Domů Tělo & Zdraví Feminus – recenze a zkušenosti ...

Feminus – recenze a zkušenosti 4.82/5 (22)

5

Feminus

9.6

Hodnocení

9.6/10

Plusy

 • přírodní složení
 • více energie
 • doprava po celé ČR zdarma

Feminus – recenze a zkušenosti – Klesající produkce estrogenu, menopauza, ztráta energie, snížené libido, špatná nálada, snížená imunita – možná se vám to na první pohled nezdá, ale všechny tyto pojmy se sebou velmi úzce souvisí. A na počátku je právě jeden jediný bod – snížená produkce estrogenu, ke které v ženském organismu díky přibývajícím svíčkám na dortu přirozeně dochází.

Pojďme si ještě jednou rozebrat to slovo – menopauza. Pro spoustu žen je strašákem. A leckdy oprávněným, protože příroda se staršími jedinci, kteří jsou z hlediska reprodukce tak trochu neperspektivní, prostě nepočítá. A máte-li smůlu, může vám to dát pěkně „sežrat.“ Za tu expresi se omlouváme, ale jak jinak nazvat stav, kdy se zkřehlé kosti lámou i při větší námaze, imunita téměř nefunguje, chuť na sex zmizela do nenávratna a na spočítání dalších problémů by vám nestačily ani všechny prsty na rukou?Samozřejmě, že se tak neděje vždy. Extrémní příznaky má menopauza naštěstí jen u malého procenta žen. To však neznamená, že nedokáže těm ostatním život více či méně znepříjemnit. Bohužel.

Měli byste vědět: ne nadarmo se vědci snaží najít stále nové a nové způsoby, jak menopauzu u žen co nejvíc oddálit. Tím nejnovějším je odběr části tkáně z vaječníků, která je po 30. roce věku po předchozím zmrazení implantována do podpaží. Zde dojde k obnovení činnosti a menopauzu tak lze díky hormonům, které tato tkáň produkuje, posunout i o 10-20 let.

✅Lék na menopauzu Feminus? Ne tak úplně

Tak za prvé, menopauza není nemoc, ale přirozený stav těla. Stejně, jako nemůžeme léčit stáří, nemůžeme zcela potlačit ani menopauzu. To však neznamená, že nelze nic dělat z jejími dílčími příznaky – třeba ztrátou energie nebo sníženým libidem.

A za druhé, Feminus do kategorie léků nespadá. Jde „jen“ o schválený doplněk stravy s čistě přírodním složením. Do těla tedy nebudete pumpovat žádnou chemii, ani nic podobného. Nemusíte si chodit pro předpis k lékaři, brát ohled na užívané léky nebo se obávat nepříjemných vedlejších příznaků. Feminus totiž žádné nemá.

✅Jak poznáte, že se menopauza týká i vás?

Nejdříve se podívejte na to, jestli Feminus vůbec potřebujete. I když definitivní verdikt o přítomnosti menopauzy může provést jen lékař ( to minimálně rok od vymizení poslední menstruace), mnohé premenopauzální stavy si žena může „diagnostikovat“ i sama. Bývají spojeny s řadou nepříjemných obtíží a dokáží vás potrápit i po několik let. Je-li však přítomna menstruace, pak řadu žen ani nenapadne spojit si je s přirozeným obdobím v jejich životě, a místo toho hledají příčiny v mnoha jiných faktorech (stres, zdravotní potíže, problémy ve vztahu apod.).

✅Test na menopauzu

Připravili jsme pro vás sérii návodných otázek. Odpovězte na ně podle pravdy a odpovědi si poznamenejte. Postup pro vyhodnocení testu najdete pod otázkami.

 • Pociťujete nedostatek energie? ANO / NE
 • Je váš menstruační cyklus v poslední době nepravidelný – tzn. objevuje se pouze sporadicky, kolísá jeho intenzita nebo dokonce již zcela vymizel? ANO / NE
 • Je vám více než 35 let? ANO / NE
 • Pociťuje obtíže při pohlavním styku, způsobené vaginální suchostí? ANO / NE
 • Trápí vás snížena chuť na sex? ANO / NE
 • Pociťuje nějaké problémy se soustředění nebo pamětí – často zapomínáte, nedokážete si vybavit jména kolegů apod.? ANO / NE
 • Trápí vás návaly horka, spojené s nepříjemným pocením? ANO / NE
 • Potýkáte se s častými změnami nálady případně se stavy, podobnými depresi? ANO / NE
 • Máte citlivější prsa? ANO / NE
 • Projevují se u vás různé neobvyklé změny na pokožce – od silnějšího ochlupení až po návrativší se akné? ANO / NE
 • Cítíte se unavená a bez energie? ANO / NE
 • Trápí vás nespavost nebo se ráno i pro prospané noci budíte odpočinutá jen minimálně? ANO / NE

Všechny odpovědi na výše uvedené otázky si pečlivě zapište na papír. Spočítejte si, kolikrát jste odpověděla ANO a podívejte se na hodnocení.

✅Menopauza test – vyhodnocení

Pokud jste odpověděla ANO 0-3x: Dobrá zpráva. Vypadá to, že se k vám klimakterium zatím nai nepřiblížilo. Ovšem pamatujte na to, že někdy může proběhnout i bezpříznakově…

Pokud jste odpověděla ANO 4-6x: Bohužel, období klimakteria se k vám blíží mílovými kroky. Určitě je vhodná konzultace s lékařem a podpora přirozeného vylučování estrogenu. Pro všechny případy si o klimakteriu už něco málo nastudujte.

Pokud jste odpověděla ANO více než 7x: S největším pravděpodobností je u vás klimakterium již v plném proudu. V každém případě doporučujeme konzultaci s lékařem, který může pomoci s lepším zvládáním některým symptomů.

Měli byste vědět. Jistotu můžete získat i jinak. Dnes už jsou v lékárnách dostupné speciální testy, které se používají podobně jako těhotenské. Jen v moči měří koncentraci tzv. folikulostimulačního hormonu (FSH). Pokud je ho málo, spolehlivě to ukazuje na přicházející nebo už probíhající menopauzu.

✅Feminus diskuze – opravdu ho musí bát jen ženy, které už menopauzu mají?

Doporučit nějaké konkrétní časové rozpětí je těžké. Pro představu, ženy se obvykle dostávají do menopauzy po 40. roce věku. Ovšem existuje i tzv. premenopauza, která může přijít kdykoliv mezi 20.-40. rokem života. Zatímco u velmi mladých žen bývají potíže ze strany odborníků aktivně řešeny, ženy u horní hranici tohoto období bývají naopak lékaři odbývány s tím, že jde vlastně o zcela normální stav (myšleno samozřejmě vzhledem k jejich věku).

Měli byste vědět: premenopauza není legrace, a to i když proti ní lékaři s úspěchem zakročí. Kromě snížené plodnosti a znesnadněného otěhotnění jsou ženy, které prošly premenopauzou, více ohroženy např. infarktem neb onemocněním kostí.

A přitom ty největší problémy, které žena pociťuje nejintenzivněji, bývají zlehčovány nejvíce. Například taková únava. Pokud si čas od času potřebujete přispat, je všechno v pořádku., ale pokud každý večer padáte na ústa, jen obtížně se soustředíte na všechny povinnosti a závazky vám začínají doslova prokluzovat pod rukama, je určitě na čase vyhledat pomoc.

Feminus, jako 100% přírodní doplněk stravy pro ženy, dokáže pozitivně stimulovat žádoucí tělesné procesy i metabolismus. A jak?

 • Přírodní složky, které obsahuje, přispívají k optimalizovanému fungování nervové soustavy. Snižuje se míra únavy a vyčerpání a a opomenuta není ani vitalita, libido a koncentrace.
 • Složení přípravku Feminus se zaměřuje zejména na podporu sexuálního zdraví a posílení imunitního systému. Ve hře je i tzv. menopauzální komfort, který jistě oceníte.
 • Feminus neobsahuje žádné hormony.
 • Jeho výjimečné složení ho katapultovalo do pozice nejsilnějšího z dostupných doplňků na českém trhu. V době psaní této recenze nemá konkurenci.

