Domů Rodina & Škola Moje zápisky Jak jsme přešli na novou doménu

Jak jsme přešli na novou doménu

4

Myslím, že každá slečna, která můj blog navštěvuje už delší čas, si určitě pamatuje subdoménu prodivky.tomsh.cz, která byla v podstatě moje úplně první samostatnější (krom té na blog.cz). Vydržela jsem na ní téměř rok, než Tom začal uvažovat o nové doméně, která by byla lépe zapamatovatelná, hezčí na pohled a zkrátka by se s ní lépe pracovalo.

Když neříkám „my jsme začali uvažovat“, ale „Tom začal uvažovat“, tak to tak skutečně bylo. Já nejsem typ člověka, který by v tomhle směru měl rád extrémní změny a na předešlé subdoméně se mi líbilo a měnit jsem to nechtěla. Když jsem si představila tunu té práce, která by se musela udělat a taky to, že bych návštěvu zezačátku dost „znepříjemnila“ tehdejším čtenářkám.. No zkrátka jsem nad tím ani nepřemýšlela.

Když jsme se ale o tom začali bavit, na mysl nám přišla doména prodivky.cz, která mi přišla pěkná, podobná tehdejšímu názvu, jenže bohužel byla obsazená a pán jí prodával za dooooost velkou sumu, takže to padlo. Nakonec Tomáš přišel na volnou adresu proslecny.cz, deset minut mě překecával a příprava mohla začít.

Asi nejdůležitější byl pro mě design, který jsme vymysleli docela rychle. Ještě důležitější pro mě však byl přesun všech článků a komentářů. Nedokázala jsem si představit, že bych měla začínat od znova, nebo že by v každém článku nebyl ani jeden komentář. Přesun byl strašný a musela jsem se spolehnout jen a jen na přítele, protože tomuhle ani za mák nerozumím. Nakonec se to zvládlo tak, že se všechny články díky databázi naráz přesunuly, ale blog se musel na jeden víkend pozastavit, aby byly přesunuty i nejnovější články a komentáře.

Okamžitě ale nastal problém v obrázcích. Některé se přestaly úplně zobrazovat, stránka měla navíc jiné parametry, takže se spousta z nich musela ručně zmenšit. To mi zabralo asi nejvíc času – právě celý ten víkend a stejně jsem všechny obrázky v článcích nestihla dodělat a ještě teď na tom pracuju, když na takový článek narazím.

Když se na to zpětně podívám (po necelých 5 měsících), stálo to za tu práci, i když nevím, jestli bych do toho šla znova. Hodně jsem se narozčilovala, párkrát jsme se s Tomášem pořádně pohádali kvůli jiným názorům, ale myslím, že jsme odvedli slušnou práci. Jsem za to ráda a blog vnímám jako svůj malý projekt, moje miminko:)

Předchozí článekDelší výdrž stínů?
Další článekCitron pro tvé tělo a krásu
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Máš skvělý web! :). Vždycky když se přihlásím na počítač první jdu na facebook, můj blog, email a tvůj blog :)). Nejen že články máš originální, ale prostě.. patříš k mým vzorům a tvůj blog pro mě patří k těm nejoblíbenějším :).

  2. musím říct, že jste odvedli skutečně hodně práce! :) ale stálo to za to ;) já jsem chodila i na tvou dřívější doménu a byla jsem i tam hodně spokojená :) ale přiznám se, taky by se mi do toho nechtělo :D je to vážně strašně práce ;) a za to vám patří můj velký obdiv ;) jen tak dál Mers! :)

  3. Ahoj Mers..:)
    Jsem ráda, že i přes nezdary a hádky jste to dotáhli až jsem. Na tvůj blog chodím ráda a ráda se tu nové věci dozvídám. Doufám, že už s blogem nepřestaneš, byla by to velká škoda.
    A ještě bych chtěla dodat, že já když zabrousím do starších článků, tak se mi některé obrázky taky nezobrazují, ale ani mi to nevadí, nejdůležitější jsou tvé články, text..:)
    Hodně štěstí s blogem..:)

Diskuze je uzavřena.