Tipy pro výběr make-upu Zatím bez hodnocení.

Make up je v této době mezi ženami velmi oblíbený. Sjednocuje barvu pleti, zakrývá nedostatky a naši plet činí krásnější. Tedy, tohle všechno dokáže, pokud to s ním vážně umíš. Ale existuje strašně moc druhů, značek a podznaček a jakmile si vybereš nějaký,  který ti nesedí, jak typově tak barevně, celé líčení nebude dokonalé a vše tím zkazíš. Abych začla od začátku – většinu make upů koupíš v drogériích, v těch větších máš více na výběr. Mě se při vybírání nejvíce zalíbil Rossman a DM, kde mají značek nepřeberně a určitě si tam tu svou značku najdeš. Určitě ale nezavrhuj ani nakupování po internetu – často tak najdeš make upy za velice rozumné a příjemné ceny. Má to ale jednu nevýhodu a to tu, že si nemůžeš vyzkoušej vybraný odstín, i proto je dobré vyzkoušet si konzistenci a odstín v drogérii a pak zkusit najít levnější varientu v eshopech.

Vybíráme podle těchto věcí: K čemu slouží (krycí, tonovací) a podle konzistence(jak kryje, jak se nanáší) a odstínu.

Co se týče tonovacího makeupu, tak ten používají ženy, které mají problémy s flíčky, malými pupínky. Tonovací make upy totiž nemají takovou krycí schopnost, tudíž se nehodí pokud chceš něco zakrýt – zamaskovat, pouze sjednocují barvu pleti. Nejsou tak těžké – tudíž vypadají mnohem více přirozeně a více se hodí na léto, protože pleť tolik nezatěžují.

Krycí make up používáme tehdy, když trpíme akné, a je potřeba ho zamaskovat. Každý make up má jinou krycí schopnost, takže je možné, že ten první, který si koupíš, nebude ten pravý. V každé drogerii jsou ale testery – otevřená balení, tudíž je možno si kapku makeupu zkusit a hned uvidíš jak moc kryje.

Co se týče konzistence makeupu – tak rozlišujeme tekuté makeupy – ty nemají takovou krycí schopnost, za to vypadá velice přirozeně – je to spíš takový tonovací typ, krémové make upy – ty už kryjí mnohem lépe, při dobrém nanesení vypadají přirozeně a používá je většina žen, tuhý makeup – ten moc nedoporučuji na denní nošení, je velice těžké ho nanášet, většinou je hodně viditelný a dost zvýrazňuje vrásky a nakonec pudrový make up – nejlepší krycí schopnosti, ale pleť hodně vysušuje a špatně se nanáší, výhoda je, že je to 2v1 a ušetříte za pudr.

A jak si vybrat správný odstín? Jak již jsem řekla, v drogériích jsou tzv. testery – otevřená balení, kde si trošku makeupu můžete vymáčknout. Pokud se nemůžeš rozhodnout, raději vol o půl tonu světlejší, ten tmavší působí dojmem masky.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

 1. jsem bleda a mam male oci.vlnite vlasy a maji cernou barvu.vsichni se mi smeji ,protoze nejsem krasavice,pomozte mi.

 2. Ahoj:)
  Make-up mám zkusit na rucu nebo na tvář ?

  • Mersmerize

   Ahoj,

   určitě je to lepší na tvář, nejlépe na čelist – okraj tváře, tam se to musí nejvíc shodovat s přirozeným odstínem.

 3. Mě vyhovuje houbičkový od essence :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist