Péče o tělo by dnes měla být naprostou samozřejmostí pro každou slečnu i ženu. Jasně, trendy se postupně mění a pokud je některé téma výrazně diskutované, tak je to právě holení určitých partií těla. Zde je třeba říci, že existuje hodně zastánkyň, stejně jako odpůrkyň holení. A jde vlastně o holení všech nejčastějších míst, jako třeba:
- Intimní partie
- Podpaží
- Nohy
A jak se na holení díváš ty? Jsi pro, nebo proti? Pokud moc nevíš, na kterou stranu se přihnout, nebo prostě nemáš jasný názor, třeba ti pomůže v rozhodnutí náš článek, který se bude věnovat oběma stranám. Tedy zastánkyním holení, stejně jako odpůrkyním, a to v souvislosti s jasnými fakty.
ANO – estetická krása
Nejprve začneme tím, že holení je rozhodně pozitivní v tom směru, že budeš ženou, která je na první pohled krásnější. Je jasné, že holení je spojeno s celkovou estetickou krásou. To je fakt, tak to bere společnost jako celek. A to hlavně s ohledem na to, jaké jsou módní trendy a v jakém století žijeme. Pokud se nad holením rozhoduješ a záleží ti hlavně na kráse, je rada poměrně jasná. Holit by ses určitě měla. Podle mnoha průzkumů je patrné, že mužům se líbí ženy, které o sebe v tomto směru rozhodně pečují. Jde hlavně o muže mladší a střední generace, zatímco ty nejstarší stále vyznávají hodnoty známé především z minulosti.
NE – Nákaza při sexu
Zde se jasně věnujeme intimním partiím a jejich holení. I zde je trendem holit, nebo výrazně upravovat. Těm ženám, kterým však záleží na jejich tělesném zdraví, jasně doporučujeme neholit se. Důvodem je především to, že podle mnoha průzkumů je odstranění ochlupení spojeno s tím, že se může mnohem častěji objevit sexuálně přenosná nemoc ve formě infekce. Právě existující ochlupení tak může mít v daném případě celkem zajímavou ochrannou funkci.
ANO – nevábný zápach
Z části je samozřejmě pravdou, že vliv na zápach má především hygiena, spojená s použitím antiperspirantů. Nutno ale dodat, že ochlupení zde má také poměrně velký vliv na to, zda budeš nebo nebudeš nějak cítit. Nejčastěji v tomto směru mluvíme o oblasti podpaží. Pokud se zpotíš, tak může dojít k tomu, že pot jednoduše ulpí na tvém ochlupení v dané oblasti a z něho začne postupně čpět do okolí. Plocha, odkud se bude postupně odpařovat je tedy poměrně velká, s ohledem na délku chlupů a plochu, kde rostou. Oproti tomu na oholeném podpaží sice pot může vzniknout, ale zůstane jenom na ploše kůže a nedochází k jeho uvolňování z prostoru.
NE – Ochrana tvé kůže
Přemýšlela jsi někdy nad tím, proč vlastně chlupy na některých místech tvého těla rostou? Je to dáno především tím, že tvá pokožka tak získává výraznější ochranu. A to jednoduše proto, že skrz ochlupení se přímo k ní nemohou dostat žádné nežádoucí látky, třeba ve formě různých bakterií a jiných. Samozřejmě nejde o ochranu stoprocentní, ale pokud jde o porovnání oholených a neoholených míst, je vcelku jasné, která jsou lépe chráněna. To jasně potvrzují jak mnohé ženy, které to na sobě vyzkoušeli, tak i mnoho studií. Takže, pokud chceš svoji pokožku chránit, nehol se (nebo alespoň ne příliš často).
ANO – mladistvější vzhled
Dalším důvodem pro to, proč se holit, je rozhodně tvůj mladistvější vzhled. Je to dáno hlavně současnými a minulými trendy. Zatímco dříve bylo standardem spíše to, že se dámy holily spíše méně, je dnes poměrně jasné, že neoholená žena bude bez ohledu na její věk přirovnávána spíše ke starší generaci. Naopak žena, která je oholená, může působit mladistvějším dojmem, jelikož se na ní ukazuje, že žije v současnosti a v podstatě jde s dobou. I když se to může na první pohled jevit jako dojem, který je spíše subjektivní, je třeba doplnit, že jde o neoddiskutovatelný fakt.
Ženy, které se neholí jsou automaticky řazeny ke starší generaci.
NE – poškozená kůže
Když se holíš, a to pravidelně a celkem často, může to mít za následek další výrazné negativum, které není ničím jiným, než riziko poškozené kůže. Je jedno, jakou techniku používáš a jak se snažíš být šetrná. Čím častěji chloupky odstraňuješ, tím více dochází k tomu, že se tvoje pokožka nedokáže dobře regenerovat a může se objevovat drobné podráždění. Sem můžeme zařadit:
- Vznik malých pupínků po holení
- Svědění holených míst
- Tvorba kožních infekcí
K tomu přidejme třeba i riziko, kterým je pálení a bolest při následném používání deodorantů v podpaží, nebo i to, že se při dlouhodobě ponechaných problémech mohou objevit cysty, nebo drobné jizvy, které upozorňují na předchozí poškození.
ANO – jednodušší hygiena
Zeptej se někdy kamarádu, taťky nebo jiných mužů, jaké to je mýt si nohy, nebo jejich chlupatou hruď. Jasně ti poví, že je to velmi komplikované a tělo bez ochlupení se zkrátka a jednoduše myje rychleji, jednodušeji a lépe. Zde totiž hraje svou roli to, že ochlupení má svou ochrannou funkci. A to znamená, že musíš být velmi důkladná, aby se sprchový gel dostal skutečně tam, kam se dostat má. Tedy až k samotné kůži, kterou následně umyješ. U hladkého těla je to přece jenom jednodušší. Zde připomeňme, že pokud se hygieně nebudeš věnovat dostatečně, může pochopitelně dojít i k tomu, že oblast těsně nad kůží může být vlivem špatné hygieny postupně poškozována různými bakteriemi, stejně jako i různými plísněmi. A to i proto, že kvůli nedostatku vzduchu je komplikovanější eliminovat zde jejich přirozený výskyt. I lepší hygiena je tedy důvodem, proč se raději pravidelně holit na výše zmíněných místech.
A co ty? Jaký máš na holení názor? Do které skupiny spadáš ty? Holit nebo neholit?
Skvěle shrnuto :)
Diskuze je uzavřena.