Drdol s výplní I. + (foto)návod 4.86/5 (7)

Už je to vážně dlouhou dobu, co tu byl naposledy nějaký vlasový (foto)návod a upřímně se omlouvám (a stydím). Stejně tak je tu už nějaký ten měsíc, co jsem slíbila, že udělám návod na to, jak udělat hezký a elegantní drdol pomocí kadeřnické výplně, o které už jsem tu psala článek. Nakonec budou návody dva, protože já sama znám dva návody a ráda se o ně s Vámi podělím. Původně jsem měla v plánu dát je oba do jednoho článku, ale bylo by to hrozně moc fotek a článek by byl několik kilometrů dlouhý, takže jsem se rozhodla Vám nejdříve ukázat první, o něco lehčí způsob.

Všechny kroky jsou otázkou několika málo minut a čím víc to budete trénovat, tím rychleji a lépe Vám to půjde. Proto si myslím, že je to jak skvělý účes na nějakou večerní příležitost, tak i na den třeba do školy.

Co budeš potřebovat: 

 

Základem je samozřejmě výplň. Ta se prodává v různých velikostech a barvách, vybírej vždy tak, aby ve vlasech byla co nejméně vidět – je to pomůcka, ne doplněk. Dál si k ruce připrav pár pinetek/vlásenek, dvě gumičky (jednu nejlépe v barvě vlasů, na druhé barvě nezáleží), na zafixování účesu lak a pokud chceš mít drdol uhlazenější, můžeš použít i uhlazovací mléko.

Krok 1

Vlasy pořádně rozčeš, učeš, uhlaď je. S rovnými a pořádně učesanými vlasy se pracuje mnohem lépe. Já jsem k tomu ještě použila uhlazovací mléko od Lorealu.

Krok 2

Ze všech vlasů si udělej úplně normální, klasický culík. Záleží jen na tobě, jak vysoko ho posadíš. Čím výše culík bude, tím výše bude i samotný drdol. Na tenhle culík je jedno, jakou barvu gumičky použiješ, protože stejně nebude vidět. Jestli máš doma stejně jako já gumičku s veselými kravičkami a žabičkami (dostala jsem jí od sestry!), klidně jí tam dej.

Krok 3

Výplň vypadá trošku jako Homerův donut. Má uprostřed otvor, kterým celý culík protáhni.

Krok 4

Teď přijde další důležitá část. Předkloň hlavu mírně dopředu a začni postupně všechny vlasy rozprostírat přes výplň (v tomhle kroku si vždycky připadám jak jedna postava z Adamsovy rodiny)

Krok 5

Teď si vezmi k ruce druhou gumičku. Budeš úžasná, pokud zvolíš stejnou barvu (nebo co nejpodobnější) jako je barva tvých vlasů. Gumičku pořádně roztáhni a opatrně jí provleč přes výplň.

Krok 6

Teď, když máš vršek hezky pevný, vezmi zbytek vlasů, které jsou pod gumičkou a rozděl je na přibližně dvě stejné poloviny

Krok 7

Teď vezmi ty dva zbylé prameny a opatrně, velice lehce (neutahuj!) je obmotej kolem drdolu, který ti nahoře vznikl

Krok 8

Prameny pevně zasponkuj…

Krok 9

… přelakuj a je hotovo! :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

23 komentářů

 1. Moc pěkný..Já sem si tu výplň udělala z ponožky :D!

 2. Tento způsob znám také a vypadá to úžasně, začínám ujíždět na tvých článcích, hned co zapnu počítač letím na proslecny.cz navštívit Mers :))

 3. Jak jste si vytvořily tu výplň z ponožky? :O

 4. aboutlifewith

  Vypadá to dokonale, ale já mám strašně jemné a těžké vlasy, které mě skoro vůbec neposlouchají takže dávám přednost obyčejnému drdolu, který pokaždé zagumičkuju jinak:D:)

 5. Je to uzasné :)
  A já v tom vždycky hledala jak to všichni dělají :D :)

 6. Z těch zbylých vlasů se dá ještě udělat cop a ten omotat kolem. Jinak já používám ponožku, páč těch je doma hromada.

 7. tento drdol je velmi zajímavý a pěkný
  tu výpln se budu snažit někde sehnat
  když se to nepovede
  tak ponožka bude stačit :D

 8. ahoj ted se mi povedlo ho udělat
  je pěkný
  mám ho z ponožky

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist