Domů Sex & vztahy Antikoncepce Co je to antikoncepce? Zatím bez hodnocení.

Co je to antikoncepce? Zatím bez hodnocení.

0

Antikoncepce – v současné době jeden z nejužívanějších „léků“ ženami od 15 do 50 let.

Antikoncepce (anti – zábrana, koncepce – oplodnění) – je už podle názvu způsob jak zabránit otěhotnění, oplodnění vajíčka spermií.

Jak byla antikoncepce objevena? Ženy v pravěku menstruovaly jen vyjímečně, byly totiž permanentně v jiném stavu nebo kojily a tím pádem nikdo nezaregistroval jejich menstruační cyklus. Postupem času, když už ženy nebyly využívány jen jako schránka pro „tvorbu“ dětí, byly objeveny menstruační cykly a začalo se uvažovat, zda by pomocí hormonů bylo možné tento cyklus tvoření a vylučování vajíčka z těla, zastavit.

Mnoho lidí namítne, že antikoncepce (zejména ta hormonální) je pro ženy nepřirozená a nemá žádné příznivé účinky. Je tomu ale vážně tak? Už přeci nejsme v pravěku a je jev moderní doby, že si žena může plánovat, kdy chce dítě mít, bez toho aby se vzdala sexuálních radovánek – plánované těhotenství. Antikoncepce dále může řešit problémy jako jsou: bolestivá nebo nepravidelná menstruaci a akné.

V dnešní době je mnoho druhů antikoncepce a každý pár si může vybrat, kterému druhu dá přednost.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZákladní tipy pro správné líčení
Další článekHormonální antikoncepce
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.