Co mě na blogování nebaví (a rozčiluje!) 5/5 (1)

1414088_32708912Hezký (prázdninový) víkend, dneska Vás čeká oddychovka a spíš taková okecávačka – co si ale budem povídat, u mě je okecávačka všechno – na téma, které už mám vymyšlené docela dlouho a článek mám tak týden předepsaný, ale ještě jsem v něm chtěla pár věcí upravit a nebyla si jistá, jestli ho vlastně chci publikovat. Nechci totiž, aby si to někdo vyložil špatně a myslel si, že jsem vlastně hrozně otrávený člověk, kterého blogování nebaví, vidí všechno černě a ještě si navíc neváží svých čtenářek. To vůbec! Nakonec jsem ale zauvažovala, a řekla si, že není důvod, proč to nezveřejnit – není to přeci nic strašného a vždycky se snad na každé věci a činnosti může najít i něco, co zrovna nemilujeme. Přeci jen – psaní je můj koníček, který mě baví, to by už mělo být snad všem, kteří mě znají jasné.

Navíc budu ráda, když se se mnou v komentářích podělíte o to, co Vás na blogování (pokud blogujete) baví – nebaví, co vás rozčiluje. Zkrátka můžete se klidně rozepsat, já komentáře čtu hrozně ráda a ráda se něco nového od jiných “kolegyň” dozvím. A pokud se Vám téma bude líbit, můžete klidně taky napsat článek! :)

1. Otázky ( již zodpovězené v článku)

Komentáře miluju a strašně ráda si je čtu. Je to hrozně pěkný pocit vědět, že někdo skutečně četl můj článek a teď se chce podělit o svůj názor nebo říct něco k tématu (nebo mimo, to už je jedno). Co ale nemám ráda je, když napíšu nějaký článek a dole se mě někdo zeptá na něco, co už dávno zodpovězeno. Chápu, že se někdo může překouknout, ale spíš mě rozčiluje.. no jak to říct – dám příklad. Napsala jsem článek o tom, jestli je v pohodě přijít na gyndu neoholená. Byl tomu zasvěcen celý článek a dole se mě slečna zeptala, jaký je na to můj pohled a jestli gynekologovi bude vadit, když přijde neoholená. Připadám si potom hrozně neužitečně, protože půl hodiny píšu článek a vlastně mi to přijde jako úplně na nic. Naštěstí se to ale nestává tak často.

Samozřejmě mi vadí i když se milion lidí ptá na jednu a tu samou věc – třeba na to kolik mi je, co studuju nebo jak se starám o své vlasy. Na druhou stranu to ale naprosto chápu, protože někdo třeba nečetl všechny moje články, je tu poprvé nebo to tu (ani mě) zkrátka nezná. Za to se nezlobím a nikomu za to hlavu fakticky neutrhnu:)

2. Zanedbávám ostatní věci

Blog je strašný žrout času. Je to koníček, do kterého jsou vlastně zapojeni i další lidé. Když už máte nějakou stálou základnu čtenářů a pár dní nenapíšete článek, začnou vám chodit dotazy, kdy bude další článek a já si pak připadám, že na blog kašlu a když si chci dát pauzu na pár dnů, vlastně mě to mrzí, protože si pak připadám, jak když někoho o něco připravuju.

I když napsání článku zabere skutečně jen pár minut (i když samozřejmě záleží na tom jaký článek), jsou věci, které zabírají času víc – fotonávody, fotočlánky, různá videa k článkům apod. Baví mě to a pak zjišťuju, že kvůli tomu zanedbávám ostatní povinnosti. Navíc jsem člověk, který rád prokrastinuje, takže když se mám jít učit, jdu radši napsat článek:D

3. Peníze 

Nedávno jsem přišla na to (nebo spíš jsem to konečně uznala), že blog hrozně leze do peněz. Možná tomu někdo nevěří, protože hodně lidí si řekne – “dostává všechno zadara, co jí to může stát?” Škoda, že to tak fakticky není. Drtivou většinu věcí si do recenzí kupuji z vlastního uvážení a stává se to tak, že jdu třeba v drogérii a řeknu si: “Tohle nemám, vypadá to pěkně…. ale asi to nijak nutně nepotřebuju…no jo, ale mohla bych napsat recenzi! Ty jo, to by bylo super napsat na to recenzi, co když se to někomu hodí?” a věc je v košíku a peníze pryč.

Je fakt, že od doby co mám blog, jsem nashromáždila mnohem víc make-upu, vlasové kosmetiky a pleťové kosmetiky než bych nashromáždila, kdybych blog neměla.:)

4. Odkazy v komentářích

Pro co fakt nemám moc pochopení je to, když mi někdo přijde na blog, přidá kraťoučký komentář (který často ukazuje, že dotyčný článek ani nečetl) a k tomu přidá odkaz na svůj blog – úplně mimo téma. Přijde mi to hrozně nefér, protože se dřu s články, s blogem, chci to tu mít hezké a někdo si přijde a snaží se tu přiživit. Přeci jen, když je komentář k věci, dá se vyplnit políčko “web” a věřte, že se na každý dívám, pokud blog máte:)

Chápu, když někdo přidá odkaz na konkrétní článek, protože mi třeba chce sdělit, co on napsal v recenzi nebo se to týká zrovna článku a komentáře, to se prostě dá pochopit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

25 komentářů

 1. CooL článěk :DD
  A s tím “přiživováním”, mě taky štve když přečtu boží článek, čtu si dotazy a bloumám jestli se nepotřebuji na něco zeptat- popř. už to není zodpovězeno a najednou narazím na nějaký odkaz… na takovýhle lidi jsem pak naštvaná a na ty odkazy nekoukám :D

  • Tady moc odkazů nenajdeš, protože mi je wordpress (redakční systém) blokuje. Takže jakmile někdo do komentáře přidá odkaz, prostě ho to nepustí a zeptá se mě, jestli ho vážně chci publikovat. Dobrá věc:))

 2. Mně třeba nevadí, že si někdo přidá do komentáře odkaz na blog/giveaway (i když já to teda nedělám :D ), v pohodě. Ale nedávno se mi stalo, že z toho komentáře bylo jasně vidět, že ten článek slečna ani nečetla a jenom si dělá reklamu… wtf prostě, nechápu :D

  • Mně třeba trošku vadí i ta giveaway, protože jsem zastáncem toho, že by měla být hlavně pro ty stálé čtenáře a ti na to přijdou sami, dělat soutěž pro někoho, kdo je na blogu poprvé je podle mě blbost. :)

 3. Pěkný prázdninový víkend i Tobě Mers,
  věřím, že dát si chvilku pauzu od blogu bylo fajn, ale jsem ráda, že zase píšeš. A podle mě, je dobře, že jsi se rozhodla tenhle článek publikovat.
  Pokud jde o mě, nemůžu úplně říct, co mě baví a nebaví, nemám tak velkou základnu čtenářů jako ty, takže samozřejmě je hodně věcí jiných. Ale i tak je můj blog hrozný žrout času a taky fandím prokrastinaci. :D A pokud jde o ty odkazy.. Na to je snad kolonka web, já se koukám na blogy všech, kteří mu dají komentář ke článku a mají blog, není potřeba, aby mi odkaz dávali ještě do samotného komentáře, přijde mi, že mi pak blog vnucují a nutí mě, abych se podívala. Ale taky mě pořádně rozčiluje, když je z komentáře patrné, že dotyčný/á článek ani nečetl/a, jen potřebuje něco okomentovat, aby se i na její/jeho blog někdo podíval. Myslím, že když by si dotyčný/á článek přečetl/a a napsal/a smysluplný komentář, člověk se na její/ jeho blog podívá mnohem radši.

  • Přesně, je to zbytečné a hned to toho člověka a jeho blog “nějak” škatulkuje, i když je ten blog třeba dobrý, první dojem je prostě první dojem a bloger si tak může pořádně uškodit.

 4. Mně naopak vadí, když blogerka nepříjemně odpoví na dotaz, který byl položený stokrát (čímž neříkám, že to děláš ty, u tebe jsem to neviděla). Například když nějakého čtenáře zajímá něco o blogerce, zeptá se jistě do komentářů nebo si prohlídne informace o ní, má-li je blogerka zveřejněné. Těžko bude čtenář prolejzat hromadu komentů a článků, aby tu informaci zjistil. Některé blogerky však odpoví stylem “Je to tady už Xkrát, ale ještě jednou, je mi tolik a tolik”… tak když na lidi nemá nervy, proč má na tom blogu možnost komentářů? :)

  • Já občas ty nepříjemné odpovědi chápu, ale ne teda u toho, když se někdo zeptá na něco osobního, co třeba je v úplně jiném textu nebo se na to ptal někdo jiný před rokem. Chápu spíš, když se někdo ptá na věc, která už v článku je nebo když z blogerek dělaj čtenáři google. Na druhou stranu já bych asi nikdy nebyla vyloženě nepříjemná nebo nějak agresivní. Sama takové komentáře nemám ráda, takže se snažím v klidu:))

 5. Jsem ráda, že už zase bloguješ:) sama mám teď takový napůl prázdninový režim, takže nutnost pauzy od psaní naprosto chápu:)) Na blogování mě štve hlavně to žraní času, protože článek sice mám napsaný prakticky hned, ale když se přidá každodenní projíždění spousty dalších oblíbených stránek, tak už to začíná být problém:)) No a do peněz to (alespoň mně) leze strašně!! :D Už jsem dokonce v tom stadiu, kdy si věc koupím hlavně kvůli recenzi (protože ji vlastně nepotřebuji) a pak jsem líná ten článek napsat:)) Ohledně problémů s komentáři moc nemůžu soudit. Návštěvnost mám hlavně z vyhledávačů a ty stálé čtenářky, které mám, prakticky nekomentují. Občas mi sice trochu chybí zpětná vazba, ale chápu to. Dřív než jsem začala sama něco tvořit, jsem taky neměla chuť něco k článkům psát.

