Domů Tělo & Zdraví Životní styl Dospíváš – už nejsi dítě! ...

Dospíváš – už nejsi dítě! 4.83/5 (12)

16

Taky jste si v dětství přáli dospět, konečně vyrůst a neposlouchat ty otravné příkazy dospělých? Když se to začne doopravdy dít – v pubertě, je to pravděpodobně jiné, než spousta dívek čeká a mohou s tím být spojeny některé věci, které nečekáš a nechceš je. Dospívání dívky je ohromně složitá, ale na druhou stranu naprosto neuvěřitelná věc: Rosteš, tvoje tělo se začíná měnit a najednou můžeš mít děti, v určitém věku už  můžeš mít sex bez toho, aby ses bála někomu to přiznat. Všechno se mění a proto je pro spoustu dívek těžké se s tím smířit. Dospívání totiž pro některé z nás může být problematičtější, než se na  první pohled zdá.

Asi nejvíce se to projeví na tvém těle, protože to se začne měnit a není to nic podivného. Začnou ti růst prsa (někomu dřív, někomu později), tvoje postava se formuje do trošku jiných proporcí, zvětší se ti boky, stehna a bříško už nejsou dětskými a tady může nastat první zmatek v tvojí hlavě.

„Ztloustla jsem! Je to strašné! Stydím se“ – Když se v rychlém časovém spádu tvoje tělo změní, je normální, že si na něj musíš zvyknout a naučit se ho brát takové, jaké je. To, že se ti mění postava má jistý záměr – třeba takové boky. Až budeš komplet dospělá a budeš si chtít pořídit dítě, uvítáš to, že máš širší boky, větší pánev, protože takovým ženám se rodí o poznání snáze. Taková věc je totiž záměrem přírody. To příroda naděluje pěkně široké boky, tukové zásoby (tím mám na mysli ty ve zdravé míře), prsa a mnoho dalších jiných věcí.

Pokud dospíváš, je hloupost chtít zhubnout, držet kruté diety. Za prvé je to něco, co tě může stát zdraví, za druhé: dospívání prostě takové je. Není to nic snadného, neustále o sobě musíš pochybovat, ale měla by ses naučit se svým tělem žít a také s ním jednat na úrovni – protože jiné už nedostaneš.

Stud je něco, co potká většinu dívek – mají jiné tělo a snaží se ho skrýt. Nosí co nejvíce oblečení, stydí se jít kamkoliv, kde se musí alespoň trošku svléknout a pomyšlení, že by se měly v budoucnu před nějakým klukem svléknout je naprosto odsunut do ústraní. Neměj strach ze svého těla a raději se s ním nauč „vycházet“. Pomalými krůčky možná nakonec dospěješ k tomu, že tahle fáze je lepší než dětství.

Jsi jiná a musíš umět se s tím sžít. Neodsuzuj se za to, že máš najednou víc „faldíčků“ na břiše, co na tom, že vyrůstáš ze svého starého oblečení – tak to prostě je a jednou se to stane každé slečně. Už nejsi dítě, už jsi ženská a to taková, jak má být! 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJednoduché vlnky + (foto)návod
Další článekJak dlouho ti vydrží kosmetické přípravky?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

16 KOMENTÁŘE

 1. Moc krásný článek, máš pravdu, ale co já bych dala za to, být zase dítě. Svět byl bezproblémový, nehledala jsem na sobě chyby.. I když někdy jsem docela ráda že už nejsem malá. Ale já se stejně nesmířím s tím, že jsem ztloustla, já taková nechci být..

 2. Povedenej článek:)..ale taky bych se někdy chtěla vrátit do tý doby kdy mi bylo tak 7 let,nemusela jsem si holit nohy (to teda teď tk nemusim:D ale co jsi budem povídat:)).a neřešila jestli jsem taková nebo taková..ale na druhou stranu jsem ráda že už jsem trochen povyrostla:D..

 3. Krásně napsané.. Nedávno jsem se s tím také nedokázala vyrovnat, furt jsem držela nějaké diety, ale teď jsem svoje tělo přijala takové, jaké je.. A jsem spokojená :) Není nad to naučit se mít se ráda :)

 4. Ahoj Mers, možná to neptaří zrovna sem, ale chtěla bych se zeptat. Když mám přes prsa 77cm a pod nimi tak 66, 67cm, jakou bych měla mít správnou velikost podprsenky ? Děkuju :)

  • Ahoj, viděla bych to na 65 B – hodně záleží i na tvaru prsou, tudíž je vždycky lepší podprsenku vyzkoušet, je totiž klidně možné, že u některých značek už budeš mít Céčkové košíčky:)

  • Moc ti děkuju za odpověĎ a ještě bych měla jeden dotaz. Kolikátky to tak Jsou ? ( myslim jako jedničky, dvojky…) Měřila jsem si je zrovna při menstruaci.Děkuju

   • Jednoduché.. A jsou jedničky, B jsou dvojky, C jsou trojky atd.. :)

  • Jaktože mi teda sedí 32\70 ( 70A ) a 75 A mi je trošičku větší ? čím to může být ?

   • Tak 75 máš už moc velký obvod a i kdyby si měla košíčky AAčkový, tak sedět ti kvůli tomu nebudou. Vždy je hodně důležité vybrat podprsenku, která ti sedí obvodově, a ty máš obvod okolo 65cm, tudíž 75 je ti o 10 cm větší – je jasné, že ti to nebude sedět.

  • Myslela jsem košíčky, obvod mi sedí v pohodě. Ještě něco: je 80B větší než 70A ? někde píšou že ji a někde že ne, nevyznám se v tom :/A omlouvám se, že tě tady pořád otravuju…

 5. Chtěla bych se zeptat jestli je normální že už v sedmičce mám boky.V šestce jsem žádné neměla a přes prázdniny mi narostly dost široké a žádná jiná holka v mém věku je nemá.Je to normální?

  • Každá se vyvíjíme trošku odlišně a jiným tempem, takže ano – je to normální. Touhle dobou spoustě slečnám už začínají růst prsa, zatímco někdo je má až na střední:)

 6. Moc hezký a pro mě velmi poučujcí článek. Moje tělo se totiž změnilo.. Moje dětská drobná postava se změnila, většina kalhot mi není, protože se mi boky rozšířily celkem dost..:( Bříško už taky není tak ploché jak bylo.. Ale už se s tím začínám zžívat..:)

 7. chtěla bych se zeptat: mamka mi pořád říká, že když teďka hodně jim (je mi 13), tak sice nemusim hned ztloustnout, ale může se to dostavit pozdějc, třeba za rok. A pak budu tlustá hodně. Je pravda, že hodně jim, ale 3x týdně mám tréninky, takže si myslím, že většinu vysportuju. Co si o tom myslíš ty?

  • Snad nevadí, že ti na to odpovídám já. Myslím si, že je to uplně v pohodě, jak říkáš, vysportuješ to. Navíc, každý máme geny jiné a přibrat člověk může kdykoliv a neovlivní to. A já to mám stejně jak ty, hodně jím, ale mám dostatek pohybu, tak se mi to neukládá. Snad! :)

Diskuze je uzavřena.