Domů Krása & Péče (Foto)návody Drdol s výplní I. + (foto)návod ...

Drdol s výplní I. + (foto)návod 4.86/5 (7)

23

Už je to vážně dlouhou dobu, co tu byl naposledy nějaký vlasový (foto)návod a upřímně se omlouvám (a stydím). Stejně tak je tu už nějaký ten měsíc, co jsem slíbila, že udělám návod na to, jak udělat hezký a elegantní drdol pomocí kadeřnické výplně, o které už jsem tu psala článek. Nakonec budou návody dva, protože já sama znám dva návody a ráda se o ně s Vámi podělím. Původně jsem měla v plánu dát je oba do jednoho článku, ale bylo by to hrozně moc fotek a článek by byl několik kilometrů dlouhý, takže jsem se rozhodla Vám nejdříve ukázat první, o něco lehčí způsob.

Všechny kroky jsou otázkou několika málo minut a čím víc to budete trénovat, tím rychleji a lépe Vám to půjde. Proto si myslím, že je to jak skvělý účes na nějakou večerní příležitost, tak i na den třeba do školy.

Co budeš potřebovat: 

 

Základem je samozřejmě výplň. Ta se prodává v různých velikostech a barvách, vybírej vždy tak, aby ve vlasech byla co nejméně vidět – je to pomůcka, ne doplněk. Dál si k ruce připrav pár pinetek/vlásenek, dvě gumičky (jednu nejlépe v barvě vlasů, na druhé barvě nezáleží), na zafixování účesu lak a pokud chceš mít drdol uhlazenější, můžeš použít i uhlazovací mléko.

Krok 1

Vlasy pořádně rozčeš, učeš, uhlaď je. S rovnými a pořádně učesanými vlasy se pracuje mnohem lépe. Já jsem k tomu ještě použila uhlazovací mléko od Lorealu.

Krok 2

Ze všech vlasů si udělej úplně normální, klasický culík. Záleží jen na tobě, jak vysoko ho posadíš. Čím výše culík bude, tím výše bude i samotný drdol. Na tenhle culík je jedno, jakou barvu gumičky použiješ, protože stejně nebude vidět. Jestli máš doma stejně jako já gumičku s veselými kravičkami a žabičkami (dostala jsem jí od sestry!), klidně jí tam dej.

Krok 3

Výplň vypadá trošku jako Homerův donut. Má uprostřed otvor, kterým celý culík protáhni.

Krok 4

Teď přijde další důležitá část. Předkloň hlavu mírně dopředu a začni postupně všechny vlasy rozprostírat přes výplň (v tomhle kroku si vždycky připadám jak jedna postava z Adamsovy rodiny)

Krok 5

Teď si vezmi k ruce druhou gumičku. Budeš úžasná, pokud zvolíš stejnou barvu (nebo co nejpodobnější) jako je barva tvých vlasů. Gumičku pořádně roztáhni a opatrně jí provleč přes výplň.

Krok 6

Teď, když máš vršek hezky pevný, vezmi zbytek vlasů, které jsou pod gumičkou a rozděl je na přibližně dvě stejné poloviny

Krok 7

Teď vezmi ty dva zbylé prameny a opatrně, velice lehce (neutahuj!) je obmotej kolem drdolu, který ti nahoře vznikl

Krok 8

Prameny pevně zasponkuj…

Krok 9

… přelakuj a je hotovo! :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak opticky zmenšit své poprsí?
Další článekJak zabránit zarůstání chloupků?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

23 KOMENTÁŘE

 1. Tento způsob znám také a vypadá to úžasně, začínám ujíždět na tvých článcích, hned co zapnu počítač letím na proslecny.cz navštívit Mers :))

  • Stačí ustřihnout špičku a rolovat :) Na youtube je spousta návodů ;) (zadej hair bun sock)

 2. Vypadá to dokonale, ale já mám strašně jemné a těžké vlasy, které mě skoro vůbec neposlouchají takže dávám přednost obyčejnému drdolu, který pokaždé zagumičkuju jinak:D:)

 3. Z těch zbylých vlasů se dá ještě udělat cop a ten omotat kolem. Jinak já používám ponožku, páč těch je doma hromada.

 4. tento drdol je velmi zajímavý a pěkný
  tu výpln se budu snažit někde sehnat
  když se to nepovede
  tak ponožka bude stačit :D

Diskuze je uzavřena.