maska.

Velký nános řasenky. Samozřejmě občas si můžeš dovolit pár vrstev navíc, ale pokud to přeženeš, řasy pod vahou řasenky stejně splihnou.

Centimetrové černé oční linky. Strašné to je.. A dělá to spousta mladých holek. Co je na tom nejhorší? Jakmile se začneš líčit černou tužkou doopravdy výrazně, po čase ti bez ní tvé oči přijdou ošklivé a neforemné i když to nemusí být pravda…

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJe nutné přijít o panenství?
Další článekCo způsobuje akné
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Tak jedna holka u nás ze třídy se maluje rozně a potom ať se nediví že se jí smějeme (fakt se líčí jak kdyby si udělala monokl)

  2. U nás vě třídě se taky jedna holka maluje úplně strašně =/ je bílá jako stěna,vůbec se neopaluje,a udělá si černý oční linky jak pod víčkem tak i na horním víčku,a vůbec to neumí,všude se jí to rozmaže a eště k tomu si udělá dvojbarevný stíny.. je to fakt hrozný.. kdyby aspon nebyla bílá jako stěna =/

  3. Takových holek znám.. Jedna holka ze 6. třídy je taky bílá jako stěna a koupila si tmavý make up. Myslela si, že když si koupí tmavší odstín make up, už nebude vypadat jak běloba. Ale vypadala jak Bárbí. A ještě k tomu modrý stíny, růžovo-červený lesk…ajaj :/

  4. Mám kamarádku co používá kombinaci modré stíny-červená rtěnka snad každý den a jednou když jsme spolu šli po ulici tak jsem za náma slyšela dva kluky-„ty jo, čum jak je zmalovaná“a je mi jasný že to bylo na ni :/

  5. pěkný článek,jako obvykle:) chtěla jsem se zeptat mám pěkné,dlouhé bohužel ale rovné a světlé řasy a když si je nakleštičkuju(promin ten výraz :D) a pak si dám řasenku,tak vždycky splihnou… a řasenku si dávám v jednom tahu… děkuju za odpověď:)

    • Pokud si nedáváš hodně řasenky, tak zkus použít kleštičky až po řasence – stačí jednou, dvakrát natočit a kleštičky vždy umyj. Důležité je odličování – starší nánosy řasenek, špatně odlíčené často způsobují, že řasy plihnou.

  6. Juuuuu, máš uplnou pravdu, taky jsem si před rokem kdy mě bylo 12 líčila oči černou tužkou a pozor, neměla jsem řasenku, naštěstí sem tak chodila jen 1 tyden, protoze me uz mamka upozornila at to nedelam a presne jak si psala kdyz sem si ty linky odlicila, pripadali mi moje oci osklive, ted uz se licim pouze rasenkou a strasne slabounkou linkou..

Diskuze je uzavřena.