Domů Krása & Péče Jak na ošklivou celulitidu?

Jak na ošklivou celulitidu?

7

Celulitida je problém mnohých dospělých žen, ale i dospělých dívek – a stále přibývají. Zřejmě to bude zapříčiněno dobou, stravovacími návyky, životním stylem a tak podobně.

Celulitida není nic příjemného – sice nás nijak nebolí, fyzicky neomezuje, necítíme jí, ale nechceme jí. Proč? Protože prostě není hezká. Málo kdo si řekne: „Jo, mít celulitidu je fakt sexy“ a proto se jí chceme zbavit, není to estetické.

I když na začátek bych asi měla říct, že ne všichni se celulitidy můžou zbavit, často to prostě nejde a bude nás trápit celý život – bohužel. V tomhle případě se nedá dělat nic jiného než se s ní naučit žít a mít se ráda, taková jaká jsi, protože nějaké nářky ti nepomohou a celulitida na brek ani lítost nedá. Takže smíření je asi to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

V článku si řekneme, co to celulitida vlastně je, na jakých místech vzniká a jak se jí můžeme zbavit.

Co to celulitida je?

Lidské tělo se skládá z mnoha tekutin, z mnoha „věcí“ a také z mnoha buněk – jednimi z nich jsou buňky tukové, které máme každý. Tukové buňky jsou ale na každém místě trošičku jiné a v určitých oblastech se ukazují a hromadí více. celulitida vzniká právě hromaděním tukových buněk a jejich povolením/zmožením/stárnutím – proto trápí častěji starší ženy.

Kde nejčastěji vzniká?

Nejpostiženějšími oblastmi bývají právě stehna, bříško, zadeček, paže a boky.

Jaké jsou její příčiny?

Přičiny celulitidy mohou být různé – je jich doopravdy hodně. Od věku, hormonů (léky, HA), poruchy metabolismu, nízkého pitného režimu, špatného stravování, obezity až po kávu, kouření a alkohol.

Jak se jí zbavit?

Pitný režim – ten je moc důležitý a mnoho žen říká, že při jeho dodržování se celulitida zmírnila. Denně bys měla vypít minimálně 1,5 litru tekutin – nejlépe čisté vody či minerálek.

Stravování – jídlo je další na pořadníku. Zkus jednou odříct hranolkám, řízkům, smaženému sýru a fastfoodu. Zkus si místo toho raději dát rybičku, obyčejné přírodní kuřecí maso, zeleninu či ovoce.

Kouření, kafe a alkohol – tři nejčastější nešvary a závislosti v současné době. Káva odvodňuje – tedy tě zbavuje tekutin, nepřeháněj to s ním. Stejně tak alkohol ani cigareta nejsou dobří společníci a parťáci v boji proti celulitidě.

Vitamíny – možná v lékárně pro tebe něco najdou. Někdy stačí jíst dostatek ovoce (hlavně s vitamínem C), ale pokud ani to nestačí, existují doplňky strav.

Detoxikace – pročištění pokožky tam, kde je celulitida patrná by mohlo pomoci. Peelingy, masáže a různé kosmetické přípravdy jsou jen plus.

Sportuj – to se lehko řekne, ale není těžké místo toho nasednout do MHD jít pěšky. Zkus se víc pohybovat, mít více aktivit.

Předchozí článekNěkdy stačí letmý úsměv…
Další článekTonovací vs. krycí make upy
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Pravda, celulitida je prostě potvůrka.. :-) Ale dá se tomu předcházet posilováním a zpevňujícími krémíky.. A také pomocí tvých nápadů a rad.. =P

  2. Skvělí článek. No, je mi 12 a většinou v sobotu mi mamka nebo babička uvaří kafe. Když si tohle ale napsala, rači to kafe už vařit nebudu. Jinak: Alkohol a cigarety: Ani s jedním nezačnu. Je to nechutný už na pohled a né tak ještě když to máš pít, nebo máš kouřit.

  3. Celulitidě se snažím předcházet jak jen to jde. Poctivě krémuju, piji pouze vodu, tělo zásobuji vitamíny. Doufám, že se jí u mě líbit nebude :D

  4. TO já mám celulitidu opravdu příšernou… mám samé dolíčky po stehnách a zadku a to ani nemusím tu kůži mačkat :( A nic mi nepomáhá…

  5. moje mamka celulitidu v životě neměla, a když, tak skoro nepatrnou. Takže se budu modlita a doufat, že jsem to po ní podědila. Ale pár hrbolků už na stehnech mám, ale jak jsem ted začala intezivněji tančit, nějak je nemůžu najít :)

  6. Sportuju 5x týdně hodinu a půl (s jogou 6x). Tím pádem mám i velkou spotřebu pití. Piju hlavně obyčejnou vodu, nebo ochucené Dobré vody bez bublinek. Je fakt že na jídlo nemám moc čas, takže do sebe šoupu aspoň něco, abych se za ten den najedla. Nepiju, nekouřim a ani kafe si nedávám. Je mi 17 a celulitida se mi začala objevovat někdy v prváku a od té doby se toho nemůžu zbavit. Může to být jen tím špatným stravováním, i když všecky předešlé body splňuju a nebo to může být způsobený geny? Když to bude v genech, můžu se toho nějak zbavit? :)

Diskuze je uzavřena.