Domů Tělo & Zdraví Životní styl Dodržuj pravidla hygieny ...

Dodržuj pravidla hygieny 4.67/5 (3)

4

Před malým okamžikem jsem se dívala na jeden nejmenovaný zpravodajský portál v TV a dělala si u toho nektarinko-jablečný mix (který můžeš vidět na obrázku), když v tom mě napadl námět na článek…

Určitě jsi zaznamenala, že v současné době se v televizi mluví o různých nákazách, virech a bakteriích, které můžou vážně ohrozit lidský organismus. Vím.. Není to zrovna dívčí téma, ale vědět by o tom měla každá dívka, protože starat se o své tělo neznamená jen stát před zrcadlem a používat kila make upu, ale i to, chránit se před viry a bakteriemi.

Nedávno se v Německu objevila bakterie E.coli – tenhle typ můžeš u nás znát pod názvem „Krvácivý průjem“, jde o nákazu, která negativně ovlivňuje organismus a při jejím neléčení může způsobit i selhání ledvin – tudíž doopravdy si s ní není radno zahrávat. Vědci ani lékaři stále nevědí, odkud infekce přišla (záhada) nebo čím se jí člověk může nakazit, proto bys měla být o to víc opatrnější a dávat si pozor co a jak jíš.

Co můžeš udělat proto, aby tvé tělo bakterii nepodlehlo a ty jsi neonemocněla? Nejdůležitější podle hygieniků je časté mytí rukou – před a po každém jídle, stejně tak, když jdeš z toalety nebo když se dotýkáš syrového masa. Všechno jídlo, které sníš – např. ty dobré nektarinky a jablíčka bys měla před požitím důkladně umýt, aby na nich nezůstaly žádné nečistoty. Akorát když jsem si krájela nektarinky, tak na tom nejmenovaném zpravodajském portálu o E.coli mluvili, takže jsem pár minut drhla ovoce:)

Pokud často cestuješ dopravními prostředky, snaž se po každém výstupu (doma, ve škole) umýt si ruce. Omez sahání na místa, kam sahají i ostatní lidé. I když si říkáš, že to jsou kraviny a nic takového tě před nemocí ochránit nemůže – mýlíš se. I správná a vhodná hygiena (na druhou stranu nic se nemá přehánět) může tvé tělo ochránit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekHistorie blogu aneb Co možná nevíš
Další článekAť žijí těhotenské testy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Sice to sem nepatří ale chci se zeptat.. zrušila jsi označovaní textu což je fajn ale od te doby mi ty članky nejdou otevřít v novém panelu, musím na ně klikat jak idiot a pak se vracet na puvodní stranku. Nemyslím si, že by to byla chyba v mém počítači, nejde to nějak dát zpatky?:)

    • Aha.. ty jsi to určitě dělala tak, že jsi na článek klikla pravým myšítkem a dala otevřít v novém panelu že? :) zkus při kliknutí držet ctrl

Diskuze je uzavřena.