Domů Krása & Péče Elektrický zubní kartáček recenze – vyhraje sonický nebo oscilačně-rotačně-pulzační? Zatím bez hodnocení.

Elektrický zubní kartáček recenze – vyhraje sonický nebo oscilačně-rotačně-pulzační? Zatím bez hodnocení.

0

Víte, jaké jsou rozdíly mezi elektrickými kartáčky? A vyplatí se vůbec jejich pořízení? Prozradíme vám, zda je možné řídit se jedním univerzálním doporučením, a co všechno je třeba vzít při výběru toho správného elektrického kartáčku v úvahu.

Na trhu jich existuje nespočet, ale zdaleka ne všechny lze pro dosažení krásného a zdravého úsměvu doporučit. Ty nejlepší odstraní až o 100 % více zubního plaku ve srovnání s manuálním kartáčkem. Nešťastné ale je, že rozdílům mezi modely často nerozumí ani sami prodejci. Pojďme si tedy udělat malý přehled.

Elektrický, oscilačně-rotačně-pulzační, sonický – vyznejte se v pojmech

Za elektrický kartáček můžeme označit takový, který do naší ústní hygieny vnáší trochu té automatické péče v podobě aktivního pohybu samotného kartáčku.

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček s kulatou hlavicí funguje na principu pulzací, které rozruší vrstvu plaku a oscilačně-rotační pohyby poté plak z povrchu zubu odstraní.

Sonický kartáček má podlouhlou hlavici, která při zapnutí vibruje. Neodstraňuje tedy zubní plak zvukem, jak se občas lidé mylně domnívají, ale vibračním pohybem štětinek.

Oscilačně-rotačně-pulzační vs. Sonický kartáček – který z nich lépe odstraňuje plak?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Skrývá v sobě ovšem i nějaká ta ale. Tak hezky popořadě.

Podle odborných průzkumů vede v efektivitě odstraňování zubního plaku jednoznačně oscilačně-rotačně-pulzační kartáček s kulatou hlavicí, který odstraní až o 100 % více plaku ve srovnání s manuálním kartáčkem. Zabudovaný časovač navíc umí pohlídat čas, nutný k efektivnímu čištění celé ústní dutiny. Je vhodný pro všechny uživatele včetně dětí.

Sonický kartáček od svých uživatelů vyžaduje osvojení si určité techniky čištění. Vzhledem k technologii čištění může být jeho název zavádějící – zuby nečistí zvukem. Sonické kartáčky totiž fungují na principu vibrací. Ty rozkmitají štětiny kartáčku, čímž dochází k čištění chrupu podobně, jako je tomu u manuálního kartáčku. I zde totiž štětiny „stírají“ zubní plak a další nečistoty.

Kdo stojí na stupni vítězů?

Výzkumy ukazují, že elektrické zubní kartáčky – jako je např. Oral-B s oscilačně-rotačně-pulzační technologií – důsledně odstraňují zubní plak a zmírňují zánět dásní účinněji než manuální zubní kartáčky, a to v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Proto zubní kartáčky Oral-B doporučují zubní lékaři na celém světě. Je možné zvolit kartáčky až se šesti čistícími režimy a příslušenstvím, třeba v podobě cestovního pouzdra. Na pomyslném vrcholu stojí kartáčky Oral-B Genius s Bluetooth technologií a unikátní funkcí detekce polohy, která snímá pohyby kartáčku při čištění a skrze aplikaci Oral-B pro chytré telefony uživatele informuje o místech, která nebyla dostatečně vyčištěná, případně o místech, na která byl vyvinutý nadměrný tlak. Přečtěte si skvěle zpracovaný článek elektrický zubní kartáček recenze

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.