Italština pro samouky vám půjde snadno 5/5 (3)

Máte chuť naučit se něčemu novému? Chcete, aby vám v zahraničí rozuměli? Jedete do Itálie nebo jiné země, kde je základním jazykem italština? V tom případě s místními mluvte italsky. Stačí se naučit pár základních italských slovíček! Buďte výjimeční a používejte tento krásný jazyk. Rozhodně se nemusíte ničeho obávat, Italové jsou známí svou pověstnou dobrou náladou. Jistě je potěší, když si s cizincem budou moci pohovořit, alespoň pomocí pár základních italských frází.

Italština patří do románských jazyků. Je považována za velice krásný jazyk, a právě proto se mnozí z nás chtějí tomuto krásnému jazyku přiblížit a znát alespoň základní fráze. Jenomže učení je mučení. Tato slova se zřejmě říkávala už za našich babiček a jsou pořád v kurzu. Jenomže pokud se chcete sami z vlastní vůle něčemu novému přiučit, tak to není stejné, jako když vás do toho nutí ve škole. Učení italských slovíček může být i zábavné.

Italsky se může naučit kdokoliv z nás. Jenom tomu musíte věnovat trochu času. Pak si snadno zapamatujete italská slovíčka či fráze. Jakmile ovládnete základní znalosti slovíček, bude vás to ještě více bavit. Ať máte dvacet, třicet, čtyřicet či padesát, vždy se můžete naučit jednoduchá slovíčka a fráze.

Italština je melodická a snadná na výslovnost. Mnoho slovíček vám bude připadat blízkých a známých. Stejně tak jako jsme převzali špageti a mozarellu, tak i například latté pochází právě z italštiny. Mnohá slůvka vám budou připomínat váš běžný denní život. Proto nemusíte začínat panikařit a můžete se italštině začít věnovat postupně krůček po krůčku.

Navíc italština nemá extrémně složitou gramatiku ani výslovnost. Některá slovíčka, jak se píší, tak se i čtou. Chcete to jenom podchytit základní formu a půjde vám to snadno. Italština je velice hezká a také návyková. Snadno se vám slovíčka budou vyslovovat a také pamatovat. Stačí to vyzkoušet!

Pokud se chcete tento krásný jazyk naučit rychle, potom je pro vás právě italština pro samouky tou správnou volbou. Vyzkoušejte si pár základních slůvek a sami uvidíte, jestli vás italština osloví natolik, že se jí budete chtít naučit hlouběji. Znát základní fráze se vyplatí, když jedete na dovolenou, ale také například u nás při pohovoru.

Mnoho z nás to po nějaké době vzdá, protože na to nemají čas, nebo se jim zkrátka už nechce. Jestliže se opravdu chcete naučit italsky, musíte tomu něco obětovat. Jenomže mučení nemá smysl. Zkuste se zdokonalovat pomocí sledování filmů nebo čtení knih. Díky tomu se budete učit jazyk zábavně a nenuceně. Je to nejlepší možná volba pro kvalitní učení.

Pořád se motivujte k učení a najděte si v tom svou zálibu. Jakmile toho dosáhnete, pak nemusíte zůstat jen začátečníkem. Vyhledat také můžete odbornou pomoc, například nějaký speciální kurz. A především hlavně nepolevujte, protože jinak zamrznete na jednom bodě a už se neposunete dál. Pokud tomu věnujete dostatek času, máte šanci na úspěch.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist