Domů Krása & Péče Jak na pigmentové skvrny? Moderních metod je hned několik. ...

Jak na pigmentové skvrny? Moderních metod je hned několik. 4.75/5 (16)

0

Jak vyzrát na pigmentové skvrny?Dbáte na svou dokonalou krásu, kterou ale narušují různé věci? Jednou z takových mohou být třeba i pigmentové skvrny. Nejsou ničím výjimečným a důvodů mají hned několik. O jaké konkrétně se jedná?

  • Dědičnost
  • Kožní problémy
  • Hormonální změny

Pokud jsou pigmentové skvrny problém, který trápí i vás, podívejme se společně na to, jak se s ním dá zatočit. Možností je celá řada.

1. Speciální bělicí krémy

Na trhu jich můžete najít celou řadu. Jedná se o krémy, jejichž účinek je spojený s tím, že konkrétní místo dokážou vybělit. Používají se u těch pigmentových skvrn, které jsou na první pohled výraznější a je žádoucí, aby se zesvětlili. A to z důvodu, že během zesvětlení dojde k tomu, že se vaše kůže opticky spojí a bude působit celistvě. Tedy jako by na ní pigmentové skvrny nebyli. Jde tedy hlavně o metodu, která je založena na optickém odstranění a zesvětlení.

Určitě je dobré připomenout, že výsledku je možné dosáhnout přece jenom až po delší době. To proto, že obsah bělicích látek v daném krému není zase až tak výrazný. To proto, že jinak by mohlo při velmi častém používání hrozit poškození vaší kůže. Takto se tomu dá celkem efektivně a také celkem jednoduše zabránit. Na druhou stranu ono negativum je spojeno s tím, že je třeba pravidelně a dlouho aplikovat, abyste něčeho dosáhla.

2. Chemický peeling

Klasickou formu peelingu jistě znáte. Jedná se o použití speciálních kosmetických přípravků, které využívají pevné části, které pomohou čištění pleti do hloubky. Umí tedy odstranit ni nečistoty uložené uvnitř kůže. I tato forma může lehce pomoci, jelikož díky takovému odstranění nečistot může pleť působit tak, že je světlejší. Lepší variantou je ale peeling chemický. Co dokáže?

  • Podpoří regeneraci pleti
  • Zlepší pleťovou hydrataci
  • Zajistí kvalitní strukturu

Chemický peeling je založený na tom, že se doslova naruší povrchové vrstvy pokožky. A to lehce a také řízeně. Tyto vrstvy se následně odloučí a dojde k tomu, že se budou tvořit nové a kůže může tímto způsobem regenerovat. Při opakovaném použití na určitých místech může skutečně dojít k tomu, že pigmentové skvrny začnou postupně mizet, jelikož budou světlejší. Pro správnou a bezpečnou aplikaci doporučíme návštěvu kosmetického salonu, který má s tímto postupem zkušenosti.

3. Zázrak zvaný IPL

O tomto typu ošetření jste dost možná již slyšela. Pokud ne, můžeme ho spojit i s cestou, jak odstranit pigmentové skvrny. Ošetření IPL je založeno na aplikaci intenzivního pulzního světla. To vydává speciální přístroj s různými vyměnitelnými hlavicemi.

Základem daného světla je i záření, které následně pomáhá a působí na těch správných místech. Tedy v požadovaných strukturách kůže. I díky této metodě může dojít k tomu, že se pigmentu zbavíte. Jde o metodu v podstatě šetrnou a při opakovaném použití může být účinná. Nutno ale říci, že i zde jasně doporučujeme jednu důležitou věc. A to takovou, že by i toto ošetření mělo být realizováno jenom v tom kosmetickém salonu, kde je jistota jak zkušeností s použitím, tak je zde jistota, že přístroj bude moderní, účinný a bezpečný.

4. Osvědčený laser

Laserově se dnes může řešit celá řada kosmetických problémů. A právě pigmentace patří také mezi jednu z nich. A je celkem jedno, o jaký typ pigmentu se jedná. Když jde o konkrétní typ laseru, tak se dnes hojně používá Q-switched alexandritový laser. Jde o jedno z nejmodernějších zařízení, které je v tomto směru k dispozici. A působení je velmi sofistikované. Správně aplikovaný laserový paprsek totiž dokáže působit přesně na místě, kde se to od něho očekává. Tedy tam, kde se pigment objevuje. Díky svému působení ho doslova rozloží na menší částečky. S těmi si už tělo poradí, jelikož se vstřebají a následně jsou odplaveny ven z organismu.

Jde určitě o metodu, která v tomto ohledu zabírá nejvíce. Nutno ale říci, že i když navštívíte správný salon, kde je používán moderní laser, je třeba počítat s tím, že je tato metoda lehce bolestivá. Pokud bolest dokážete zvládnout a nebude vám dělat nijak velké problémy, tak si buďte jista tím, že touto cestou pigmentové skvrny eliminujete opravdu nejlépe. Samozřejmě je ale nutné počítat i s tím, že daná metoda také něco stojí. Když ji ale porovnáme s IPL, nebo dlouhodobým užíváním krémů, není to zase až tak velký rozdíl.

Myslete na prevenci

Ne vždy vznikají pigmentové skvrny z ničeho nic. Nutno říci, že se může objevit takzvaná sluneční, nebo stařecká pigmentace. Ta první je spojena s nadměrným sluněním. Pokud pobyt na sluníčku milujete, nezapomínejte na kvalitní ochranu v podobě krému s vysokým SPF faktorem. I když s jeho použitím nemusí být vaše opálení tak výrazné, je třeba říci, že zase budete mít dokonale krásnou kůži.

Pokud jde o pigmentaci stařeckou, tak tu nejlépe eliminujete tím, že se o svou pleť budete po celý život dokonale starat. Základem je její čistění, stejně jako hydratace, ochrana a výživa. To vše dohromady zajistí, že se pigment nejenom nemusí vůbec objevit, ale že i v pokročilejším věku budete vypadat mladě. I tudy tedy vede cesta spojená s tím, že pigment nebude narušovat krásu vaší kůže.

A co si dále o pigmentových skvrnách přečíst?

VIDEO: JAK ZESVĚTLIT PIGMENTOVÉ SKVRNY A JIZVY

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.