Domů Rodina & Škola Čtenářky píší Krásné vlasy – přírodně Zatím bez hodnocení.

Krásné vlasy – přírodně Zatím bez hodnocení.

9

O své vlasy jsem se začala zajímat ve chvíli, kdy jsem přijela z lyžařského kurzu. S kamarádkami jsme tam zkoušely různé experimenty s žehličkou, kulmou a navíc ještě po lyžování, takže na mokrých vlasech. Odnesly to hlavně konečky, které byly přesušené a roztřepené. Chemické kondicionéry, šampony a jiné přípravky určené pro vlasovou regeneraci nezabíraly, a tak jsem se rozhodla pečovat o své vlasy šetrnější cestou. Teď se s vámi ráda podělím o své zkušenosti s přírodní péčí.

Růst

Samozřejmě, na tak zničené konečky musely přijít nůžky a já jsem skončila s vlasy sestříhanými zhruba k bradě. Proto jsem se snažila najít něco, co by podpořilo růst vlasů.

Růst je daný geneticky a urychlit se většinou nedá. Většina lidí má ale mnohem větší růstovou kapacitu, než si myslí, jen není plně využita. Proto se vyplatí růst podporovat.

Lopuchový výluh

Potřebujete:

Čerstvý nebo sušený lopuchový kořen

Alkohol (například Alpa)

Nakrájený lopuchový kořen dáme do šroubovací lahve a zalejeme alpou asi centimetr nad vrstvu kořene. Necháme asi měsíc ve tmě louhovat. Poté zředíme v poměru 3 : 7 ve prospěch vody. Roztok nanášíme pouze na pokožku hlavy. Tento přípravek dokáže velice dobře povzbudit růst vlasů. U mě se růst zrychlil z 1 cm měsíčně na 2. Je ale dobré dělat občas přestávky, nic se nemá přehánět.

Regenerace

K čemu by byl růst, když by se konce vlasů ulamovaly a délka by se nepohla? Proto je také důležité vyživovat délky a konce vlasů.

Vaječná maska

Potřebujete:

Vejce

Med

Bílý jogurt

Mletou kávu

Pro suché vlasy i olej

1 žloutek smícháme se lžící medu, jogurtu a malou lžičkou kávy. Můžeme přidat i nějaký olej. Nanášíme na vlhké vlasy a pokožku a necháme působit asi 3 hodiny. V receptu je základní poměr a dá se upravit podle délky vlasů. Tato maska vlasy vyživí a kofein v kávě rovněž podporuje růst. Používám ji tak jednou za dva týdny nebo měsíc, protože nadměrná péče vlasům také škodí.

Barvení

Chcete změnit barvu vlasů, ale nechcete je poškodit? Tak to jsme na tom stejně. Je to ale možné? Je!

Hennová směs

Potřebujete:

Hennu (nejlépe přírodní, s ničím nemíchanou)

Citron

Vejce

Olej

Čaj

Med

Jogurt

Do 50 g henny nalijeme horký čaj tak, aby se vytvořila velmi hustá kaše. Pak přidáme lžíci citrónové šťávy. Ostatní suroviny jsou pro lepší konzistenci a regeneraci a přidáváme je podle potřeby. Naneseme na vlasy i pokožku a necháme působit minimálně 2 hodiny (já nechávám přes noc). Tato směs dodává vlasům rezavo-červenou barvu. Pokud chcete jiný odstín, podívejte se po nějaké kvalitní značce henny. Varuji ale před „drogérkovou“ hennou a černou hennou. Můžou obsahovat nebezpečné látky. Já používám čistou hennu a vlasy mají hezkou rezavou barvu a jsou  pevnější. Při delším používání jsou vlasy i rovnější.

Toto je jen malá ochutnávka z přírodní péče o vlasy. Ale snad se vám vlasy zlepší tak, jako mě. ;)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekČtenářky píší: Nově!
Další článekVybírám si notebook
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

9 KOMENTÁŘE

 1. Moc hezký článek ;) jen k tomu barvení hennou :D moc bych tomu nevěřila kamarádka chtěla jít do tmava tak si koupila barvu a aby si je nezničila koupila si již zmiňovanou hennu. naštěstí si tu barvu nanesla jen na spodní vlasy jakože si je podbarví. Udělala moc dobře. Nejenže smrděla jak kdyby vylezla z žumpy, ale navíc i její vlasy měli takovu barvu :D tmavě zelená žumpa :D . . . Naštěstí se jí to během pár umytí vymylo :D Teď se tomu už jen smějem :D

  • A neměla odbarvené nebo hodně světlé vlasy? To pak někdy takhle reaguje.
   Jsem ráda, že se článek líbí. :)

  • Nene prostě normální hnědý vlasy :D ale tak nevadí brzo se to vymylo :D

 2. Já jsem hennu taky jednou zkoušela – takovou červenohnědou a barvička chytla krásně ale ten smrad…:D
  Jinak super článek:)

 3. Ahojky Mers,chci se zeptat k tomu lopuchovému výluhu.Jak často sis to nanášela na hlavu? Díky za odpověď. ;)

  • Článek jsem nepsala já, dole jsem napsala, že je od jedné mé čtenářky – Elišky:)

Diskuze je uzavřena.