Jak odličovat pleť Zatím bez hodnocení.

Pokud si koupíš líčidla jako make up, pudr, řasenku, stíny nebo tvářenku musíš si zároveň s tím nakoupit i potřeby na správné odličování. Proč? Naše pleť postupem času vstřebává vše co na ní “napatláme”, tudíž pokud se večer neodlíčíš, vstřebá i ten make up a potom vzniká nežádoucí akné či černé tečky.

Čím vším se dá odličovat? Určitě jednou z věcí, kterou bys měla mít doma, jsou kosmetické tamponky – vatová bílá kolečka, na které můžeš nanést odličovadlo a pleť zbavit zbytku make upu – jejich nespornou výhodou je to, že jsou bílá, tudíž vidíš, zda na pleti nějakou tu nečistotu ještě máš. Jsou levné a jedno balení, které ti určitě nějakou dobu vydrží stojí cca 20 – 50 Kč.

Další věcí, která je velice praktická jsou odličovací ubrousky – ty už jsou napuštěny univerzálním odličovačem a skvěle se s nimi odličuje pleť i oči. Koupíš je v drogerii od 50 – 200 Kč. Já sama mám vyzkoušeny např. odličovací ubrousky od Essence, které byly skvělé.

Existuje strašná spousta odličovadel – na pleť, na oči nebo kombinované. Hodně dívek se ptá, zda můžou odličovadlem na pleť zbavit make upu i oči. Záleží na odličovadlu – některé mají na zadní straně přímo napsané, že se nesmí dostat do kontaktu s očima, tudíž ty jsou určitě nevhodné, jsou ale i odličovadla na kterých to napsané není a ty už se použít dají. Samozřejmě je ale nejlepší mít doma dva druhy – na pleť a na oči.

Po odličování může být pleť podrážděná, červená a celkově “rozrušená”, proto existují zklidňující pleťové vody, např. garnier – které bys měla použít po odličování, když je tvá pleť citlivá.

Odličování zakonči hydratačním nebo nějakým obyčejnějším krémem, nearomatizovaným – aby tvou pleť ještě víc nepodráždil.

A co když jsi třeba na návštěvě a nemáš nic po ruce, nebo ti doma došly zásoby? Rozhodně zapomeň na mýdlo – to je hrozný nešvar, chyba a jedna z nejhorších věcí, které pro pleť můžeš udělat – mýdla jsou vhodné na ruce, ale ne na obličej – většina jich totiž extrémně vysušuje a pleti velice škodí. Tudíž, když nemáš nic po ruce, vystačíš si i s vodou – aspoň něco. Ale rozhodně to neopak denně. Pokud se líčíš, pleť potřebuje pravidelné odličování a péči.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Já používám odličovač očí Bourjois, nebo odličovací ubrousky z dm drogeria – Balea a potom pleťovou vodu z lékárny…potom je pleť krásně čistá:-)

  2. já si kupuji odličovací pleťové mléko Balea,koupila jsem si ho zrovna včera za 39 kč v DM =)

  3. Mers,ten krém nakonec…obyčejná Nivea stačí,viď? :) …děkuju za odpověď ;)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist