Domů Krása & Péče Jak oživit styl – barevné kontaktní čočky ...

Jak oživit styl – barevné kontaktní čočky 4.8/5 (15)

9

Pokud nemáš žádné problémy se zrakem, netrpíš krátkozrakostí, dalekozrakostí ani ničím podobným a prostě jen chceš změnit svou barvu očí, jsou právě pro tebe určeny nedioptrické barevné čočky.

Nedioptrické čočky pracují na stejném principu jako ty dioptrické jen v sobě nemají nic, co by vám jakýmkoliv způsobem mohlo ovlivnit kvalitu zraku – jsou naprosto bez praktického efektu (z hlediska zdravotnictví) a kupují si je převážně lidé, kterým se nelíbí nebo chtějí vylepšit svou barvu očí.

Odstínů se vyrábí vážně hodně. Pokud je chceš na běžné nošení, vybírej spíše z těch nenápadnějších a přirozených odstínů. Mít svítivě zelené oči, které vypadají nepřirozeně na první pohled se spíše hodí na společenské příležitosti a na večery.

Pokud se bojíš toho, že tvá barva očí je tmavá a chtěla bys např. světle modrou a ta by ti přirozenou barvu nepřekryla, nemusíš mít obavy – v dnešní době se už vyrábí čočky krycí, kterým je naprosto jedno jaká je tvá původní barva očí.

Barevné čočky prodávají ve větších optikách (např. eiffel), kde, pokud nemáš s čočkami žádné zkušenosti, tě naučí s nimi pracovat a starat se o ně. Pokud už nějakou tu praxi s nimi máš, bude ti stačit je objednat přes internet.
Cena nedioptrických barevných čoček se pohybuje dle doby užívání, dle značky a také podle barvy/originality dané čočky. Jejich cena se pohybuje od 350 do 2000 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak mu vše říct
Další článekVlny pomocí alobalu?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

9 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj,a neviš prosím tě kde je mám koupit?Teda neyslim přes net ,ae normáálně?

    • Čočky jsou se dělají zhruba do 21 dioprií záleží na značce, u krátkozrakosti není problém s počtem dioprii protože tlouška čoček se téměř konstantní. u dalekozrakosti zde nastane s tlouškou čoček a tím pádem pohodlím jejich nošení.

  2. Všech co nosí nebo se chystají nosit kontaktní čočky. trochu hygienických rad: pokud se chystáte navštívit plavecký bazén nebo jiné veřejné koupání doporučují po koupání čočky vyndat a oplachnout je v fízaku popř. si vypláchnout i oči snížíte tím riziko různých zánětu (rohovek, spojivek a atd.)není o co stát. Potom si čočky zpět nasadit. ta toto téma jsem ochodet zdělit pár rad.na mailu tomik.braun@gmail.com

Diskuze je uzavřena.