Domů Krása & Péče Jak odličovat pleť Zatím bez hodnocení.

Jak odličovat pleť Zatím bez hodnocení.

3

Pokud si koupíš líčidla jako make up, pudr, řasenku, stíny nebo tvářenku musíš si zároveň s tím nakoupit i potřeby na správné odličování. Proč? Naše pleť postupem času vstřebává vše co na ní „napatláme“, tudíž pokud se večer neodlíčíš, vstřebá i ten make up a potom vzniká nežádoucí akné či černé tečky.

Čím vším se dá odličovat? Určitě jednou z věcí, kterou bys měla mít doma, jsou kosmetické tamponky – vatová bílá kolečka, na které můžeš nanést odličovadlo a pleť zbavit zbytku make upu – jejich nespornou výhodou je to, že jsou bílá, tudíž vidíš, zda na pleti nějakou tu nečistotu ještě máš. Jsou levné a jedno balení, které ti určitě nějakou dobu vydrží stojí cca 20 – 50 Kč.

Další věcí, která je velice praktická jsou odličovací ubrousky – ty už jsou napuštěny univerzálním odličovačem a skvěle se s nimi odličuje pleť i oči. Koupíš je v drogerii od 50 – 200 Kč. Já sama mám vyzkoušeny např. odličovací ubrousky od Essence, které byly skvělé.

Existuje strašná spousta odličovadel – na pleť, na oči nebo kombinované. Hodně dívek se ptá, zda můžou odličovadlem na pleť zbavit make upu i oči. Záleží na odličovadlu – některé mají na zadní straně přímo napsané, že se nesmí dostat do kontaktu s očima, tudíž ty jsou určitě nevhodné, jsou ale i odličovadla na kterých to napsané není a ty už se použít dají. Samozřejmě je ale nejlepší mít doma dva druhy – na pleť a na oči.

Po odličování může být pleť podrážděná, červená a celkově „rozrušená“, proto existují zklidňující pleťové vody, např. garnier – které bys měla použít po odličování, když je tvá pleť citlivá.

Odličování zakonči hydratačním nebo nějakým obyčejnějším krémem, nearomatizovaným – aby tvou pleť ještě víc nepodráždil.

A co když jsi třeba na návštěvě a nemáš nic po ruce, nebo ti doma došly zásoby? Rozhodně zapomeň na mýdlo – to je hrozný nešvar, chyba a jedna z nejhorších věcí, které pro pleť můžeš udělat – mýdla jsou vhodné na ruce, ale ne na obličej – většina jich totiž extrémně vysušuje a pleti velice škodí. Tudíž, když nemáš nic po ruce, vystačíš si i s vodou – aspoň něco. Ale rozhodně to neopak denně. Pokud se líčíš, pleť potřebuje pravidelné odličování a péči.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMiluju tě… ???
Další článekA moment to remember
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Já používám odličovač očí Bourjois, nebo odličovací ubrousky z dm drogeria – Balea a potom pleťovou vodu z lékárny…potom je pleť krásně čistá:-)

  2. já si kupuji odličovací pleťové mléko Balea,koupila jsem si ho zrovna včera za 39 kč v DM =)

  3. Mers,ten krém nakonec…obyčejná Nivea stačí,viď? :) …děkuju za odpověď ;)

Diskuze je uzavřena.