Domů Krása & Péče (Foto)návody Jednoduché vlnky + (foto)návod ...

Jednoduché vlnky + (foto)návod 5/5 (1)

20

Ráda bych Vám představila nový fotonávod. Už se mi po nich vcelku stýskalo, tak jsem se dokopala nafotit novou sérii fotek, na kterých bych chtěla demonstrovat, jak dosáhnout pěkných, vlnitých vlasů, s poměrně běžnými a dostupnými věcmi a bez náročné přípravy. Jedná se o „alobalovou metodu“ (jak jsem to nazvala) a hodí se jak na krátké vlasy, tak na extra dlouhé.

Návod na tuto metodu, jste si tu už mohly, milé slečny, přečíst, jen s tím rozdílem, že u návodu nebyly fotky a tedy spoustě z Vás to bylo kapku nejasné, takže jsem se rozhodla, důkladně to nafotit a ukázat Vám způsob vlnění vlasů, kvůli kterému nemusíte do drogérie, ale postačí vám věcičky, které máte pravděpodobně doma.

Co budeš potřebovat:

Alobal – který je základní potřebou. Jedná se o klasickou, kovově lesklou fólii, kterou pořídíte v každém obchodě s potravinami, nejde o nic speciálního. Množství závisí hlavně na délce vlasů – na krátké vlasy stačí alobalu méně, na dlouhé vlasy toho spotřebuješ více.

Gumičky – i když na většině vlasech alobal drží i bez gumičkování, gumičky se hodí v případě, že máš extrémně dlouhé vlasy, které alobal tolik nezpevní, chceš si nechat alobal na hlavě přes noc nebo chceš mít prostě jen jistotu, že se ti žádný pramen neuvolní. Je na tobě, zda vezmeš klasické látkové gumičky, nebo ty obyčejné na zavařování (ty po většinou používám já).


Příprava

I. Důkladné umytí vlasů – alobal slouží jako náhrada za papiloty nebo natáčky a ty si také nedáváš na suché vlasy, proto je na místě vlasy umýt, nebo alespoň zvlhčit. Do mokrých vlasů před zapletením alobalu, vetři tužidlo, aby přes den účes déle vydržel.

II. Rozčesání a natrhání alobalu – vlasy si učeš, aby jsi nikde neměla cuchance, ani jiná problematická místa, protože to po rozpletení nevypadá vůbec pěkně. Natrhej si alobal na přibližně stejné díly – pokud chceš namotat větší pramen (-> větší průměr vln), vol větší kus alobalu. Pokud naopak chceš menší pramínek (-> menší lokýnky), natrhej si menší kus.

Na obrázku pod odstavcem můžeš vidět, že jsem si utrhla cca na délku 10 – 15 cm kus alobalu. Poté ho přelož na půl, ale pozor – nesmíš ho moc mačkat, jinak už na vlasech bez gumiček nebude držet.

Krok č. 1.

Odděl si od hlavy pramen, tak široký, jak sama uznáš za vhodné s tím, že: Pro větší vlny, vol větší pramen, pro menší vlnky, vol menší pramínky.

Krok č. 2

Vezmi si nastříhaný kus alobalu, (který už máš přeložený napůl) a přilož ho ke konečku pramenu. Poté bez násilí a velice jemně namotávej nahoru, až ke kořínkům, co nejvýše ti to půjde.

Krok č. 3.

Pokud už máš namotáno, alobal máš u hlavy, jeho vyčnívající konce slož přes sebe a pořádně do sebe vmáčkni, aby se nerozmotaly a nesklouzly po pramenu. Pokud ti pramen drží, máš vyhráno.

Krok č. 4.

Jestliže chceš s alobalem vydržet přes noc, nebo ti na pramenu samovolně nedrží, vezmi gumičku a zagumičkuj. Tímhle způsobem si natoč celou hlavu. Samozřejmě ti to bude trvat déle, pokud si budeš brát menší pramínky, ale z vlastní zkušenosti to zabere průměrně půl hodinky.

Krok č. 5

Nyní máš dvě možnosti – buď s alobalem na hlavě, můžeš zavítat do postele a nechat si účes přes noc a ráno rozpustit, jako papiloty, nebo copánky. Výhoda tohoto způsobu je taková, že pokud tomu dáš dostatek času/spánku, vlasy ti uschnou a ráno je stačí jen rozpustit. Nevýhoda je taková, že se s tím spí dost nepohodlně. Přiznávám, že to není nic extrémně příjemného a někdo v tom prostě neusne. Já sama jsem ale člověk, který usne kdykoliv a kdekoliv, tudíž mě tenhle účes na noc nevadí.