✅Feminus hodnocení

Ale než vás zahltíme podrobnými seznamy složení, rozebereme jednotlivé složky, umožníme vám udělat si přesnou představu o tom, co to vlastně Feminus je. Vyhnete se tak zklamání např. z vaší oblíbené lékové formy, příliš vysoké ceny nebo špatně zajištěné dostupnosti. Podívejte se, v čem je Feminus výjimečný a co od něj očekávat.

NÁZEV: FEMINUS
CENA JEDNÉ DÁVKY: 18,00 Kč
CELKOVÁ CENA: 569 Kč na měsíc
DOPORUČENÉ UŽÍVÁNÍ: 2 tablety denně
BALENÍ: 60 tablet
JAK VYPADÁ: tvrdé tablety, balený v blistru
TYP: doplněk stravy pro intimní zdraví ženy, harmonii a vitalitu
SLOŽENÍ VE ZKRATCE: výtažky z bylin, vybrané vitamíny a zinek
VOLNĚ PRODEJNÝ: ano
KDE KOUPIT: přes e-shop
DOSTUPNOST V LÉKÁRNĚ: ne
VHODNÉ PRO: ženy v menopauze, ženy s kolísavou hladinou hormonů
VAROVÁNÍ: Není vhodný pro těhotné a kojící ženy, nezletilé osoby
PRODEJCE: Primulus Group, s.r.o
ADRESA PRODEJCE: Novoveská 2057 / 5d

709 00 Ostrava, Mariánské Hory

KONTAKT NA PRODEJCE: info@feminus.cz

✅Feminus – co o něm vědět

Snad každá žena touží po kráse, mladém vzhledu, spalující vášni a hlavně po spoustě energie, která by ji dovolila to všechno zvládnout. Inu, která z nás by nechtěla být taková? Bohužel hodiny nám odtikávají neúprosně. Už od 25. roku věku začíná libido, vášeň i množství energie pomalu a plíživě klesat.

Na první pohled to nezaznamenáte, ale pokud se ohlédnete za svým životem, zjistíte, že už toho nezvládáte zdaleka tolik, jako předtím. Jde o přirozený proces, ovšem dnešní doba si žádá trochu něco jiného. Navíc máme možnosti, které ještě před několika desítkami let nebyly. Po celém světě rostou byliny, která nám mohou s těmito problémy pomoci.

Ano, české ženy sice nedají dopustit na kontryhel, třezalku nebo třeba jetel. Ovšem obsah účinných látek v nich rychle kolísá díky našemu proměnlivému podnebí. O kolik lépe musí být zásobeny bylinky, na které celý rok svítí tropické sluníčko? Feminus proto kombinuje jen ty nejlepší byliny z celého světa, pěstované s maximální pečlivostí. Vzhledem k tomu, že ne všechny jsou v našich lékárnách běžně dostupné, si můžete takový koktejl jen velmi obtížně namíchat sami.

A je tu i další problém. Bylinné čaje je třeba připravit buď velmi silné nebo je popíjet velmi často, abychom se dostali k požadovaným účinkům. Oproti tomu bylinné extrakty dokáží nabídnout mnohem více účinných látek a to ve velmi úsporném a chutném balení. Tedy vlastně balení bez chuti, ale i tak je to oproti mnoha druhům nahořklých nebo z jiného důvodu nepříjemně chutnajících čajům velký rozdíl.

✅Feminus – účinky

Pojďme se nyní podívat na složení. Určitě neuškodí si připomenout, že pečlivě vybraná směs bylin působí ve vzájemné synergii a posiluje tak účinky jednotlivých složek. Vitamíny a minerály byly pak pečlivě vybrány tak, nahrazovaly ty, které ženám v tomto období obvykle chybí, a to z mnoha důvodů.

 • Feminus pečuje o optimální rovnováhu ženských hormonů
 • Cílí na zvýšení energie, libida a vitality u žen a to nejenom pro ty, které se již nacházejí v období menopauzy.
 • Složky v něm obsažené posilují imunitu a zralým ženám dodávají vášeň.

✅Feminus složení – na co se můžete těšit?

