Domů Krása & Péče Správná aplikace očních stínů

Správná aplikace očních stínů

5
Oční stíny jsou v mnoha typech líčení naprostým základem, proto by ses jim měla (pokud je tedy používáš) maximálně věnovat a líčení pořádně propracovat.

Barvu očních stínů volíme podle mnoha okolností. Podle toho co nám sluší (najdeš v mých starších článcích), podle toho co si budeme brát na sebe a také podle toho na jakou situaci či událost se líčíme. Na doopravdy hezké a přirozené líčení budeme potřebovat dobrou a hlavně kvalitní výbavu. Je na nic si kupovat ty nejlevnější stíny od vietnamců. Doporučuji investovat pár penízků do hezkých a hlavně trvanlivých stínů značek essence, miss sporty, loreal, maybelline či astor. U drogeristických značek si totiž můžeš být jistá kvalitou, která tvé pokožce neublíží. U nekvalitních stínů a pomůcek, které můžeš zakoupit právě ve Vietnamských obchodech bych tak nejásala nad cenou, protože často se stává, že je pleť nesnáší dobře a dělají problémy.

Při aplikaci očních stínů samozřejmě můžeš používat bříška prstů na ruce, např. pokud nevlastníš potřebné a odpovídající štětečky, ale pro začátečníky a nezkušené se to moc nehodí, protože nedokáží odhadnout množství stínů, které si na prsty nanesou, je tu větší pravděpodobnost, že je rozmažeš na více místech než si přeješ a špatně se roztírají. Chceš kouřové nalíčení? Tak jen s prsty to nesvedeš. Nejlepší je pořídit si pořádnou kvantitu a kvalitu štětců a štětečků. Já sama mám doma sadu, které obsahuje před dvacet různých štečků – materiálů i velikostí. Věř mi, že se vyplatí, hlavně v případech, kdy si na make-up celého obličeje chceš nechat záležet.

Při nanášení si pamatuj pravidlo, že méně je někdy více. Je lepší ubírat než přehánět. Pokud máš tmavší stíny, není moc dobré je použít na celé oko, mnohem přirozeněji působí, když si seženeš několik odstínů té samé barvy a od nejsvětlejší po nejtmavší s nimi prostínuješ oko. Kdy světlou barvu dáme do vnitřního koutku oka a postupuje do tmavších až u vnějších okrajů. Tmavé stíny nikdy nenanášíme až k obočí – nepůsobí to vůbec přirozeně a esteticky

Pokud používáš viditelnější stíny či více barviček dávejte si pozor na přechody, které působí dost uměle. Nejlepší je si vzít větší štěteček a pořádně rozetřít až do ztracena – opět to vypadá mnohem přirozeněji a je zásadou snažit se líčit vždy na dobré (přirozeném) světle, hlavně pokud jde o denní líčení. Při chabém osvětlení totiž tvoje nalíčená tvář, může vypadat úplně jinak, než je tomu na světle.

Krásné typy na líčení má např. na youtube Michaelle Phan, které to s barvičkami a typy líčení vážně umí.

Předchozí článekSex před 15tinami?
Další článekPeeling pro celé tělo i obličej
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

 1. Skvělý článek ;) .. Jinak mám problém – nikdy si nenanesu oční stíny tak, aby vypadala oči stejně :/ Buď mám jedno oko světlejší nebo tmavší .. Co mám dělat ?

  • Jde o trénink, musíš se hlavně líčit při dobrém světle a hezky nanášet po vrstvách nebo jen po jedné.. taky můžeš zkusit nalepovací stíny:)

 2. Ráda bych se zastala očních stínů od Vietnamců. kdysi dávno jsem si kupovávala značkové, dokonce jse mdostala paletu od Chanel.. Ale jen tak jsme jednou s kamarádkou vymetali vietnamce a byl tam pultík s kosmetikou. Měli hodně druhů očních stínů, veliké palety s nádhernými třpitivými barvami, no neodolala jsem. Jelikož po vyzkoušeí stíny drželi barvu celou diskotéku (a že sem pařmenka do rána :-)), začala jsem si kupovat stíny už jen od nich :-)))

 3. Ahoj,nevim jesi odpovíš,už je to starší článek..ale tak si to tady celý pročítám až sem na tohle narazila..píšeš že máš doma sadu štětců a štětečků. To máš tu co je na obrázku? a kde bych mohla takovou sadu koupit a za kolik asi? Děkuju:)

  • Ahoj, komentáře vidím i u starších článků, tak v pohodě…

   Podobnou sadu můžeš koupit v drogerii, ale ne všude je mají – tam spíš kupuji oddělené štětce, navíc je to tam až směšně drahé.

   Já sama jí mám z internetu -určitě se podívej na server jako heureka.cz nebo zbozi.cz, kde napiš kosmetická sada štětců apod. hesla, a najde ti to nejlepší ceny. Mě tahle sada stála okolo 590 Kč. Není to nijak levné, ale dají se koupit i o něco menší za 200 – 400 Kč.

   Jsou tady i jiné články o kosmetických štětcích, tak si je určitě přečti:)

Diskuze je uzavřena.