Domů Rodina & Škola Moje zápisky Od blogu k plnohodnotnému webu

Od blogu k plnohodnotnému webu

7

Na serveru kámoška.cz, byli tak hodní, že se nabídli k publikování mého článku o tom, jak jsem z blog.cz přešla až na samostatnou doménu. V článku se dozvíš něco málo o historii tohohle blogu, moje začátky, návštěvnost a o založení první subdomény na Tomsh.cz, kde se o mojí stránku a technickou podporu začal starat přítel.

Doufám, že tím inspiruju i další slečny, které přemýšlí nad založením blogu, nebo že tím informuju ty, kteří netuší, jak jsem se sem vlastně dostala, kolik času mě to stálo a proč pořád píšu.

Pokud tedy tohle všechno chceš vědět, článek si určitě přečti + budu ráda za každý komentář. Navíc si můžete i vy, čtenářky, připsat zásluhy, protože bez slečen, které mě podporovaly a dodávaly mi odvahu, bych to nikdy nezvládla. :)

P.S.: Stačí kliknout na obrázek

Předchozí článekVánoční nakupování
Další článekOzdoby do vlasů dotvoří tvůj styl
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

 1. Však ty to ještě hodně daleko dotáhneš Mers :)
  Máš toho ještě spoustu před sebou =)
  A já ti to moc přeju ;)

 2. Já jsem přešla úplně naopak:). Měla jsem, jak říkáš, „plnohodnotné weby“ (ale také pouze s omezeným množstvím dat a s reklamou, abych nemusela platit – většinou na ic.cz). Ale dělám školu zaměřenou na informatiku a výpočetní techniku – a nějakého html, css, php, mysql jsem po čase měla už plné zuby. Blog má jednu obrovskou výhodu – je jednoduchý a může ho mít i naprostý začátečník. Vždyť blog zvládne i devítileté dítě, když se bude snažit.
  Jedna z mých stránek, které jsem opravdu napsala písmenko po písmenku, je tady: http://www.petrin-obchudek.ic.cz. Ne, znova by se mi do něčeho podobného nechtělo (jsem hrozně líný člověk). Proto mi blog docela vyhovuje:). Ano, občas bych do „toho“ chtěla trošku sáhnout, dokonce vím, jak bych to udělala, ale blog to neumožňuje. Ale to je prostě daň za to, že publikovat články je opravdu jednoduché:)

 3. Priznám sa, že k tebe a tvojím článkom som sa dostala keď si fungovala na Tomsh.cz. V tom čase som zo všetkých strán počula Mesmerize, Mesmerize a nemala som ani poňatia o kom je reč, kto je tá slečna, ktorú všetci ospevujú a všetci sa z nej idú zblázniť aké má úžasné články. Po čase som sa ale aj ja dostala k tvojim článkom a po prečítaní prvého som hneď pochopila, prečo ťa všetci tak zbožňujú. Tvoje články sa čítajú veľmi dobre, dá sa povedať, že to ide úplne samo. Navyše všetko je pekne doplnené fotografiami, čo je obrovské plus. Od tej doby k tebe chodim veľmi rada, hoci je pravda, že niekedy je toho času menej, inokedy viac. Snažím sa ale prečítať si toho čo najviac, pretože nikdy neviem kedy znova budem mať čas preštudovať stránky iných dievčat. Súhlasím s tebou, že blogovanie je veľká zábava a rozhodne to nie je len pre pubertiačky. Keď som publikovala na blog.cz dosť mi vadilo, že akýkoľvek dievčenský blog bol hneď označený za barbie ružový, čo pritom mnohokrát nebola pravda. Nie každá slečna, ktorá sa zaoberá módou a kozmetikou je automaticky hlúpučká Barbie navlečená do ružovej. Dlho som sa nedokázala zmieriť s touto nálepkou, ktorá postihla takmer všetky fashion blogy. Teraz som rada, že som sa tejto nálepky zbavila. Že blogy na blogspote nie sú takto zaškatuľkované a že to nie je tak povrchné. Mnoho blogerok ukazuje, že vyzerať dobre nemusí stáť veľké peniaze a oblečenie od Chanelu. Vďaka niektorým blogerkám som sa naučila nakupovať v second hande, hoci na to rozhodne nie som po finančnej stránke odkázaná. Jednoducho to beriem ako príležitosť kúpiť si niečo, čo nebude mať milión ďalších žien. Fashion blogerky a vôbec blogerky ako také ma posunuli o poriadny kus ďalej a jednou z nich si aj ty, za čo ti patrí obrovské ďakujem.

 4. Ahoj Mers,
  Chtěla bych se zeptat jak přesně jsi ze svého blogu vytvořila svou vlastní doménu, moc jsem z tvého článku nepochopila jak jsi blog přejmenovala a tím vytvořila vlastní doménu, děkuji za odpověd
  PS: Byla bych ráda kdybys mi odpověděla na můj blog
  Barbara Brunette

 5. Ahoj, Mers
  Máš skvělé stránky. Dříve jsem občas zašla na stránky Brovogirl, ale po krátké době jsem zjistila, že tam píšou blbosti. Jednoho dne mi kamarádka řekla o tvých stránkách. Nejdřív se mi sem nechtělo po zkušenosti s BG, ale když jsem sem přišla poprvé oblíbila jsem si to tu. Je to ten nejlepší web.

Diskuze je uzavřena.