Ideální destinace pro dovolenou? Rozhodně Chorvatsko Zatím bez hodnocení.

Myslet na letní dovolenou se určitě vyplatí již nyní. A to jak proto, že aktuálně lze zájezdy pořídit za zvýhodněné ceny, tak i proto, že jsou i ty nejlepší ubytovací místa stále volná. Chcete-li být během svého pobytu navíc stoprocentně spokojeni, určitě zvolte Chorvatsko, které je turistický ráj na zemi. Tato země totiž nabídne dokonalé Jaderské moře s letními teplotami 22 – 25 stupňů Celsia, nádherné pláže, ale stejně tak i dokonalou čistotu jak vody, tak samozřejmě i daných středisek, ve kterých budete ubytováni. Navíc pobřeží této země nabídne délku téměř 1 000 kilometrů, a to nepočítáme neméně oblíbené chorvatské ostrovy, které tak nabídku destinací ještě rozšiřují. A jaké jsou další výhody této země?

  • Dobrá dostupnost
  • Široká nabídka ubytování
  • Pohostinní lidé
  • Střediska ideální i pro rodiny s dětmi
  • Příznivé ceny

Nejenom oblázkové, ale i písčité pláže

S čím lidé Chorvatsko často spojují, to jsou pláže. Nejčastější jsou samozřejmě ty oblázkové, které celkově přispívají k dokonalé kvalitě vody. Výjimkou ale nejsou ani pláže písčité, které tak nabídnou skvělou možnost rekreace i náročnějším turistům. Při hledání ideální lokality je tedy vhodné zjistit, jak je to právě s pláží. Bude-li kamenitá, určitě si nezapomeňte přibalit komfortní Rider sandále, které se budou hodit jak pro chůzi po pláži, tak i do vody, nebo i na četné procházky samotným střediskem. Seženete je jak ve velikostech pro dospělé, tak samozřejmě i pro ty nejmenší děti.

Poznejte památky a ochutnejte místní kuchyni

A co se dá ještě v Chorvatsku dělat, kromě toho, že budete trávit čas na pláži, nebo v obchodech a kavárnách? Můžete si pochutnat na skvělých specialitách. Základem chorvatské kuchyně jsou samozřejmě ryby a mořské plody, ale stejně tak nechybí velký výběr kvalitní sušené šunky. Vše doplňuje i bohatý výběr zeleniny. Vše zapijete lahodným červeným vínem, které bývá pro větší osvěžení mícháno s vodou. Nejvíce si ale užijete při poznávání památek, hlavně potom kostelů a dalších křesťanských staveb, které často dokreslují atmosféru chorvatských městeček.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist