Domů Rodina & Škola Čtenářky píší Vánoční nakupování

Vánoční nakupování

8

Prohrabala jsem se všemi došlými e-maily a moc Vám děkuji za snahu a aktivitu, jsem ráda, že někoho baví psát, protože i když někdo nadává, že kvůli internetu a televizi se nečte, tohle je jedna z věcí, díky kterým internet a blog miluju – psaní a jsem ráda, že jsme se do toho zapojily právě vy.

Vybrali jste téma Vánoční nakupování, což jsem na jednu stranu očekávala, protože za měsíc jsou tu Vánoce a klasická sháňka po dárcích, nervy a zmatkování, což ke spoustě z nás patří. Všechny články se povedly, ale mě se opět nepovedlo vybrat jen jediný. Slečny, které jsem neuveřejnila ať se nezlobí, protože všechny vaše napsané texty, byly povedené a když to nevyšlo teď, určitě to vyjde příště. Čím bych Vás chtěla vyzvat k přemýšlení a psaní komentářů, jaké téma na Čtenářky píší byste si představovaly na měsíc Prosinec, budu ráda za případné návrhy. Ale teď u k článkům:

Lovies, lovies.blog.cz

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Určitě se mnou budeš souhlasit, když řeknu jak rychle ten rok uběhl. Vánoce nám už klepají na dveře. Přípravy na Vánoce bývají celkem rozsáhlé od pečení perníčků přes zdobení Vánočního stromečku až k nakupování dárků. V tomto článku se budu zabývat právě nakupováním, které je těžší než se zdá! Jistě, najdou se lidé, kteří vezmou první věc v obchodě, která jim přijde pod ruku a mají nakupování za sebou. Ale jsou tu i tací lidé, kteří si s tím dávají pořádně záležet. Pokud jsi jedním z nich tak určitě nepřestávej číst, protože toto je článek přesně pro tebe.

Rozhodně nedoporučuji nechávat nakupování dárků na poslední chvíli. Může se ti stát, že to co jsi měla vyhlídnuté je už vykoupené a ty máš prostě smůlu. Také je všude plno lidí, velký zmatek no a prostě katastrofa. Neříkám, že máš dárky nakupovat už v srpnu, ale dívat se po obchodech můžeš klidně od října či klidně ještě dřív. Myslím si, že ideální doba na nakoupení posledních dárků je začátek prosince. Už můžeš být v klidu, že vše co jsi koupit chtěla máš a kdyby sis náhodou na něco vzpomněla, tak máš dost času to dokoupit.

Ovšem, důležité není jenom kdy, ale také kde budeš dárky nakupovat. V dnešní době je možností opravdu hodně. Nejen, že máš na výběr ze spousty obchodů či obchodních center, můžeš nakupovat i z pohodlí domova přes internet. Určitě jsou věci, které je lepší koupit přes internet třeba elektronika, ale nakupovat oblečení z internetu? To se ti nemusí vyplatit, protože je těžké na někoho (třeba kamarádku) koupit oblečení se  správnou velikost, když to vidíš před sebou. Natož, když to vidíš pouze na monitoru. U nakupování přes internet si dej pozor, odkud nakupuješ a spoléhej raději na prověřené stránky.

To nejdůležitější jsem si nechala na závěr článku. Co komu koupit? To je snad ta nejtěžší otázka na světě. Už dlouho přemýšlíš co koupit rodičům, sestře, kamarádce či často to  nejtěžší… příteli? Nic tě nenapadá a nikdo ti není schopný poradit? Musím tě zklamat, protože ani já ti v tom moc neporadím. Sama s tímto mám velký problém. Určitě by jsi měla myslet na to, aby z toho měli radost. Dárky se přece dávají, aby člověka potěšili. Ty sama musíš vědět, co dotyčnou osobu baví, jaké má koníčky a o co má zájem. Jestli více potěší praktický dárek, nebo  nějaká „kravinka“.

Dávej si pozor, aby tě Vánoce nezruinovali. Já už ti pouze popřeji Veselé Vánoce a hodně štěstí s nakupováním dárků.

Janča, 14 let

Téma podzimu a začátku zimy-dárky na Vánoce. Zřejmě každý chce potěšit své blízké a kamarády dárkem na Vánoce. Společně s Vánocemi přichází, ale i stres ohledně dárků. Skoro každý neví co má koupit, kolik peněz za to má dát a jestli toho druhého dárkem potěší. Každý by měl zjistit jestli věc, kterou máme v plánu koupit, nemá. A samozřejmě jestli se mu to líbí. Myslím, že to patří mezi nejdůležitější věci.

Další problém: peníze. Jestli si na nule, snaž se na poslední chvíli něco ušetřit. Sice to nebude nic moc, ale alespoň něco. Pokud ti částka nebude stačit, řekni rodičům. Určitě ti přispějí. Uvědom si, kolik peněz chceš za nákup utratit a kolik lidem budeš dárky kupovat. Já osobně mé rodině (mamka, taťka, sestra, bratr) plus babička a dědové. Samozřejmě koupím nějaké maličkosti mým kamarádům.

Nenechávej nákup na poslední chvíli, například týden před Štědrým dnem. Snaž se nákup rozdělit ať nemáš všechno na jeden den. A nepřeháněj to s počtem dárků pro kamarády. Jestli chceš koupit dárky celé vaší třídě, měla bys počítat daleko větší částku peněz než jakou bys dala za tři-čtyři kamarády. A navíc nepočítej s tím, že ti všichni dárky oplatí. Daleko je lepší si vybrat ty nejlepší kamarády, kterým se často svěřuješ a věříš jim. Kamarády na týden vynechej. Pokud chceš, aby ti kamarádi dárek oplatili, domluv se s nimi. Je to lepší, než být potom zklamaná.

Když se ti do nákupů vůbec nechce, snaž se to vidět z lepší stránky. Po procházce městem mezi obchody, můžeš potkat super kluka. Spálíš tím i nějaké ty kalorie a když si s sebou vezmeš kamarádku, může to být zábava a hned ti to vykouzlí na tváří úsměv.

Lucík, 14 let

….

Kamarádkám kupuji hodně drobných dárečků a jeden třeba větší,který si odemě přejí. Nejčastěji zavítám pro dárek do drogerie nebo parfumerie. Snad každou holku potěší nějaká kosmetika a tak vždycky do drogerie zajdu. Takže např. kupuji různé barevné laky, parfémy, naušnice, roztomilého plyšáčka, CD oblíbené skupiny…., ale vždy je důležité myslet na to, co má kdo rád.Je blbost někomu dávat naušnice, i když víme ,že je nikdy nosit nebude.

Musím se přiznat, že dárky pro rodiče kupuji tak, že mi peníze na mamky dárky dá táta a obráceně :) ale něco si stejně našetřím. Mamce nakupuji nejčastěji nějaké oblečení, to jí udělá radost. A nebo rodičům dělají radost i vaše fotografie. Třeba když se necháte vyfotografovovat. Někdy je to lepší i než hodně drahý dárek. Takže TIP jak pořídit levnější dárek a přesto by z něj neměl mít nikdo menší radost.

Slečna K., happy.blog.cz

….

Nejtěžší pro nás všechny bude nejspíš to samé. Co komu koupit? Tuto otázku si klademe každé Vánoce a dává nám velmi zabrat. Nechceme své blízké odbít nějakou kravinou a radši si dáme pořádně záležet na tom, abychom koupili dárek, který jim udělá tu největší radost. Někdy můžeme přemýšlet velmi dlouho a stejně jsme bez inspirace. Pokusím se ti malinko poradit.

Zkus se zamyslet nad tím co danou osobu baví, jaké má koníčky a zájmy. Tatínka baví rybařit a miluje pivo? Co třeba mu koupit nové rybářské náčiní, či koupit nějakou kolekci různých piv? Maminka miluje vaření a cestování? Nová, zajímavá knížka s recepty nebo nějaký výlet na víkend rozhodně potěší. Sestra miluje účesy? Rozhodně jí kup tu novou žehličku, která méně ničí vlasy, než tu starou co má, která sotva funguje.

Takto to je velmi zajímavé, když víš jaké zájmy kdo má. Ale ne každý má tolik zájmů, aby jsme věděli co koupit k Vánocům. Proto ti doporučuji koupit nějakou poukázku – do restaurace, na masáže, do kadeřnictví atd. Možností máš hodně a teď už je jen na tobě vybrat tu správnou.

Zdenka, 13 let

….