Druhý způsob je vlasy s alobalem vyfénovat. Upozorňuji, že to není otázka pár minutek, jako je tomu u klasického fénování, ale vlasy doopravdy musíš vysušit naprosto do suchého stavu, jinak ti vlny splihnou.

Tím se dostávám k jedné velmi důležité věci – pokud si vlasy rozpustíš ještě za vlhkého stavu a nebudou dokonale suché, pravděpodobně ti účes splihne a vlnky nebudou takové, jaké mají být, je tedy nutné nechat si alobal na hlavě do té doby, než budou prameny dokonale suché.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKrok za krokem: Hormonální antikoncepce
Další článekDospíváš – už nejsi dítě!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

20 KOMENTÁŘE

 1. Zajímavý :) Skusila by ale já mám hrozně hustě vlasy, takže něž bych to udělala,ale na jaro si je nechám prostříhat takže pak skusim ;-)

 2. Dobry.. něco podobnýho znám akorát si rozstřihneš triko a stoho uděláš něco podobnýho jako je tohle

  • TYVOHO TO SI NECH ROVNOU TEN ALOBAL ALE NIC VE ZLIM
   MNEJ SE HEZKY A AT SE TI TO POVEDE ODEPISES MI JAK SEM TO DELA??????

 3. Musím říct, že tento způsob neznám…
  miluju lokny… ale mám rovné vlasy.
  Kulmou či žehličkou na vlasy mě to nebaví – přece jen to trvá hlavně když mám pomrně dost vlasů – ale bez objemů a hlavně velmi jemné…
  natáčky jsem měla na hlavě párkrát, ale nikdy mi vlasy přes noc neuschli i když jsem je měla vlhké… papiloty jsem zkoušela, ale ty si musim dávat na suché vlasy jinak vypadám jak pudl… :D:)
  O víkendu skusím tuto tvojí alobalovou metodu :)

 4. Já to jednou zkoušela a asi jsem si dělala moc tenký pramínky, páč jsem pak na hlavě měla afro:-D

 5. To je opravdu zajímávý zpusob, kdybych měla rovné vlásy tak to určitě vyskouším.

 6. Mazec!! :) Tak tohle určitě vyzkouším!! :) Fakt že jo! :)

 7. Když jsme měla vlasy pod prsa, tak se mi vlnily konečky, ale vážně tak hnusně.. :D takže sem si ty vlasy žehlila.. :P a taky miluju kudrliy, ale nikdy mi to nevyšlo.. :( vždycky sem vypadala strašně !! :( te´d jsem na kadeřnický škole a ostříhali mě, takže tohle určitě vyzkoušim teď a doufám, že to vyjde !! :)

  • asi 4 500 Kč, kupovala jsem ho před necelým rokem, netuším, jak je s cenou na tom teď:)

 8. a je jistý že mi ty vlasy do rána uschnou? a jak poznám když si ty vlasy budu fénovat že už jsou uschlý? :D :)

  • Tak jistý to není – nesmíš namotávat vlasy z kterých kape voda a samozřejmě musíš nechat „natáčky“ na hlavně dostatečnou dobu:)

 9. ahoj můžu se tě na něco zeptat? teda doufám že mi odpovíš. V sobotu jedeme totiž do nároďáku a já hledala, jak si udělat na vlasech vlny. takže děkuju za bezva návod chci to vyzkoušet. A teď k té otázce, mohla bych třeba to udělat a pak to nechat uschnout normální cestou bez fénu? tak 2 až 2, 5 hodinky? myslíš že by se mi to povedlo a kdybych s tím začala tak v 6 myslíš že bych to měla tak do 10 hotový? děkuju

  • Ahoj, já to nechávám uschnout bez fénu, ale přes noc. Mám docela dlouhé vlasy a trvá to tak 5 – 6 hodin, než jsou všechny suché, když to totiž sundáš dříve, tak vlnky tolik nedrží. Záleží na tom, jak dlouhé vlasy máš a jak rychle ti schnou

Diskuze je uzavřena.