Složka: Množství v doporučené denní dávce *
maca peruánská (řeřicha peruánská) 200 mg
indický ženšen / ašvaganda (vitánie snodárná) 150 mg
kakao – extrakt 100 mg
kotvičník zemní 100 mg
muira puama (Voňatec vejčitý) 100 mg
andělika čínská (Dong Quai) 60 mg
damiána pravá (Pastala roztroušená) 50 mg
vitamín C 80 mg
vitamín E 2,5 mg
vitamín B6 1,2 mg
vitamín D3 25 mikrogramů
vitamín B12 10 mikrogramů
zinek 22 mg
 • Doporučená denní dávka jsou dvě tablety denně

✅Feminus, jeho složení a vědecké studie

Pokud si však po pohledu na obal říkáte, že autoři (tedy v tomto případě spíše autorky, protože Feminus byl stvořen ženami pro ženy) prostě jen posbírali pár dobře znějících jmen a bylinek a celé to uzavřeli do lákavého obalu, pak vás rádi vyvedeme z omylu. Uvádět všechny studie, které účinnost použitých bylinek prokazují, by bylo nadlouho.

Tak se pustíme jen do dvou:

Maca peruánská se může chlubit studií už z roku 2008, zaměřenou právě na to, co se Feminus snaží podpořit – sexuální touhu u žen po menopauze. Dopadla velmi příznivě a celou si ji můžete přečíst tady: „Beneficial effects of Lepidium meyenii (Maca) on psychological symptoms and measures of sexual dysfunction in postmenopause women are not related to estrogen or Androgen content.“

A máme tu také kotvičník zemní alias tribulus terrestris. I když bývá vyzdvihován především jako bylinka pro muže, sexuální touhu u žen dokáže rozpálit také. Více o tom ve studii: „Pro-sexual and Androgen Enhancing Effects of Tribulus terrestris“ z roku 2016.

Měli byste vědět:

Důkladně prozkoumejte složení a přesvědčte se, zda netrpíte alergií na některou z použitých bylin. V takovém případě Feminus neužívejte, nebo se alespoň před jeho nákupem poraďte se svým alergologem.

 

✅Feminus zkušenosti uživatelek

Ale pojďme od teorie k praxi. Jak jsou s užíváním přípravku Feminus spokojeny české ženy? Vybrali jsme namátkou pár zajímavých reakcí:

Dlouhou dobu jsem se potýkala s hormonální nerovnováhou, která se v mém případě projevovala únavou, akné a v neposlední řade nadměrným nočním pocením. Po 14-ti dnech užívaní produktu FEMINUS se mi začala zlepšovat pleť, cítila jsem se méně unavená. Vyzkoušela jsem velkou řadu vitaminů a doplňků stravy a nic mi nepomáhalo, než jsem vyzkoušela FEMINUS.

Karolína, 25 let

Nemám dobré zkušenosti s užíváním doplňků stravy, a proto jsem ani neměla velká očekávání. Ovšem přípravek FEMINUS mě překvapil svými účinky, kdy jsem si během prvního měsíce užívání všimla, že postupně zmizely návaly, které jsou pro nás ženy v období menopauzy tak typické a nepříjemné. Během druhého měsíce užívání mě přestaly trápit časté migrény a ráno se budím odpočatá. Určitě budu dál FEMINUS užívat a vřele ho všem ženám doporučuji.

Jitka, 53 let

Po měsíci užívání se cítím fajn, jarní únava pomalu mizí, a ač hlavně na jaře trpívám na záněty močových cest, zatím jsem neměla ani jeho náznak. Po dvou týdnech pravidelného užívání zmizela podrážděnost, mám lepší náladu, cítím se méně unavená, ráno se mi lépe vstává – myslím, že účinky jsou už znát. Jen s tím libidem nevím. Na to byste se museli zeptat mého muže.

Jana 46 let

Je velmi pozitivní, že opravdu nikde nejsou zmiňovány žádné negativní účinky, i kdyby to byly jen bolesti halvy nebo nevolnost, které se k používaní bylinných produktů často váží. I to je jedním z důležitých ukazatelů kvality a všestranné použitelnosti přípravku.

✅Kde koupit Feminus aneb najdeme Feminus v lékárnách?

