Čtenářky píší: Nově! Zatím bez hodnocení.

Milé, věrné čtenářky,

v úvodu mi nejdřív dovolte Vás pozdravit a popřát Vám krásný začátek prázdnin. Doufám, že doma máte dobré vysvědčení a jste s ním spokojené a jestli ne – jsou to stejně jenom známky a slabou chvilku má občas každý. Prázdniny začaly doopravdy velkým horkem, tak tipuji, že se přes den válíte někde u bazénu s chlazeným nápojem a nějakou dobrou zmrzlinkou (můj tajný sen!).

A teď přejdu k tomu hlavnímu, kvůli čemu tenhle info článeček píšu. Určitě si vzpomínáte na pár článků typu Čtenářky píší, kde jsem vymyslela jedno hlavní téma, na který jste mi posílaly své pracně vymyšlené texty. Pokud ano, tak si i uvědomíte, že tahle série tady poměrně dlouho nebyla. Je to hlavně kvůli tomu, že je to pro mě dost časově náročné, protože musím v krátké chvíli pročíst strašně moc článků a navíc se rozhodovat, které z nich jsou nejlepší, což pro mě není úplně ideální – zkrátka je to hodně pracné a nikdy jsem netušila, že o to budete mít takový zájem a e-maily s Vašimi články budou chodit každou chvilku na můj mail.

A protože se mě často ptáte, kdy znovu tuhle sérii rozjedu a často mi na e-mail chodí i dotazy ve smyslu, že byste pro mě rády napsaly nějaký článek a zkrátka se na chodu blogu trošku podílely, rozhodla jsem se udělat takový menší kompromis. Kompromis v tom smyslu, že pro Vás to je možnost, jak se zapojit a pro mě je to časově méně náročnější. O co jde?

Pod menu a na spodní části blogu si můžete všimnout kategorií „Nejnovější z rubriky…“, kde je krátký výpis článků. Některé z nich (např. rubriku Moje zápisky) nezobrazuji na hlavní stránce blogu, protože není tak úplně vhodná a nejdůležitější, ale každý si články může zobrazit jednoduchým kliknutím. A i tak to chci udělat s kategorií Čtenářky píší.

Máš nápad na článek? Myslíš, že umíš dobře psát? Tak článek napiš a pošli mi ho na e-mail a pokud bude článek čtivý a mohl by čtenářky zaujmout, ráda ho zde zveřejním. Pro slečny, které mají blog je to skvělá možnost reklamy, protože když se tvůj článek bude líbit, je jasné, že i tvůj blog může být dobrý a na konci každého článku samozřejmě zveřejním odkaz na tvůj blog + krátké info o tobě.

Pravidla

Články musí být originální, nezkopírované a samozřejmě jen a jen tvoje. Nenárokuji si jejich vlastnictví a nemusíš se bát, že třeba fotky, které do nich přidáš si přivlastním, to rozhodně není v mém zájmu.

Můžou být na jakékoliv téma, které je ti blízké, jen bych byla raději, kdyby se týkaly tak trošku dívčího světa. Nemusí to být jen a jen kosmetika, pokud ráda píšeš úvahy na nějaká zajímavá témata, která by se sem hodila – tak proč ne? Mohou to být recenze na výrobky, úvahy, rady, tipy – zkrátka cokoliv o čem umíš psát.

Samozřejmostí je to, že článek musí být čtivý, zkus si ho po sobě párkrát přečíst, ať nemusím strávit večer opravováním chyb, i když chápu, že jsme lidi a občas se nějaké té chybě nevyhneme.

Pokud chceš do článku přidat fotku, nesmí být kradená nebo stažená z internetu. Chci pouze tvoje vlastní fotky (samozřejmost u recenzí), alespoň trošku kvalitní. Pokud je článek např. úvaha a nenapadá tě, jakou svou fotku tam přidat, náhledovou vložím sama (z fotobanky).

Pod každý článek dám krátké info o autorce. Co zahrnuje? Tvé jméno (nebo nick), krátké info o tobě (alespoň dva řádky), pokud máš blog – tak jeho adresu, abych mohla přidat odkaz. A pokud ti nevadí na net přidávat tvou fotku, byla bych ráda za nějaký hezký portrét – bude pouze v malém rozlišení, takže se nemusíš bát, že to bude fotka přes celou stránku. Samozřejmě to je jen dodatek, takže jí nemusíš posílat povinně, ale byla bych za to raději.

Články posílejte na mail: mersmerize@proslecny.cz, budu se těšit na každý článek a ty nejlepší pravidelné autorky samozřejmě někdy ráda za jejich snahu odměním:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

18 komentářů

 1. Mers můžu ti poslat článek i když jsem ti ho ještě nikdy neposlala?Psaní miluju,tak se těším ;) A článek vybereš úplně ze všech nebo jen z někkterých,do kdy můžeme posílat?A mohu poslat třeba dva články?

  • Mersmerize

   Ahoj, samozřejmě článek můžeš poslat, není to nijak omezené, nijak limitované. Tenhle „projekt“ čtenářky píší, tu bude po celou dobu blogu, takže mi klidně můžeš poslat kolik článků chceš (ale samozřejmě nejlépe postupně, abych v tom měla pořádek):)

 2. Může to být psané ve Wordu?

 3. opravdu skvěle vymyšleno. Líbí se mi, jak se nám snažíš vyhovět a vymyslíš to tak, aby ti to nebránilo jiným činnostem. Určitě ráda přispěji.

 4. Může to být i bez fotky ? , protože nevím jak bych na téma , ketré mám vybrané fotila fotku :-)

 5. Článek odeslán. :)

 6. Luci do kdy ho můžeme posílat?

 7. skvělý nápad Mers!! :)

 8. Nevadí, že fotka nebude na 100% kvalitní? Nemám k dispozici foťák(polámaný), ale fotka je nezbytná

  • Mersmerize

   Fotka by měla mít na šířku cca 400 – 600 px, aby se hodila na stránku. Jinak samozřejmě nemusí být nijak extrémně kvalitní, ale měla by byýt dostatečně velká a dobře rozpoznatelná – zkrátka aby plnila svůj účel:)

 9. Ahoj, do kdy se články posílají? Má to nějaké časové omezení? Děkuji ;)

 10. Jj, Nn, nwm, WTF, BTW, OMG

  OMG! Mám mail na Mersmerize!

 11. Jj, Nn, nwm, WTF, BTW, OMG

  Používá ho furt Mers?!

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist