Dodržuj pravidla hygieny 4.67/5 (3)

Před malým okamžikem jsem se dívala na jeden nejmenovaný zpravodajský portál v TV a dělala si u toho nektarinko-jablečný mix (který můžeš vidět na obrázku), když v tom mě napadl námět na článek…

Určitě jsi zaznamenala, že v současné době se v televizi mluví o různých nákazách, virech a bakteriích, které můžou vážně ohrozit lidský organismus. Vím.. Není to zrovna dívčí téma, ale vědět by o tom měla každá dívka, protože starat se o své tělo neznamená jen stát před zrcadlem a používat kila make upu, ale i to, chránit se před viry a bakteriemi.

Nedávno se v Německu objevila bakterie E.coli – tenhle typ můžeš u nás znát pod názvem „Krvácivý průjem“, jde o nákazu, která negativně ovlivňuje organismus a při jejím neléčení může způsobit i selhání ledvin – tudíž doopravdy si s ní není radno zahrávat. Vědci ani lékaři stále nevědí, odkud infekce přišla (záhada) nebo čím se jí člověk může nakazit, proto bys měla být o to víc opatrnější a dávat si pozor co a jak jíš.

Co můžeš udělat proto, aby tvé tělo bakterii nepodlehlo a ty jsi neonemocněla? Nejdůležitější podle hygieniků je časté mytí rukou – před a po každém jídle, stejně tak, když jdeš z toalety nebo když se dotýkáš syrového masa. Všechno jídlo, které sníš – např. ty dobré nektarinky a jablíčka bys měla před požitím důkladně umýt, aby na nich nezůstaly žádné nečistoty. Akorát když jsem si krájela nektarinky, tak na tom nejmenovaném zpravodajském portálu o E.coli mluvili, takže jsem pár minut drhla ovoce:)

Pokud často cestuješ dopravními prostředky, snaž se po každém výstupu (doma, ve škole) umýt si ruce. Omez sahání na místa, kam sahají i ostatní lidé. I když si říkáš, že to jsou kraviny a nic takového tě před nemocí ochránit nemůže – mýlíš se. I správná a vhodná hygiena (na druhou stranu nic se nemá přehánět) může tvé tělo ochránit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. skvělí článek :)

  2. Sice to sem nepatří ale chci se zeptat.. zrušila jsi označovaní textu což je fajn ale od te doby mi ty članky nejdou otevřít v novém panelu, musím na ně klikat jak idiot a pak se vracet na puvodní stranku. Nemyslím si, že by to byla chyba v mém počítači, nejde to nějak dát zpatky?:)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist