DIY: Domácí odličovač Zatím bez hodnocení.

Dnes mám pro tebe tip v podobě článku „Do it yourself = Udělej si sama“ – články na tohle téma jsou mé oblíbené, protože ráda zkouším nové věci, které tě vyrobené doma stojí mnohokrát méně než v obchodech nebo na internetu. V tomhle případě mám konkrétně na mysli odličovač, který by pokožku neměl dráždit a měl by být vhodný pro každý typ pleti, což samozřejmě nemůžu dokázat, protože jsem ho zatím zkoušela jen sama na sobě a četla jsem pár ohlasů na internetu, kde měl docela velký úspěch.

Odličování je základ krásy a nikdy bys na něj neměla zapomínat – samozřejmě stane se, že nemáš k dispozici odličovač nebo z nějaké důvodu se nemůžeš zbavit make-upu, tyhle chvíle bys ale měla úplně minimalizovat, abys toho později nelitovala.

Co budeš potřebovat?

Extra panenský olivový olej

Voda s aloe vera (pokud nemůžeš sehnat, postačí ti i obyčejná voda)

Uzavíratelná láhev

Proč zrovna tyhle věcičky?

Olivový olej má doopravdy široké využití. Nejen, že dokáže skvěle odlíčit, navíc vyživuje tvou pleť, řasy a dokáže tě zbavit i voděodolného líčení, které by horším odličovačem dolů nešlo. Aloe vera je rostlina, která má taktéž blahodárné účinky na pleť, mluvíme hlavně o zklidnění, které je ve fázi odličování samozřejmě potřeba.

Dej pozor, aby tebou zvolená lahev byla doopravdy uzavíratelná a nepropustná, protože v dalších krocích s ní budeme míchat.

Postup:

V prvním kroku si do lahve nalij aloe vera vodu (nebo tedy tu obyčejnou, nejlépe filtrovanou). Záleží jen na tobě, kolik odličovače chceš vytvořit.

Nyní si k ruce vezmi olivový olej. Množství musíš přizpůsobit tomu, kolik jsi použila vody v předchozím kroku. Oleje vždy musí být méně. Já jsem např. odličovač míchala v půl litrové lahvi a použila jsem necelou čtvrtku hrnku olivového oleje.

Protože olej a voda se zkrátka nemíchají, na vrchu se ti vytvořila vrstva oleje. Nyní láhev pevně uzavři a pořádně promíchej dokud se tyto dvě tekutiny nespojí. Samozřejmě, díky hydrofóbnímu oleji se za pár minut opět objeví dvě vrstvy – proto je důležité před každým použitím opět lahví zatřepat.

Nyní si můžeš vzít vatový tamponek a odlíčit se:)

Pozn. Pokud nemáš po ruce aloe vera vodu, také můžeš s trochou práce dostat z okurky šťávu, přidat jí do vody a teprve poté přidat olivový olej. Tvojí pleti se bude šťáva z okurky určitě líbit!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Haaanííík-Batty Lady

  Tyjo, zajímavé :)
  Musím to někdy vyzkoušet ;))

 2. DIY mě velice zaujalo, akorát mám několik otázek: Jak dlouho takto připravená směs vydrží? Je to vhodné pro každodenní odličování? Když máme doma rostlinku aloe vera, mohu ji nějak použít? Děkuji moc za odpovědi :).

  • Mersmerize

   Ahoj,

   co se týče výdrže, určitě je zbytečné namíchat si dva litry do zásoby – pro pleť je lepší mít výrobek čerstvý, tudíž je lepší míchat to max. po půl litru. Dobu výdrže odhaduji tak na měsíc, déle bych to určitě neprotahovala.

   Je to vhodné pro každodenní odličování a co se týče té rostlinky – nejsem botanik, ani se tímhle nezabývám, ale co jsem četla, tak samozřejmě jí využít jde, vždy ale musíš listy oloupat, aby neměly slupku, a pouze využít vnitřek, pak je můžeš rozmixovat a přidat do vody, popř. zalít převařenou vodou a přecedit

 3. To vypadá vážně šikovně :)).Něco na způsob odličovadla od Nivei který používám. Určitě to někdy vyzkouším :).

 4. Jé , já tenhle odličovač znám , a překvapilo mě , že aloe vera a olivový olej mouhou odlíčit make-up ….apod. :)

 5. jééé :) díky za ten článek :* hodně mi to pomohlo :)

 6. ahoj, :) jak dlouho je to trvanlivé ? :D když si toho udelám takovej půl litr ?

  • Mersmerize

   Ahoj, olivový olej má většinou cca 2 – 3 měsíční dobu expirace, déle bych to určitě nepřekračovala. Vzhledem k tomu, že to ještě mixuješ, tak bych to viděla na ten 1 měsíc:)

 7. Ahoj,

  chtěla bych se zeptat, jestli je to vhodné i pro odlíčení očí a voděodolný make-up?

  S pozdravem
  Iveta

  • Ahoj,

   na oči je to bez problémů, nedráždí. Dokáže to docela slušně odlíčit i voděodolný make-up, ale třeba s takovými očními linkami je trošku problém, co jsem zatím vyzkoušela.

TOPlist