Úplně nejhorší pro mě, ale je nakupovat dárky pro rodiče. Když se nad tím tak zamyslím, sice na ně tak trochu občas „nadávám“, ale zasloužili by si snad modré z nebe. Mají se mnou svatou trpělivost. Takže tyhle dárky, řeším tak, že zase navštívím nějaký obchod a mamce vyberu nějaký krém na obličej, nebo třeba voňavku. Svůj nákup pro mamku skončím v knihkupectví, protože mamka ráda čte a má ráda takové ty oddechové knížky. Tak nějakou vyberu. Tím mám dárky pro mamču vyřešený, ale ten největší problém nastává u mého taťky, který takový ten „domácí kutil“, takže má spoustu věcí. Pro taťku většinou kupuju dárky s mamkou, jinak to skoro nemá cenu :D. Většinou koupíme věci do kuchyně. Např. Mlýnky na koření, keramické nože apod.

Cookie, 15 let, perfectcookie.blog.cz

….

Mamka – Já osobně mamince kupuji buď nějaká líčidla, parfém, naušnice a nebo, věc co mě nyní zaujala, hrneček s fotkou, či puzzle s fotkou.. Na stránce www.fotolab.cz si může vybrat, co je jen libo..

Taťka – Taťkovi můžete dát také něco ze stránky fotoalb… Nebo nějaký sprchový gel…

Babička – Já tyto Vánoce babičce koupila svíčku Airvick Multicolor..:) Udělala na mě dojem, působím uklidňujícím účinkem, krásně voní a moc hezky vypadá.

Děda – Já osobně mám pro dědu vyhlídlé triko s nápisem o hospodě, moc se mi líbí, je vtipné, hezké a hlavně cenově dostupné. J

Starší / Mladší sestra – Já starší sestru nemám, ale kdybych měla, koupila bych ji nejspíš nějákou kosmetiku..  :) Mám ale mladší sestru, pro tu mám již koupeného hřejivého plyšáka.

Starší / Mladší bratr – Mladšího bratra nemám, ale mám malého synovce, který má moc rád bagry, takže pro něj mám roztomilý malý bagr. Mám ale staršího bratra, kterému 17. Října bylo 18 let, takže se ho možná chystám potěšit nějakým alkoholem, dále plyšáčkem a nakonec možná nějakým sprejem..:)

*U většiny slečen jsem vybrala jen část článku, která byla něčím vyjímečná, zaujala mě nebo v ní byly dobré nápady. Texty jsem žádný způsobem nepozměňovala, tudíž myšlenka zůstala zachována.

Předchozí článekŽehlení mokrých vlasů
Další článekOd blogu k plnohodnotnému webu
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

 1. Velmi mě potěšilo, že jsi zveřejnila můj článek děkuji :)
  Ostatní články se mi také moc líbí :)

 2. Nerada bych se někoho dotkla, ale myslím, že téměř u všech článků by bylo vhodné provést určitou korekci, a to nejen stylistickou (interpunkce většině slečen nic neříká, pravidla pro psaní velkých a malých písmen zřejmě také ne). Jinak ale rozhodně oceňuji snahu a věřím tomu, že za pár let budou mít všechny slečny svůj psaný projev na mnohem vyšší úrovni :).

 3. Všechny ty články jsou moc hezké, takže mě potěšilo, že mezi nimi byl i můj :D. Jenom je škoda, že jsem si blog založila až o pár dní déle(mohla by to být trochu reklama), ale nevadí. ;))

 4. To bude tak taková dost blbá otázka noo :D …
  Co bys ty např.: koupila spolužákyni,kterou znáš jen od začátku šk.r. (přestěhovala jsem se)
  Ještě k tomu jsem se skamarádila(tam) jen s pár lidma a určitě bych všem nemohla něco koupit i kdyby byli dárky pro ně levné :( …. peníze chyběj :/
  Tak stačí si dávat dárky s dvěma holkami ,ne? :)

 5. Moc krásné články..:) A jsem moc ráda že i část mého článku se sem dostala..! :)

 6. Já jsem každé Vánoce přemýšlela co komu koupit a občas bylo dost obtížné něco vymyslet. Tak jsem rodiče donutila, aby taky napsali Ježížkovi :D. Takže u nás každý píše dopis a všichni dostanou co chtějí ;).

 7. Třeba své BFF jsem dárek nekoupila, složila jsem pro ni písničku, nezáleží vůbec na cenně ale jak to je dané, jestli zásky a od srdce

Diskuze je uzavřena.