Domů Rodina & Škola Volný čas Film Tip: Temný rytíř povstal Zatím bez hodnocení.

Film Tip: Temný rytíř povstal Zatím bez hodnocení.

3

Upřímně tenhle článek je tak trošku risk, protože vůbec netuším, jestli Vás bude zajímat, zda taky tak milujete Batmana a komiksové postavičky a jestli je to Váš šálek kávy, protože na blog pro mladé slečny, kde se do popředí probíjí líčení a kosmetika, je to zkrátka trošku netypické, ale ráda se podělím o včerejší zážitky z půlnoční premiéry Temného rytíře.

Půlnoční premiéru jsem si zkrátka nemohla nechat ujít a včera večer jsme po desáté hodině večerní vyrazili z Kutné Hory do Pardubic. Koupili jsme si obrovskou zásobu popcornu a Coly, měli jsme rezervovaná skvělá místa téměř uprostřed (nechápu, proč by si někdo chtěl rezervovat místa na kraji, když má tu možnost) a těšili jsme se na reklamy (já vím, jsme blázni, ale reklamy prostě ke kinu patří!).

Původní Batman, kde můžete najít herce jako je Val Kilmer nebo George Clooney, je podle mě docela ucházející podívaná (aspoň v režii Tima Burtona), ale nutno říct, že některé starší díly jsou hrozně slátaniny, které jsou spíše samotnou parodií, hlavně co se týče padouchů. I proto jsem byla hrozně vděčná za to, když mojí oblíbenou komiksovou postavičku režíroval někdo jako je Christopher Nolan a jak jsem očekávala, tak se také stalo. První díl Batmana (Batman začíná z roku 2005) byl pro mě vítězstvím – Batman už není jen hrdinská postavička, ale získává rozměr člověka, který je dobrý bojovník a hlavně dobrý člověk. Už na tom není nic nadpřirozeného, ale jeho vynálezy jsou zkrátka jen pokrokem v technologii. Ch. Bale jako Bruce Wayne nezklamal a já se zamilovala (je to fakt pěknej chlap!) a Morgan Freeman s G. Oldmanem byli taková třešnička na dortu.

Druhý díl Temný rytíř (z roku 2008), kde všechny určitě naprosto totálně dostal Heath Ledger jako padouch Joker, byl z celé série určitě nejlepší a je můj nejoblíbenější, co se týče zpracování. I proto mě hodně zasáhla zpráva, když představitele Jokera nalezli mrtvého – on byl vždycky talent, ale až v tomhle filmu jsem si ho začala skutečně vážit a myslím, že uvedení druhého dílu do kin bylo uctění jeho památky. Celkově odvedli všichni skvělou práci a dvojka je podle mého nepřekonatelná.

Třetí díl oficiálně nazván Temný rytíř povstal (2012) je ukončením celé téhle série a doprovází ho slovíčka „Legenda končí“. I proto jsem se do kina tak strašně těšila a zároveň se obávala – co když zkazí předchozí dva díly, co když konec bude špatný?

Nakonec to byla vážně jízda. Padouch Bane byl vážně děsivý a bála jsem se ho určitě nejvíc ze všech těch záporných postav, co v Batmanovi kdy byli. Christian Bale alias Bruce Wayne alias Batman opět ukázal svůj talent (ale žádné překvapení, ukázal ho i v předchozích dvou dílech), celý film doprovázela velice epická hudba a efekty byly skvělé. Anne Hathaway jako kočičí žena překvapila a i když jsem si jí v téhle roli neuměla představit, je to vážně kočka. Hodně mě zklamala postava Alféda (Michael Caine), která byla v příběhu pouze sporadicky a přiznávám – na konci jsem brečela (ale jen tajně).

Co jsem si z filmu odnesla? Hodně popcornu, spoustu dojmů a vnitřních bojů, přesvědčení že Christian Bale je můj budoucí manžel, nutkání ukrást Batmanovi jeho „BatPod“ a to, že Gotham není tak zkažené město!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekBioderma: Nodé & Nodé G
Další článekStárnutí a jeho dopady
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Skvělý článek,
    taky jsme byli na půlnoční premiéře a byl to opravdu velkolepý zážitek:-)
    Máš opravdu úžasné stránky a ještě lepší články!!!

Diskuze je uzavřena.