Co je to gynekologie? Zatím bez hodnocení.

Na gynekologii, v průběhu svého života, byla snad každá dospělá žena. Spousta žen tam nechodí pravidelně, většinou kvůli lenosti, mladé dívky hlavně kvůli strachu ze samotného doktora či z vyšetření a to je často špatně. Gynekolog prostě patří do našeho života, stejně jako každý jiný lékař.

Gynekologie je vědní medicínský obor, celým názvem: gynekologie a porodnictví, nebo také jinak ženské lékařství.

Gynekologickou ordinaci můžeš najít v každém větším městě. Ať už odděleně od nemocnic nebo zdravotnických středisk či zakomponovanou v těchto zařízeních. Navštívit můžeš buď soukromého gynekologa či klasického “veřejného”. Který je lepší? Není obecně dáno… U soukromého si připlatíš pár korun navíc, ale za to můžeš očekávat povětšinou vstřícného doktora, který tě neobyde, když nebude mít čas. U toho veřejného se nic neplatí, většinou se k němu nemusíš objednávat a je u něj spoustu žen a pokud se tedy neobjednáš, tak si pár minut v čekárně počkáš.

A co v takové gynekologické ordinaci najdeš? V každém případě je tam gynekologické křeslo (také ženami přezdívané “koza”) a ultrazvuk, kterým gynekolog zkoumá dělohu a vaječníky ženy, které se díky přístoji obrazově přenáší na monitor přístroje.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist