Historie blogu aneb Co možná nevíš Zatím bez hodnocení.

Dneska jsem měla chuť napsat něco sentimentálního, ve stylu: Jak jsem se stala blogerkou. Jenže pak mě trklo, že by se hodilo napsat něco málo o historii těhle stránek a o historii Mersmerize. Spousta slečen je tu nových a ráda bych je s tímhle faktem seznámila. Navíc.. Jednou za čas se hodí, udělat takovou malou procházku minulostí.

Všechno to začalo v říjnu 2010, kdy jsem se zaregistrovala na jednom nejmenovaném dívčím portálu a sledovala tam dotazy a nevědomosti 12 – 16ti letých dívek. Zůstala jsem nevěřícně zírat, když se polovina z nich ptala na to, co je to menstruace, jestli je normální, že jí ve 12ti ještě nemají nebo že neví, kdy si mají „nabrnknout“ prvního kluka. Já vyrůstala bez internetu a už v těch hodně mladých letech jsem věděla základy menstruace, ženského cyklu, dokonce i sexu a ochrany před pohlavními nemocemi – a pěkně prosím – bez internetu!

No a tak jsem jako odezvu na tyhle otázky, založila blog mersmerize1.blog.cz. Jak si můžete všimnout, můj první blog byl doopravdy na serveru blog.cz, který mi přišel nejdostupnější. I když mi to v něm vůbec nešlo, neuměla jsem si tvořit ani nastavit design, vždy se našla nápomocná ruka, která mi pomohla a zachránila mě. A tak se blog rozjížděl.

Do prosince 2010 jsem měla cca 100 – 200 pravidelných čtenářů denně, ale stále to byla jen taková sranda, kdyby mě v té době něco příšerně namíchlo, tak bych mohla bez problému s blogem seknout, přestat psát a nepřipadalo by mi to vůbec divné.

Na konci roku mi přítel navrhnul poněkud kontroverzní možnost – měl vlastní webovou stránku, takže mi nabídl vytvoření subdomény prodivky.tomsh.cz, kde se nebudu muset starat o vzhled ani o jiné technické věci, budu si jen diktovat podmínky a psát. Sice jsem ze začátku byla dost proti – přesun stránky se mi nelíbil, ale blog.cz dost často blbnul, takže jsem nakonec přikývla a na staré mersmerize1 všechny informovala, že se blog přesouvá.

Prodivky.tomsh.cz asi třikrát změnil design, než se nastavil takový, který vidíte teď – ten je ze všech určitě nejhezčí, nejpřehlednější a nejvíc dívčí, jsem s ním spokojena.

Přelom nastal okolo Ledna/Února 2011, kdy jsme s přítelem projížděli různé blogy a stránky a narazili na server kámoška.cz, kde tvořili seznam nejoblíbenějších blogerek. Nechtěla jsem se přihlásit, nevěřila jsem, že by mě tam zařadili, už jen kvůli tomu, že nemám klasický blog – ale přítel to udělal po svém a napsal tam. O pár dnů později mi přišel email s pozitivním ohlasem a že jsou rádi, když mě do seznamu mohou zařadit. V té době jsem měla návštěvnost okolo 300 – 400 lidí denně. Server kámoška.cz se mi ozval i o několik dnů později, kvůli žádosti – přečtení jejich knihy Jak na kluky a napsání recenze.

V tomhle období byl stvořen i server krásná.cz, kde blogerky dokonce oficiálně píší. Okolo března/dubna se mi ozvali, zda pro ně nechci psát – bohužel mě nemohli zařadit do oficiálních blogů, ale prý si můžu říkat „redaktorka“ – souhlasila jsem s jedním článkem týdně. V té době měl blog návštěvnost okolo 500 – 700 lidí denně.

Poté se znovu ozvali ze stránky kámoška.cz, tentokrát s nabídkou, zda pro ně nechci psát články. Opět jsem zvažovala a byla jsem moc ráda, když jsem se rozhodla pro… V té době (asi měsíc nazpět) jsem měla návštěvnost okolo 800 lidí denně.

Právě teď, když si tenhle příspěvek čteš, je tady okolo 420 článků, přes 3 000 komentářů a na facebooku máme okolo 300 fanoušků. To je prostě paráda… !

V současné době jsem nejen chráněnkyně kámoška.cz, krásná.cz nýbrž jsem i zařazená ve 100 Top módních blogů, díky téhle stránce jsem poznala spoustu nových a milých lidí, naučila jsem se nebrat tak vážně nesmyslnou kritiku a hlavně… získala jsem něco, co mě ohromně baví a nějaký koníček, pro který můžu žít a vědět, že i kdyby nic víc.. něco malého jsem dokázala:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

 1. Zavináček

  už jen za dnešek ráno, je tu 35 lidí :) :D

 2. Není co komentovat protože tvůj blog je úžasný stejně jako tvoje vědomosti a to,co jsi dokázala:)

 3. Článek jsem přečetla celý, ale skutečně nevím co ti na to napsat… jde vidět, že jsi prostě úspěšná „blogerka“, která jako jedna z malá má na to míš úspěšné stránky! Gratuluju ti ke všemu co jsi dokázala a k získání nového koníčka :)

 4. Strašně ti to přeju:)

 5. no tvuj minulej blog sem neznala ale tenhle znám je hodně dobrý zasloužíš si být v tý 100 x¨)

 6. Andrea Bone

  Doufám, že se ti povede líp a líp, protože ty jsi to zasloužíš. :)

 7. FloSii McCartney

  Závidím ti, že umíš tak dobře psát. :) Já bych tohle nedokázala napsat ani náhodou. :D

 8. Že jsi něco málo dokázala? Mers, dokázala jsi toho spoustu..! Spoustě mladých slečen si pomohla s obdobím dospívání, s oblékáním i líčením. Máš skvělý blog, skvělé nápady a skvělý styl psaní.. Hodně štěstí dál..:)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist