Ideální destinace pro dovolenou? Rozhodně Chorvatsko Zatím bez hodnocení.

Myslet na letní dovolenou se určitě vyplatí již nyní. A to jak proto, že aktuálně lze zájezdy pořídit za zvýhodněné ceny, tak i proto, že jsou i ty nejlepší ubytovací místa stále volná. Chcete-li být během svého pobytu navíc stoprocentně spokojeni, určitě zvolte Chorvatsko, které je turistický ráj na zemi. Tato země totiž nabídne dokonalé Jaderské moře s letními teplotami 22 – 25 stupňů Celsia, nádherné pláže, ale stejně tak i dokonalou čistotu jak vody, tak samozřejmě i daných středisek, ve kterých budete ubytováni. Navíc pobřeží této země nabídne délku téměř 1 000 kilometrů, a to nepočítáme neméně oblíbené chorvatské ostrovy, které tak nabídku destinací ještě rozšiřují. A jaké jsou další výhody této země?

  • Dobrá dostupnost
  • Široká nabídka ubytování
  • Pohostinní lidé
  • Střediska ideální i pro rodiny s dětmi
  • Příznivé ceny

Nejenom oblázkové, ale i písčité pláže

S čím lidé Chorvatsko často spojují, to jsou pláže. Nejčastější jsou samozřejmě ty oblázkové, které celkově přispívají k dokonalé kvalitě vody. Výjimkou ale nejsou ani pláže písčité, které tak nabídnou skvělou možnost rekreace i náročnějším turistům. Při hledání ideální lokality je tedy vhodné zjistit, jak je to právě s pláží. Bude-li kamenitá, určitě si nezapomeňte přibalit komfortní Rider sandále, které se budou hodit jak pro chůzi po pláži, tak i do vody, nebo i na četné procházky samotným střediskem. Seženete je jak ve velikostech pro dospělé, tak samozřejmě i pro ty nejmenší děti.

Poznejte památky a ochutnejte místní kuchyni

A co se dá ještě v Chorvatsku dělat, kromě toho, že budete trávit čas na pláži, nebo v obchodech a kavárnách? Můžete si pochutnat na skvělých specialitách. Základem chorvatské kuchyně jsou samozřejmě ryby a mořské plody, ale stejně tak nechybí velký výběr kvalitní sušené šunky. Vše doplňuje i bohatý výběr zeleniny. Vše zapijete lahodným červeným vínem, které bývá pro větší osvěžení mícháno s vodou. Nejvíce si ale užijete při poznávání památek, hlavně potom kostelů a dalších křesťanských staveb, které často dokreslují atmosféru chorvatských městeček.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Chceš zhubnout? Nejlepší čas je teď Chci zhubnout
00 days
00 hr
00 min
00 sec
TOPlist