Domů Rodina & Škola Moje zápisky Historie blogu aneb Co možná nevíš Zatím bez hodnocení.

Historie blogu aneb Co možná nevíš Zatím bez hodnocení.

8

Dneska jsem měla chuť napsat něco sentimentálního, ve stylu: Jak jsem se stala blogerkou. Jenže pak mě trklo, že by se hodilo napsat něco málo o historii těhle stránek a o historii Mersmerize. Spousta slečen je tu nových a ráda bych je s tímhle faktem seznámila. Navíc.. Jednou za čas se hodí, udělat takovou malou procházku minulostí.

Všechno to začalo v říjnu 2010, kdy jsem se zaregistrovala na jednom nejmenovaném dívčím portálu a sledovala tam dotazy a nevědomosti 12 – 16ti letých dívek. Zůstala jsem nevěřícně zírat, když se polovina z nich ptala na to, co je to menstruace, jestli je normální, že jí ve 12ti ještě nemají nebo že neví, kdy si mají „nabrnknout“ prvního kluka. Já vyrůstala bez internetu a už v těch hodně mladých letech jsem věděla základy menstruace, ženského cyklu, dokonce i sexu a ochrany před pohlavními nemocemi – a pěkně prosím – bez internetu!

No a tak jsem jako odezvu na tyhle otázky, založila blog mersmerize1.blog.cz. Jak si můžete všimnout, můj první blog byl doopravdy na serveru blog.cz, který mi přišel nejdostupnější. I když mi to v něm vůbec nešlo, neuměla jsem si tvořit ani nastavit design, vždy se našla nápomocná ruka, která mi pomohla a zachránila mě. A tak se blog rozjížděl.

Do prosince 2010 jsem měla cca 100 – 200 pravidelných čtenářů denně, ale stále to byla jen taková sranda, kdyby mě v té době něco příšerně namíchlo, tak bych mohla bez problému s blogem seknout, přestat psát a nepřipadalo by mi to vůbec divné.

Na konci roku mi přítel navrhnul poněkud kontroverzní možnost – měl vlastní webovou stránku, takže mi nabídl vytvoření subdomény prodivky.tomsh.cz, kde se nebudu muset starat o vzhled ani o jiné technické věci, budu si jen diktovat podmínky a psát. Sice jsem ze začátku byla dost proti – přesun stránky se mi nelíbil, ale blog.cz dost často blbnul, takže jsem nakonec přikývla a na staré mersmerize1 všechny informovala, že se blog přesouvá.

Prodivky.tomsh.cz asi třikrát změnil design, než se nastavil takový, který vidíte teď – ten je ze všech určitě nejhezčí, nejpřehlednější a nejvíc dívčí, jsem s ním spokojena.

Přelom nastal okolo Ledna/Února 2011, kdy jsme s přítelem projížděli různé blogy a stránky a narazili na server kámoška.cz, kde tvořili seznam nejoblíbenějších blogerek. Nechtěla jsem se přihlásit, nevěřila jsem, že by mě tam zařadili, už jen kvůli tomu, že nemám klasický blog – ale přítel to udělal po svém a napsal tam. O pár dnů později mi přišel email s pozitivním ohlasem a že jsou rádi, když mě do seznamu mohou zařadit. V té době jsem měla návštěvnost okolo 300 – 400 lidí denně. Server kámoška.cz se mi ozval i o několik dnů později, kvůli žádosti – přečtení jejich knihy Jak na kluky a napsání recenze.

V tomhle období byl stvořen i server krásná.cz, kde blogerky dokonce oficiálně píší. Okolo března/dubna se mi ozvali, zda pro ně nechci psát – bohužel mě nemohli zařadit do oficiálních blogů, ale prý si můžu říkat „redaktorka“ – souhlasila jsem s jedním článkem týdně. V té době měl blog návštěvnost okolo 500 – 700 lidí denně.

Poté se znovu ozvali ze stránky kámoška.cz, tentokrát s nabídkou, zda pro ně nechci psát články. Opět jsem zvažovala a byla jsem moc ráda, když jsem se rozhodla pro… V té době (asi měsíc nazpět) jsem měla návštěvnost okolo 800 lidí denně.

Právě teď, když si tenhle příspěvek čteš, je tady okolo 420 článků, přes 3 000 komentářů a na facebooku máme okolo 300 fanoušků. To je prostě paráda… !

V současné době jsem nejen chráněnkyně kámoška.cz, krásná.cz nýbrž jsem i zařazená ve 100 Top módních blogů, díky téhle stránce jsem poznala spoustu nových a milých lidí, naučila jsem se nebrat tak vážně nesmyslnou kritiku a hlavně… získala jsem něco, co mě ohromně baví a nějaký koníček, pro který můžu žít a vědět, že i kdyby nic víc.. něco malého jsem dokázala:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCopánek + (Foto)návod
Další článekDodržuj pravidla hygieny
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Není co komentovat protože tvůj blog je úžasný stejně jako tvoje vědomosti a to,co jsi dokázala:)

  2. Článek jsem přečetla celý, ale skutečně nevím co ti na to napsat… jde vidět, že jsi prostě úspěšná „blogerka“, která jako jedna z malá má na to míš úspěšné stránky! Gratuluju ti ke všemu co jsi dokázala a k získání nového koníčka :)

  3. Doufám, že se ti povede líp a líp, protože ty jsi to zasloužíš. :)

  4. Závidím ti, že umíš tak dobře psát. :) Já bych tohle nedokázala napsat ani náhodou. :D

  5. Že jsi něco málo dokázala? Mers, dokázala jsi toho spoustu..! Spoustě mladých slečen si pomohla s obdobím dospívání, s oblékáním i líčením. Máš skvělý blog, skvělé nápady a skvělý styl psaní.. Hodně štěstí dál..:)

Diskuze je uzavřena.