Domů Krása & Péče Deodorant nebo antiperspirant

Deodorant nebo antiperspirant

6

Deodoranty a antiperspiranty patří k nejvyužívanější kosmetice. Víš ale jaký je mezi nimi rozdíl? Který se hodí právě pro tebe? A proč se antiperspirant prodává více?Znáš přece ty situace – potíme se, v létě hodně, v zimě méně, při důležitém rozhodování a i při jiných situacích. Tyto dva přípravky slouží právě k tomu, aby nám s tímto problémem pomohly. Oba se využívají, když se člověk potí a snaží se to zmírnit, popř. alespoň zpříjemnit. A jaký je mezi nimi rozdíl?

Antiperspirant nejenže překrývá pach potu, ale dokonce i zabraňuje pocení obecně. Ale je tu menší háček. Člověk se potit potřebuje, dostává tak ze sebe toxické látky, zbavuje se „odpadu“, to však antiperspirant nijak extra neumožňuje, proto není lékaři považován za úplně zdravé řešení. Deodoranty pouze pach potu překrývají, o zbytek se nestarají. Možná proto se tolik neprodávají, nebo možná kvůli tomu, že jsou dražší, co my můžem vědět…Taky na kůži vydrží kratší dobu, proto si ho denně musíme nanést až třikrát.

Kde je koupit? Seženeš je prakticky kdekoliv – v lékárnách, drogériích, hypermarketech i supermarketech.

Jaký si vybrat? Druhů je vážně hodně, proto máme takové problémy si vybrat ten správný. Já si zásadně vybírám takové, co hezky a přijemně (ne moc agresivně) voní. Sama mám jeden antiperspirant od lady speed stick a jeden deodorant od nivei. Můžeš dát ale i na doporučení maminky nebo kamarádek. Nebo jich prostě pár vyzkoušet a ten nejlepší si už pořád kupovat.

Co tedy používat? Nebudu vám tady nalhávat, že používám jen deodorant, to určitě ne. Myslím, že nejlepší je zlatá střední cesta. V situacích, kdy víš, že se budete hodně potit, máš na sobě třeba tričko na kterém to bude vidět použijte antiperspirant, v klasických případech je nejlepší spoléhat na deodorant.

Nezapomínejte ale, že nejdůležitější je především pravidelná a důkladná hygiena. Bez ní vám žádné chemické přípravky nepomohou.

Předchozí článekProč mám akné? Co je špatně?
Další článekTipy pro výběr make-upu
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj.. mám takový problém.. celkem dost se potím a nevím co s tím :-( Už asi týden používám kuličku místo spreje,. celkem se to zlepšilo ale i tak nemůžu nosit moc světlé trička na kterých jde vidět mokro..:-/ Neexistují třeba nějaké vitamíny nebo něco? Celkem dost mi to vadí a připadám si špatně :-(..

  • Ahoj, vůbec se nemusíš cítit špatně. Pocení je přirozené. Vím, že se to blbě řeší, na triku to opravdu nevypadá dobře. Zkus se zeptat v lékárně na něco silnější a zdravotnické. Já jsem spokojená třeba s Dove natural touch, s minerály z mrtvého moře. Ten mi funguje nejvíce a o hodné méně se potím. Dá se stříkat průběžně.

 2. Ahoj, chápu, že ti to vadí. Řekla bych, že hlavní problém bude v pubertě – v tomhle období se prostě dospívající lidé potí více… A je ta kulička antiperspirant nebo deodorant? Deodorant totiž nezabrání pocení, zkus antiperspirant. Pokud je to vážně hrozné, dojdi buď za obvodní lékařkou nebo se zkus zeptat v lékarně, kde určitě nějaký výrobek budou mít:)

 3. Ahoj(: Mám takový problém také s pocením :/
  Ráda nosím triška na tělo a jsou na nic vidět fleky ..
  Už jsem měla jednu kuličku od Nivei .. Celkem i pomohla(:
  Ale stejně tam byli fleky ://
  Dost mě to štve .. Je to kulička-Antiperspirant
  Kamarádky mě říkali,že si to mám postříkat ještě normálním Antiperspirantem .. Udělám to a potím se ještě víc :D Děkuji za odpověď :)

 4. Ahoj, vůbec se nemusíš cítit špatně. Pocení je přirozené. Vím, že se to blbě řeší, na triku to opravdu nevypadá dobře. Zkus se zeptat v lékárně na něco silnější a zdravotnické. Já jsem spokojená třeba s Dove natural touch, s minerály z mrtvého moře. Ten mi funguje nejvíce a o hodné méně se potím. Dá se stříkat průběžně.

 5. Přeji šťastnou ruku při výběru intimní kosmetiky a věřte, že chvilka času věnovaná pro luštění složení se vždy bohatě vrátí v podobě zdraví, nenarušeného nevhodnými látkami, které do organismu rozhodně nepatří.

Diskuze je uzavřena.