Elektrický zubní kartáček recenze – vyhraje sonický nebo oscilačně-rotačně-pulzační? Zatím bez hodnocení.

Víte, jaké jsou rozdíly mezi elektrickými kartáčky? A vyplatí se vůbec jejich pořízení? Prozradíme vám, zda je možné řídit se jedním univerzálním doporučením, a co všechno je třeba vzít při výběru toho správného elektrického kartáčku v úvahu.

Na trhu jich existuje nespočet, ale zdaleka ne všechny lze pro dosažení krásného a zdravého úsměvu doporučit. Ty nejlepší odstraní až o 100 % více zubního plaku ve srovnání s manuálním kartáčkem. Nešťastné ale je, že rozdílům mezi modely často nerozumí ani sami prodejci. Pojďme si tedy udělat malý přehled.

Elektrický, oscilačně-rotačně-pulzační, sonický – vyznejte se v pojmech

Za elektrický kartáček můžeme označit takový, který do naší ústní hygieny vnáší trochu té automatické péče v podobě aktivního pohybu samotného kartáčku.

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček s kulatou hlavicí funguje na principu pulzací, které rozruší vrstvu plaku a oscilačně-rotační pohyby poté plak z povrchu zubu odstraní.

Sonický kartáček má podlouhlou hlavici, která při zapnutí vibruje. Neodstraňuje tedy zubní plak zvukem, jak se občas lidé mylně domnívají, ale vibračním pohybem štětinek.

Oscilačně-rotačně-pulzační vs. Sonický kartáček – který z nich lépe odstraňuje plak?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Skrývá v sobě ovšem i nějaká ta ale. Tak hezky popořadě.

Podle odborných průzkumů vede v efektivitě odstraňování zubního plaku jednoznačně oscilačně-rotačně-pulzační kartáček s kulatou hlavicí, který odstraní až o 100 % více plaku ve srovnání s manuálním kartáčkem. Zabudovaný časovač navíc umí pohlídat čas, nutný k efektivnímu čištění celé ústní dutiny. Je vhodný pro všechny uživatele včetně dětí.

Sonický kartáček od svých uživatelů vyžaduje osvojení si určité techniky čištění. Vzhledem k technologii čištění může být jeho název zavádějící – zuby nečistí zvukem. Sonické kartáčky totiž fungují na principu vibrací. Ty rozkmitají štětiny kartáčku, čímž dochází k čištění chrupu podobně, jako je tomu u manuálního kartáčku. I zde totiž štětiny „stírají“ zubní plak a další nečistoty.

Kdo stojí na stupni vítězů?

Výzkumy ukazují, že elektrické zubní kartáčky – jako je např. Oral-B s oscilačně-rotačně-pulzační technologií – důsledně odstraňují zubní plak a zmírňují zánět dásní účinněji než manuální zubní kartáčky, a to v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Proto zubní kartáčky Oral-B doporučují zubní lékaři na celém světě. Je možné zvolit kartáčky až se šesti čistícími režimy a příslušenstvím, třeba v podobě cestovního pouzdra. Na pomyslném vrcholu stojí kartáčky Oral-B Genius s Bluetooth technologií a unikátní funkcí detekce polohy, která snímá pohyby kartáčku při čištění a skrze aplikaci Oral-B pro chytré telefony uživatele informuje o místech, která nebyla dostatečně vyčištěná, případně o místech, na která byl vyvinutý nadměrný tlak. Přečtěte si skvěle zpracovaný článek elektrický zubní kartáček recenze

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist