Domů Krása & Péče Peeling pro celé tělo i obličej

Peeling pro celé tělo i obličej

0
Pokud ti tvoje pokožka přijde hrubá, máš na ní dokonce i drobné šupinky, zřejmě jsi vhodná kandidátka na použití peelingu.

Co to vlastně ten peeling je?

Většinou je to krém (různá hustota), v kterém jsou přidané hrubé kousky, kterými masíruješ obličej nebo celé tělo – tím je zjemňuješ, zbavuješ ji různých špatných věcí a působení toxických látek. Peeling nemusíš používat jen, když se ti na pleti objeví nějaký ten nedostatek, pleti samotné totiž prospěje pravidelný kvalitní peeling. Je na tobě jakou značku či výrobek použiješ, v dnešní době v drogeriích už bývají jen kvalitní druhy, tyy si jen musíš najít ten nejvhodnější – jak pro pleť tak i dle častosti používání.

Peelingy rozlišujeme na obličejové (pleťové) a na tělové.

Každý je jiný, každý působí jinak, takže rozhodně neimprovizuj tak, že peeling na tělo použijete na pleť – kůže zde je až moc citlivá a mohla bys ji jen ublížit. Na většině peelingů je proto napsáno, že by se měl používat cca 1 týdně a pokud tam takové pokyny máš, určitě je nepřehlížej a s peelingem to nepřeháněj.  Pokud slouží peeling k častějšímu používání, je to na něm napsané a při dodržení návodu na obalu, se ti nic nemůže stát – je ale vždy na místě zjistit, co tvojí pleti vyhovuje.

Před každým peelingováním pleť důkladně odlič, aby na ní nebyly žádné pozůstatky makeupu, řasenky a jiných líčidel. Pleť musí být krásně čistá. Samotný peeling můžeš nanášet a vmasírovávat prsty, nebo si v drogerii koupit houbičku určenou na peeling – jde obojí, záleží na tobě Peeling dáváme na jemně vlhkou – mokrou pleť a jemně, v žádném případě ne silou, vmasírováváme do obličeje. Většina výrobků se nemá nechat působit dlouho, takže tak po dvou minutách ho pořádně – vodou, smyjte. Po peelingu se nedoporučuje používat líčidla – alespoň ne hned po vyčištění. Pleť nech alespoň hodinku odpočinout a až poté můžeš použít jiné kosmetické výrobky.

Peeling pořídíš v drogérii cca od 70 – 500 Kč.

Předchozí článekSprávná aplikace očních stínů
Další článekJelení šperky
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.