Pokud byste se chtěli na tohoto šikovné pomocníka pozeptat v lékárně, pak byste neuspěly. Stojí za ním česká společnost Primulus Group, s.r.o, která nabízí i další zajímavé produkty.

Může se tedy chlubit i samostatným a přehledným e-shopem, kde nakupujete produkty přímo od výrobce za ty nejvýhodnější ceny. Distribuce do lékáren se zkrátka nevyplatí, vzhledem k tomu, kolik % si každá z nich připočítává jako marži. Pak tu máme ještě dopravné, poplatek za vystavení…

WEB DISTRIBUTORA

A základní myšlenky, kterou Primulus Group, s.r.o má – tedy aby bylo zdraví z přírody dostupné opravdu každému – by rázem byla ta tam. Právě proto nejde cestou kamenných prodejů, ale zasílá výhradně při objednávce přes internet. Jde o proces oboustranně výhodný pro vás jako zákazníka i pro výrobce, který může neustále ručit za kvalitu svých produktů, aniž by se musel potýkat např. s neúčinnými kopiemi. Máte-li jen jeden distribuční zdroj, pak takovéto podvody zkrátka nejsou možné.

✅Feminus cena

A kolik za Feminus zaplatíte? Vzhledem k tomu, že bylinky potřebují pro své působení nějaký čas, je Feminus dostupný v balení po 60 tabletách. Je totiž třeba užívat dvě tablety denně – nejlépe ráno a večer. Cena balení o 60 tabletách vyjde na 596 Kč. Jednoduchým výpočtem zjistíte, že jde o pouhých 18 Kč na den. A sáhněte si do svědomí, zda denně za nejrůznější zbytečnosti, sladkosti apod. neutratíte mnohem více.

Ano, opravdu už se nic dalšího nezapočítává. Díky nákupu přímo od výrobce je balné i poštovné v ceně – jako poděkování za vaši důvěru. Feminus vám následně dorazí domů obvykle za 2-3 dny. Nemusíte se bát, že by někdo odhalil vaše intimní tajemství a vaše menopauza se rázem rozkřikla po celé vesnici. Balení je diskrétní bez uvedení názvu výrobku. Své tajemství tak rozbalíte teprve v pohodlí domova.

✅Menopauza už nemusíte bát strašákem – stačí věřit bylinkám

A co vlastně říci závěrem? Rozhodně nezavírejte před svými problémy oči. I když menopauza vlastně není nemoc, prevence a včasné podchycení příznaků se vám rozhodně vyplatí. Lidské tělo je totiž opravdu dokonalý stroj a při té správné stimulaci dokáže i nemocné. Stejně jako rostliny potřebují pro své kvetení správné hnojivo, neobejde se ani ženský organismus bez těch správných vitamínů a minerálů. A bylinky, které mu dodají energii a povzbudí libido? Inu, to už je jen takový příjemný bonus navíc.

Bonus, balený v praktických tabletách s jednoduchým užíváním a přívětivou cenou. Feminus. Můžete si ho bez obav dopřát jako dárek. Dárek, který dáte sama sobě. Jen tak, pro větší pohodu, více energie a příjemný čas, strávený v ložnici. Zkušenosti mnoha uživatelek potvrzují, že rozhodně nejde o planá očekávání. Vždyť čerpáte sílu z přírody, nezásobujete se žádnými chemickými léky. A to je rozhodně bonus, který se počítá. Možná ten nejdůležitější ze všech. Tak co říkáte? Půjdete do toho také?

TOP NABÍDKA

Pokud máte zkušenost, podělte se do komentářů.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 KOMENTÁŘE

 1. Po 3 týdnech užívání hodnotím velice kladně. Lepší nálada, návaly horka ustoupily.

 2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli Feminus má kladný vliv i na váhu, zda se po něm nepřibírá, děkuji za odpověď, jinak by splňoval všechny moje příznaky, jak je odbourat, nebo alespoň zmírnit, ještě jednou děkuji za odpověď Knechtová Dana

  • Určitě ne, spíše pomáhá odvodňovat, takže by váha mohla jít spíše dolů.

Diskuze je uzavřena.