 6. Ahoj Mers,
  se vším souhlasím, mě se to sice nestává, jelikož můj blog
  byl založen jako povinnost v hodině programování;), takže ho skoro nikdo nenavštěvuje.
  Ale já nemíním mluvit o svém blogu, spíš ti chci říct jak hrozně obdivuju to, co děláš a i přesto že tu máš nepříjemnosti, se tomu pořád dokážeš věnovat a odvádět práci na 1!:)
  Nepřestávej;)
  P.S. U tí poslední věty jsem si vzpoměla na : Nepřestávej, jdi do Snickers!
  Jsem vážně tak šílená…? o.O :D

 7. Jako bys mi mluvila z duse, kdybych jeste psala na blog, jsou to veci, ktere me ejvice stvaly… :)

 8. Odkazy mi nevadí do Té doby, když to není úplně reklama :D Třeba pokud dotyčný upozorňuje, že je někde nějaká soutěž, tak to jsem ještě schopná acceptovat, ale jakmile hlásí velkým písmem “MÁŠ RÁDA TO A TO, TAK SE KOUKNI NA TENHLE WEB”, to potom docela zuřím a ihned komentář mažu.
  Nebo mi třeba vadí, že když se někdo na něco ptá a já jsem třeba zrovna mimo a nemůžu mu odpovědět, tak pak začne spamovat.. ,,Haloo, bude už odpověď?!” a podobně. Nejsme stroje, jsme normální lidé, kteří blogují ve volném čase a někteří ho nemají moc. :)

 9. Tak já mám přesně problém s bodem 2. Blog žere opravdu hodně času a někdy si říkám, jestli má smysl ho vůbec psát. Druh kosmetiky, kterou “recenzuju”, přecejen skoro nikoho nezajímá. Já kdybych to utla, tak mně dotazy typu :”Kdy bude další článek?” od nikoho nepřijdou :)

  PS.: Vážím si tě čím dál víc, protože jsi podle mě velice rozumná a schopná, máš dobrý vkus a talent snad na všechno. Moc se mi líbí i design tvého blogu, ale to už od začátku, i když prošel změnami.

  • Nesouhlasím, myslím že druh tvojí kosmetiky (jak říkáš) zajímá spoustu lidí a myslím, že i tvůj blog patří mezi ty nejlepší lakovací u nás, alespoň na mě tak působí – i podle komentářů.

   A díky, je strašně super to číst:D :))

  • Můžu se zeptat, jaká je to kosmetika? A popřípadě na odkaz na blog? Jsem hrozně zvědavá :D
   Jinak s tebou musim souhlasit v tom designu – je skvělej! Všechno přehledný a líbivý :) Obdivuju Mers za to, kolik dává blogu času a jakou s nim má trpělivost :)

   • Na Soni blog jsem dávala odkaz teď v posledním příspěvku “Znáte mě?” :) A děkuju moc:)*

    • Tak jsem to zkontrolovala a musim říct, že je to blog přesně pro mně! :) Soňa má rozhodně novou fanynyku!!

 10. Screaming Queen

  Mě na blogování asi nejvíc štve jednostranné zaměření blogerek – tj. obrovský nárůst fashion a beauty blogů v poslední době. Je pak neskutečně těžké najít, nebo zaujmout blogem zajímajícím se o jiný žánr.
  Další věc je pak kradení nápadů. Člověk si dá s něčím práci, prosedí nad tím hodiny a jinému stračí zkratka ctrl+C a má hotovo.

 11. Článek, který jsem si s chutí přečetla a našla jsem se v nim také :D :)

 12. Ja už mám blog 2 a pol roka a musím povedať, že jediné čo ma na tom vie naštvať je nezáujem návštevníkov, mne sa napríklad za týždeň objavia maximálne 2-3 komentáre a to iba od mojich spriatelených blogov, čo mňa osobne dosť mrzí pretože si dám tú námahu starať sa o ten blog a ohlasy proste žiadne :(

  • Možná je u tebe nějaký problém – třeba ti návštěvníci chodí, ale nenutí je nic napsat komentář. Možná jim nedáváš prostor, neptáš se jich na jejich názor v článku nebo zkrátka píšeš o tématech, které jim zkrátka “nestojí” za to komentovat nebo o tom moc nevědí. Důvodů může být spoustu.

 13. Ahojky, zatím jsem v blogování nováček. Každopádně s tím žroutem času :-D…neustále hledání inspirací je opravdu náročné ale i hezké. Tož jsem se na to dala a strašně mě to baví, je to nejen pro ty čtenáře, ale i pro mě samotnou. Mě nejvíc štvou spamy v zdrojích provozu. Každým dnem sleduji a snažím se o nárust návštěvnosti a oni mě to fakt kazí :-(.

 14. Ahojky Mers skvělej článek mě teda blog zatím moc neleze do peněz ale do času než napíšu jeden článek uplyne tak aspoň hodinka nevím jak to dělám ale je to tak asi se s tím moc piplám ale baví mě to :)

 15. Já když jsem dřív blogovala, tak mě hrozně štvaly reklamy. Vždycky jsem jásala, když mě server upozornil na nový komentář a on to byl odkaz na blog.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist