Domů Krása & Péče Některá kosmetika na obličeji může způsobit mnoho problémů

Některá kosmetika na obličeji může způsobit mnoho problémů

0

Některá kosmetika na obličeji může způsobit mnoho problémůKdyž se řekne slovo kosmetika, většině žen se rozhodně vybaví široká škála produktů, které jsou spojeny s péčí o pleť. Mnoho kosmetických produktů je jasně určeno pro oblast obličeje a použití přímo na něm. Primárně se jedná třeba o:

  • Odličovací mléka
  • Hydratační krémy
  • Přípravky proti vráskám

Oblast kosmetiky je ale mnohem bohatší a v souvislosti s tím musíme jasně říci, že je i mnoho jiných produktů. A právě taková kosmetika na obličeji může způsobit celkem velké problémy. Pokud nechceš, aby se některé z nich objevily, podívej se s námi na to, při aplikaci jakých produktů na obličej musíš být velmi opatrná.

Lak a barva na vlasy

Znáš známou fámu spojenou s tím, že když si naneseš make-up, je dobré si na obličej nastříkat lak na vlasy? A to proto, aby došlo ke zlepšení jeho fixace? Rozhodně na tyto rady nedej, protože se jedná o jasné lži. Kromě toho, že když se ti lak na vlasy dostane do očí, není to nic příjemného, nelze zapomínat ani na to, že taková kosmetika na obličeji může způsobit poměrně výraznou dehydrataci. Může za to primárně alkohol, který se v lacích na vlasy nachází. A protože má tendenci vysušovat, tak místo udržení líčení dojde k tomu, že tvoje pleť bude bez života, s rizikem rychlého výskytu vrásek.

Pokud si barvíš své vlasy, nezapomínej ani na to, že se na tvůj obličej rozhodně nesmí dostat ani barva. Zkušené kadeřnice to samozřejmě ví a tak se snaží toto riziko co nejvíce eliminovat. Barvení vlasů doma ale může způsobit, že se látky obsažené v barvách na kůži tvého obličeje dostanou. A co to znamená? Poměrně výrazné podráždění, které je následně spojeno také se zarudnutím. Dále neopomíjejme ani to, že když se barva náhodou dostane i do oblasti obočí, stane se to, že ho také obarví. A s ohledem na odstín to může být poměrně zajímavá a veselá situace.

Pleť na obličeji je citlivější než na jiných částech těle. Kosmetika na obličej proto musí být jiná, šetrnější.

Antiperspirant

Ten je samozřejmě primárně určený na místa, jako je oblast podpaží. Využití jinde může být poměrně rizikové. Na druhou stranu ne vždy, jelikož antiperspiranty se vzhledem k holení podpaždí vyrábějí z látek, které jsou velmi citlivé. A to znamená, že na tvém obličeji pravděpodobně podráždění nezpůsobí. Vždy ale záleží hlavně na konkrétní značce a složení. Přesto dodejme, že tato kosmetika na obličeji být použita nesmí. A to proto, že jsou vyráběny z látek, které mají tendenci eliminovat pocení ucpáváním pórů. A to v oblasti obličeje může přinášet třeba i vznik nepříjemného akné. A to samozřejmě nechceme.

Krémy na tělo

Když potřebujete použít krém, který je určený třeba k hydrataci, nebo má mít jiný účinek, je vždy třeba v regálech drogerií vybrat přesně takový, který je určený na obličej. Zde doporučujeme vybírat skutečně důkladně, jelikož když jen tak bezmyšlenkovitě hrábneš pro něco do regálu, ve finále můžeš vybrat třeba:

  • Tělový krém
  • Krém na ruce
  • Krém na chodidla

A proč vlastně nemusí být pro použití na vašem obličeji tolik vhodné? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to dáno tím, že byly vytvořeny za jedním konkrétním účelem a mají tomu odpovídající složení. Třeba krém na chodidla může bránit plísním a tak obsahuje chemické látky, které by do styku s pletí přijít neměly. Ostatní krémy zase mohou respektovat to, že kůže na jiných částech těla není tak citlivá a tak je možné dovolit si jiné složení, než u krémů na obličej. Pamatuj si, že pokožka na obličeji je hodně citlivá a je třeba vybrat krém, který tuto skutečnost bude respektovat. Jinak si zase koleduješ o zarudlou pokožku.

Domácí přípravky rostlinné výroby

Zde připomeňme, že použití olejů je v kosmetice, a to i u samotného obličeje vřele doporučováno. Je to dáno tím, že varianty jako kokosový, lněný, mandlový či klasický olivový olej mohou pro tvoji pokožku udělat mnoho. Co by ale na tvůj obličej přijít nemělo, to jsou různé domácí přípravky rostlinné výroby. Proč? Hrozí zde jedno velké riziko, kterým je fakt, že dojde k ucpání pórů na obličeji. A to jak ve chvíli, kdy použijete některý z olejů, který je nekvalitní a hutný, tak ve chvíli, kdy si vyrábíš přípravky rostlinné výroby, které patří jinam. Příkladem je třeba smíchaný olej a vaječné žloutky. Taková kosmetika na obličeji nemá moc co dělat.

Kosmetika pochybné značky a kvality

Snahou mnoha žen je vypadat dokonale a zároveň co nejvíce ušetřit. I to je důvod, proč se nebojí kupovat si různé produkty, o kterých je možné říci, že jsou spíše pochybné výroby. Takové by na obličej rozhodně neměly přijít. Proč? Jelikož není příliš známé její složení, které může obsahovat různé chemické a jiné látky, u kterých následně dojde k tomu, že se dostanou do kůže a podráždí ji. Když už chceš toto trošku riskovat, je vhodné trochu přípravku použít na méně viditelném místě a pár dní počkat. Pak ho můžeš použít na větší ploše pokožky.

Dlouho prošlé produkty

Dále by na obličej rozhodně neměly přijít ani produkty, které jsou prošlé. Tedy by již neměly být použitelné, podle pokynů výrobce. I zde můžeš trošku riskovat, pár dní po expiraci moc nevadí. Ale dlouho prošlý produkt na obličej už může být docela nebezpečný. Proč? Jelikož mnohé látky za svou životností mohou být velmi nebezpečné. Jak pro vznik různých vyrážek, tak i proto, že se postupně mohou chemickými reakcemi změnit v látky jiné, což může způsobit dokonce i to, že tvůj například v obličeji popálí. Takže toto raději neriskuj. Nevyplatí se to.