Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Co je to gynekologie? Zatím bez hodnocení.

Co je to gynekologie? Zatím bez hodnocení.

0

Na gynekologii, v průběhu svého života, byla snad každá dospělá žena. Spousta žen tam nechodí pravidelně, většinou kvůli lenosti, mladé dívky hlavně kvůli strachu ze samotného doktora či z vyšetření a to je často špatně. Gynekolog prostě patří do našeho života, stejně jako každý jiný lékař.

Gynekologie je vědní medicínský obor, celým názvem: gynekologie a porodnictví, nebo také jinak ženské lékařství.

Gynekologickou ordinaci můžeš najít v každém větším městě. Ať už odděleně od nemocnic nebo zdravotnických středisk či zakomponovanou v těchto zařízeních. Navštívit můžeš buď soukromého gynekologa či klasického „veřejného“. Který je lepší? Není obecně dáno… U soukromého si připlatíš pár korun navíc, ale za to můžeš očekávat povětšinou vstřícného doktora, který tě neobyde, když nebude mít čas. U toho veřejného se nic neplatí, většinou se k němu nemusíš objednávat a je u něj spoustu žen a pokud se tedy neobjednáš, tak si pár minut v čekárně počkáš.

A co v takové gynekologické ordinaci najdeš? V každém případě je tam gynekologické křeslo (také ženami přezdívané „koza“) a ultrazvuk, kterým gynekolog zkoumá dělohu a vaječníky ženy, které se díky přístoji obrazově přenáší na monitor přístroje.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Další článekKdy poprvé zajít na gynekologii?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.