Galvanická žehlička – jaké s ní mám zkušenosti? 5/5 (5)

Trápíš se nad pupínky v obličeji? Máš mastnou aknózní pleť? Pokud si myslíš, že si na ni vyzkoušela už úplně všechno, zeptám se tě, jestli v tvých pokusech o krásu byla i galvanická žehlička na pleť. Já jsem si jednu pořídila a teď ti přináším její recenzi. To, kdyby ses nemohla rozhodnout :)

Co je galvanická žehlička?

Galvanická žehlička je speciální přístroj, který se používá v kosmetice. Popravdě řečeno teď zažívá svůj boom, a proto si nemyslím, že bys o ní neslyšela. S galvanickou žehličkou se tak zvaně žehlí pleť. Je buď na baterie nebo na elektřinu (lepší a silnější výkon) a pracuje na principu galvanického proudu a ultrazvuku. Žehličkou si jednoduše pomalu přejíždíš po pleti – líčka, brada, nosík a necháváš působit galvanický proud, který dokáže proniknout hluboko do pleti, tím pádem ji vyčistí do hloubky, vyhladí případné vrásky a pleť celkově rozjasní.

Co umí?

Pro svůj výkon je galvanická žehlička vhodná nejen pro ty, kteří mají s pletí problémy (mastná a aknózní pleť, ekzémy, černé tečky a podobně), ale i pro ty, kteří si svou pleť chtějí hloubkově udržovat. Působení galvanického proudu – jeho vibrace a teplo, které žehlička vydává ti pomůže otevřít póry a vytáhnout i hluboko usazené nečistoty. Opravdu viditelné výsledky můžeš čekat tak po cca 20 aplikacích.

Koupit si vlastní nebo chodit do salónu?

Galvanickou žehličku na obličej má dnes nejspíš každý kosmetický salón, a proto můžeš na tuto proceduru docházet. Jedno sezení tě vyjde na cca 100 Kč. Nebo si můžeš o žehličku říct k narozeninám a proceduru si dělat sama v pohodlí domova, případně pozvat i své kamarádky. Galvanické žehličky na pleť jsou k dostání už od 800 Kč výš, a proto můžeš jejím pořízením i ušetřit za návštěvy kosmetického salónu. Pro vytvoření lepšího obrázku si přečti moje hodnocení níže a porovnej si i recenze jednotlivých výrobků.

Jaké jsou mé zkušenosti?

Pořídila jsem si galvanickou žehličku
  a ve slevě mě stála něco přes 1500 Kč. Žehlička nabízí čtyři procedury a pět stupňů vibrací. K tomu jsem si pořídila čistící a vyživující gel pod galvanickou žehličku Ryor a gel určený pro vyšetření ultrazvukem (je nutný, pokud galvanická žehlička nabízí i funkci ultrazvukových vln).


Klady domácí žehličky na pleť:

 • snadná manipulace,
 • jednoduché nastavení,
 • příjemné na pleť,
 • lze dělat v pohodlí domova u sledování televize,
 • úspora peněz i času (nemusím nikam docházet a za procedury platit jednotlivě),
 • můžu na čištění galvanickou žehličkou pozvat mé kamarádky,
 • každá procedura by měla trvat 5-10 minut, tudíž nad tím nestrávíš půl dne,
 • nemusíš podstupovat všechny procedury, když nemáš čas, ale třeba jen čištění.

Zápory:

 • během procedury je pleť lepkavá (kvůli gelům pod žehličku), lepší je to bez nich, protože je potřeba si po proceduře opláchnout obličej a i mezi procedurami je potřeba otřít pleť alespoň suchým kapesníčkem, protože se na ní z gelů tvoří žmolky (nicméně gely jsou doporučované),
 • stalo se mi, že konkrétně moje galvanická žehlička se z ničeho nic vypnula, musela jsem opět zapínat znovu,
 • po měsíčním používání se mi šoupe zlatý povrch žehličky (neovlivňuje proceduru).

A co ty? Plánuješ si pořídit svou galvanickou žehličku na obličej? Napiš, jak ses rozhodla, případně jestli už máš  s touhle kosmetickou pomůckou zkušenosti :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist