Vlny pomocí alobalu? 5/5 (3)

Pokud se ti nelíbí tvoje rovné, nebo prostě nezajímavé vlasy, chceš si účes něčím vylepšit, nemáš doma papiloty, ani natáčky a copánky už tě nebaví, zkus si do vlasů namotat alobal. Zní to vtipně, ale i takhle se přes noc dají krásně tvarovat vlasy.

Co na to budeš potřebovat?

Jen normální alobal, který koupíš v každém obchodě – super a hypermarketu i v maloobchodech. Určitě nevyplýtváš celou ruličku, ale raději mít víc než míň. Pokud máš vlasy hodně nepoddajné a bojíš se, aby ti to přes noc nespadlo, opatři si také buď pár vlásenek/pinetek, nebo klasické gumičky.

A jak na to?

Vlasy si před tím než půjdeš spát umyj. Použij šampon, ale ne kondicioner po kterém jsou vlasy jemnější a vlny rychleji splihnou.

Pořádně se rozčeš a do vlasů aplikuj malé množství tužidla. Samozřejmě se účes obejde i bez něj, ale s ním ti to déle vydrží.

vlasy si rozděl na přibližně stejné prameny. Velikost vol podle toho jak chceš, aby tvé vlny byly malé – čím menší pramen tím větší objem a menší vlna. Na dlouhé vlasy můžeš klidně použít mini prameny, pokud máš vlasy např. jen po ramena raději vol větší prameny, abys neměla na hlavně “afro:)”.

Alobal si nastříhej nebo na trhej na stejně velké kusy. Je naprosto jedno jak velké nebo malé je zvolíš – s těmi většími se pracuje lépe. Z nastříhaných kusů si udělej válečky, přelož je, aby vytvořili menší plochu na kterou vlasy budeš namotávat.

Vlasy namotávej postupně, nejlépe co nejvýš můžeš. Pokud máš jemnější vlasy, které jsou přizpůsobivé, stačí dva konce alobalu přehnout a zmuchlat do sebe, aby ti to přes noc nespadlo. Pokud se ti to ale nezdá, přišpendli to vlásenkami nebo okolo toho namotej gumičku.

Co se týče spaní, tak to překáží trošku víc než copánky, ale dá se to, jde jen o zvyk. Znám ale pár slečen, kterým to vadí hodně (vadí jim i copánky) a spát v tom nemohou. V tom případě je i možnost že vlasy po mytí necháš přes den uschnout více, namotáš alobal a dlouho budeš fénovat a rozmotáš.

Ráno je opatrně rozmotej, NEROZČESÁVEJ, pouze gelem na rukou vlnky uprav a přelakuj. Můžeš z toho udělat i jiný účes – dát do culíku, sepnout sponkami atd:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. úžasný článek .. musim hned vyzkoušet :D :)

 2. To už jsme jednou zkoušela :) A i když jsem to nečekala fakt to funguje :D Měla jsme to i druhý den , jenže s větším objemem :D Vypadalo to divně tak jsme to radši vyžehlila :D …

 3. Ahoj, moc se mi líbí tento článek, jen nerozumím jak vlasy na alobal namotat. Mohla bys mi to objasnit :)

 4. Mersmerize

  Určitě. Možná jsem to napsala trošku složitě:) Vezmeš ten podlouhý kus alobalu, přiložíš ko ke konci pramínku vlasů – ke konečkům a začneš rolovat i s vlasy směrem nahoru

 5. promiň Mers, ale já to nechápu. Přiložím ten alobal ke konečkům nebo k hlavě ke kořínkům? A jak motnám? Prosímtě..

 6. ahoj promin ale takže ten alobal prostě nastřiham na příklad 10 cm dlouhý a 5 cm široký pruhy ty jakkoliv zmuchlam ale musí to bejt prostě váleček zmuchlanýho alobalu správně? vážně sorry ale tohle sem nepochopila to jak ten alobal mam tvarovat dík

  • Mersmerize

   Ahoj, nemusíš ho tvarovat, záleží na vlasech – může to být klidně obdélník ne, jak se ti s tím bude lépe pracovat:) A na vlasy to namotáš jako natáčky

 7. Ahoj Mers, chtěla byh to zkusit, ale bojím se, že budu vypadat hrozně a ráno už si nestíhám vlasy umýt..mám to risknout?

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist