Domů Krása & Péče Tipy pro výběr make-upu Zatím bez hodnocení.

Tipy pro výběr make-upu Zatím bez hodnocení.

4

Make up je v této době mezi ženami velmi oblíbený. Sjednocuje barvu pleti, zakrývá nedostatky a naši plet činí krásnější. Tedy, tohle všechno dokáže, pokud to s ním vážně umíš. Ale existuje strašně moc druhů, značek a podznaček a jakmile si vybereš nějaký,  který ti nesedí, jak typově tak barevně, celé líčení nebude dokonalé a vše tím zkazíš. Abych začla od začátku – většinu make upů koupíš v drogériích, v těch větších máš více na výběr. Mě se při vybírání nejvíce zalíbil Rossman a DM, kde mají značek nepřeberně a určitě si tam tu svou značku najdeš. Určitě ale nezavrhuj ani nakupování po internetu – často tak najdeš make upy za velice rozumné a příjemné ceny. Má to ale jednu nevýhodu a to tu, že si nemůžeš vyzkoušej vybraný odstín, i proto je dobré vyzkoušet si konzistenci a odstín v drogérii a pak zkusit najít levnější varientu v eshopech.

Vybíráme podle těchto věcí: K čemu slouží (krycí, tonovací) a podle konzistence(jak kryje, jak se nanáší) a odstínu.

Co se týče tonovacího makeupu, tak ten používají ženy, které mají problémy s flíčky, malými pupínky. Tonovací make upy totiž nemají takovou krycí schopnost, tudíž se nehodí pokud chceš něco zakrýt – zamaskovat, pouze sjednocují barvu pleti. Nejsou tak těžké – tudíž vypadají mnohem více přirozeně a více se hodí na léto, protože pleť tolik nezatěžují.

Krycí make up používáme tehdy, když trpíme akné, a je potřeba ho zamaskovat. Každý make up má jinou krycí schopnost, takže je možné, že ten první, který si koupíš, nebude ten pravý. V každé drogerii jsou ale testery – otevřená balení, tudíž je možno si kapku makeupu zkusit a hned uvidíš jak moc kryje.

Co se týče konzistence makeupu – tak rozlišujeme tekuté makeupy – ty nemají takovou krycí schopnost, za to vypadá velice přirozeně – je to spíš takový tonovací typ, krémové make upy – ty už kryjí mnohem lépe, při dobrém nanesení vypadají přirozeně a používá je většina žen, tuhý makeup – ten moc nedoporučuji na denní nošení, je velice těžké ho nanášet, většinou je hodně viditelný a dost zvýrazňuje vrásky a nakonec pudrový make up – nejlepší krycí schopnosti, ale pleť hodně vysušuje a špatně se nanáší, výhoda je, že je to 2v1 a ušetříte za pudr.

A jak si vybrat správný odstín? Jak již jsem řekla, v drogériích jsou tzv. testery – otevřená balení, kde si trošku makeupu můžete vymáčknout. Pokud se nemůžeš rozhodnout, raději vol o půl tonu světlejší, ten tmavší působí dojmem masky.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDeodorant nebo antiperspirant
Další článekPrvní pomoc pro zničené vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. jsem bleda a mam male oci.vlnite vlasy a maji cernou barvu.vsichni se mi smeji ,protoze nejsem krasavice,pomozte mi.

    • Ahoj,

      určitě je to lepší na tvář, nejlépe na čelist – okraj tváře, tam se to musí nejvíc shodovat s přirozeným odstínem.

Diskuze je uzavřena.