Jak oživit styl – barevné kontaktní čočky 4.8/5 (15)

Pokud nemáš žádné problémy se zrakem, netrpíš krátkozrakostí, dalekozrakostí ani ničím podobným a prostě jen chceš změnit svou barvu očí, jsou právě pro tebe určeny nedioptrické barevné čočky.

Nedioptrické čočky pracují na stejném principu jako ty dioptrické jen v sobě nemají nic, co by vám jakýmkoliv způsobem mohlo ovlivnit kvalitu zraku – jsou naprosto bez praktického efektu (z hlediska zdravotnictví) a kupují si je převážně lidé, kterým se nelíbí nebo chtějí vylepšit svou barvu očí.

Odstínů se vyrábí vážně hodně. Pokud je chceš na běžné nošení, vybírej spíše z těch nenápadnějších a přirozených odstínů. Mít svítivě zelené oči, které vypadají nepřirozeně na první pohled se spíše hodí na společenské příležitosti a na večery.

Pokud se bojíš toho, že tvá barva očí je tmavá a chtěla bys např. světle modrou a ta by ti přirozenou barvu nepřekryla, nemusíš mít obavy – v dnešní době se už vyrábí čočky krycí, kterým je naprosto jedno jaká je tvá původní barva očí.

Barevné čočky prodávají ve větších optikách (např. eiffel), kde, pokud nemáš s čočkami žádné zkušenosti, tě naučí s nimi pracovat a starat se o ně. Pokud už nějakou tu praxi s nimi máš, bude ti stačit je objednat přes internet.
Cena nedioptrických barevných čoček se pohybuje dle doby užívání, dle značky a také podle barvy/originality dané čočky. Jejich cena se pohybuje od 350 do 2000 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

  1. Děkuju :) moc si vážím že si o nich napsala článek :)

  2. Ahoj,a neviš prosím tě kde je mám koupit?Teda neyslim přes net ,ae normáálně?

  3. Ahoj, nevíš do koika dioptrií jsou čočky ?

    • Čočky jsou se dělají zhruba do 21 dioprií záleží na značce, u krátkozrakosti není problém s počtem dioprii protože tlouška čoček se téměř konstantní. u dalekozrakosti zde nastane s tlouškou čoček a tím pádem pohodlím jejich nošení.

  4. FloSii McCartney

    Zrovna včera jsem si kupovala modré. :]

  5. Všech co nosí nebo se chystají nosit kontaktní čočky. trochu hygienických rad: pokud se chystáte navštívit plavecký bazén nebo jiné veřejné koupání doporučují po koupání čočky vyndat a oplachnout je v fízaku popř. si vypláchnout i oči snížíte tím riziko různých zánětu (rohovek, spojivek a atd.)není o co stát. Potom si čočky zpět nasadit. ta toto téma jsem ochodet zdělit pár rad.na mailu tomik.braun@gmail.com

  6. Dají se koupit čočky, co mají červené vzorničky?

TOPlist