Domů Sex & vztahy Kamarádky Jak poznáš správnou kamarádku? ...

Jak poznáš správnou kamarádku? 4.5/5 (2)

86

Skoro všechny holky toužíme mít nějakou dobrou kamarádku, někoho komu se budeme moct svěřit, podělit se o naše radosti i trápení, s kým se budem moct smát i brečet, prostě nějakou holku, které bude naše „krevní skupina“, jak se tak říká. Bohužel, občas si kamarádku vybereme špatně a i když se nám nejdřív zdá, že je fajn, tak se časem může ukázat opak….

Ne každá slečna umí jednat narovinu, ne každá slečna ti do očí řekne, co si myslí a ne každá „kamarádka“, co si s tebou chce povídat a bavit se má jen ty čisté úmysly. Všichni jsme „jen“ lidi, tudíž nejsme dokonalí a i ty někdy uděláš chybu, ale když někomu důvěřuješ často se můžeš zbytečně zklamat. Kdo je tedy ta pravá kamarádka?

Správná kamarádka si na tebe snaží udělat čas. Je samozřejmé, že i ona vede vlastní život, tudíž se stane, že zrovna si tě nemůže poslechnout nebo tě politovat či sdílet s tebou radosti, i ona má učení do školy, i ona má rodiče a musí doma občas pomoci, ale pokud na tebe nemá čas skoro nikdy, tak to začíná být trošku podezřelé – hlavně, pokud ti nedokáže říct, proč vlastně ten čas nemá…

Správná kamarádka tvoje tajemství nikdy neřekne nikomu jinému, pokud jí to nedovolíš. Je jasný, že se holky občas rádi kočkují a dělají si ze sebe legraci, ale vždy je dobře, když ty i ona znáte hranici, co říct můžete na veřejnosti a co ne… Protože pak ten váš přátelský vztah už není moc o důvěře a může se stát, že se jí budeš bát říct něco intimního nebo tajného.

Správná kamarádka tě nepomlouvá. Je jasný, že se občas pohádáte, je jasný, že si občas postěžuje někomu jinému, co jsi vyvedla, ale měla by ti to umět říct i do očí, abyste si to mezi sebou mohly vyříkat a vyřešit. Slečny, které ani nemají moc zájem se kamarádit tě budou s oblibou pomlouvat před ostatními, samozřejmě nejlépe za tvými zády.

Správná kamarádka se snaží se vcítit do tvých pocitů a pochopit tě. Ne každý má tu schopnost empatie, ale určitě víš sama, že když máš někoho ráda, tak se snažíš mu pomoci a občas si představit jaké by to bylo být na jeho místě. Holky, které dovedou jen kritizovat, mluvit jen o sobě, neposlouchají či o tebe prostě nemají zájem? To nejsou velké kamarádky.

Samozřejmě ta „správná“ kamarádka se pozná i jinak, ale většinou jsou tohle ty nejčastější problémy, které na začátku přátelství mohou vzniknout. Občas je slečny dělají nevědomě a ani jim to nepřipadá divné, tudíž to chce si vážně promluvit a říct jí, že se ti něco nelíbí. Možná ti i ona řekne, co se jí nelíbí a vaše přátelství budete moci „vytunit“. Občas je ale lepší nevnucovat se a za každou cenu nehledat kamarády, možná se ukáží, když to budeš nejlépe čekat.

A jak ty charakterizuješ tvou kamarádku? Co by nikdy nesměla udělat?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKdyž nemáš kamarádky…
Další článekMiluju tě… ???
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

86 KOMENTÁŘE

 1. Moje kamarádka má až moc velkou schopnost empatie :D Akorát že to neukáže hned, ale až třeba druhý den, když něco vyvede ;D Jako myslím v dobrým..

  • Ahoj nevíte co mám dělat když volám kamarádce ona nezvedá mobil….. Včera jsme se totiž domluvili na to že za mnou přijde Ale nepřišla ani teď přitom jsme byli domluveni po obědě že se uvidíme a můžeme jít potom ven a teď už jsou dvě hodiny odpoledne a ona nikde zvíře co mám dělat Vážně mi na ní záleží teď se mi honí hlavou jestli vůbec záleží na tom abychom byly kamarádky…,.??

   • Ahoj, doufám, že už ses kamarádce dovolala: ) Neboj, to že ti nezvedá mobil nemusí být hned tak zlé. Třeba ji do toho něco přišlo. Každopádně je to maličko podezřelé, když jste byli domluvené. Uvidíš, třeba vážně o nic nešlo. Nesmíš hned na poprvé o kamarádství pochybovat. Kdyby se s tebou nechtěla kamarádit, tak by se s tebou ani nedomlouvala: ) Dej vědět

 2. Jak jsi tam psala „postěžovat si“ moje kamarádka si to vzala jako pomluvu… :(

 3. Moje nejlepši kamarádka?. to snad nejde ani popsat :D už se známe od školy, skoro pořád jsme spolu. docela s ani neumím představit kdyby tady nebyla :(

 4. Nevím, nijak to nejde takhle přesně říct… Co by mě opravdu podráždilo. Ale vadí mi, když jsou holky stydlivky, zajímají se jen o svůj vzhled a řeší kluky (s kterými nejsou schopny se bavit) a myslí si, že když se navléknou do těch nejvíc značkových věcí, že si jich kluk všimne. Takovou holku znám a dost mi to vadí. :-) Nevím jestli sdílíš můj názor, možná zní hloupě..

  • Člověk nemůže za to, že se stydí..
   Já se například taky stydím a naštvalo mě, když tu píšeš že takové holky nemáš ráda.. Když je někdo stydlivý, nemůže za to, ne?

 5. „Holky, které dovedou jen kritizovat, mluvit jen o sobě, neposlouchají či o tebe prostě nemají zájem? To nejsou velké kamarádky“—->Mers, presne tenhle uryvek sedi na mou dlouhodobou nejlepsi kamosku, mam ji hrozne moc rada ale ona je presne takovato. Obcas je nam spolu uplne paradne , ale to se smejem kravinam resime blbiny atd. Ale pak je tu tohle.. Nevim co mam delat :((

  • A už si ji to řekla?zkus ji to říct ze ti to vadí třeba tě kamoska pochopí zkus se jí zeptat co ji trápí a proč taková je.

 6. Mám nejlepší kamarádku,ale strašně mě na ní štve,jak hned všechno zkritizuje – můj pokoj,oblečení,říká mi,jak jsem tupá ( fajn,někdy řeknu ze srandy kámošce „ty jsi debilní“ =D nebo tak,ale ona to řekne vždycky vážně) Nebo někdy nepochopí srandu.. ale zase ví o mě všechno a jedinej jí všechno vyklopim no..
  Občas mám tendence jí srovnávat s bývalou nej.kámoškou,která byla úžasná.ale pak mě zradila..

  • Tak na takovou kamosku by ses mela rovnou vykaslat to není nejlepší kamarádka takhle se totiž nejlepší kamarádky nechovají..

  • Já se před 3 dti pohádala z nej byla to moje BFF ale jak se tu nahoře píše že na tebe nemá čas v mém případě stratila zájem nevšímala si mne vždy řekla že sem divná že řešim tohle že jsem naštvaná jen kvůli tomuhle. Jestli si to Hanko tohle někdy přečteš tak ti to tu říkám na rovinu zradila jsi mně, ona nikdy nedokázala visvjetlit proč se chová jako kdybych neexistovala zezačátku jsem to tolik neřešila ale opakovalo jse to každý týden. :-( Chovala jse jako holivudská barbína z filmu když mi to nedokázala vysvětlit proč tak jsem jí napsala velmi upřímně hodně dlouhatánských sms. Šla s tím do ředitelny a prý se to bude řešit ale já neudělala nic špatného. Chvíli mi jí bylo líto vždy mi jí bylo líto ale zato že s tím šla do ředitelny a řekla že mi to nikdy neodpustí a už se semnou nebude bavit tak zatohle už nikdy. Takhle mně zradila byla zlá asi to nikdy nebyla moje nej BFF:-( nakonec já jsem ta žpatná a ona ta ublížená. Včera mi na faceboku napsala nadávky takže jestli si myslí že tohle ji budu odpouštět tak to se plete a nechápu proč dotoho tahá ředitelnu řekla že ji psichycky vydírám taková to byla BFF rači budu samotářka než tohle zažít znovu a uvažuji okamžitý přestup do jiné školi aď si strčí ty sví vládkyně třídy někam když mně kvůli nim zradila a odkopla. Nikdy nikomu nebudu vjeřit tohle mi stačilo a ještě jsou všichni proti mne.

  • Přesně tak holky jsou svině a s klukama nějak nemám šanci se kamarádit, takže forever alone…

  • Tak to je smutný..nemít ani jednu osobu s kterou by ses mohla vyblbnout..zkoušek to dal třeba tu pravou kamosku najdeš!já jsem mela ten samý problem

 7. Já mam jednu kámošku, znam jí odkonde prázdnin a moc sme se nevýdali až teďka, to sme chodili ven skoro každý Pondělí no a včera sme byli taky venku a chtěli sme přejít ulici a vedle nás byla velká dodávka takže nebylo na tu silnici vidět já sem byla už v půlce silnice když se na mě najdenou vyřítilo auto, kámoška si toho všimla a strhla mě na stranu, takže vím že ona je vážně pravá kamarádka=)

  • Nemyslím si,že podle tohohle se zrovna pozná nejlepší kamarádka.Už se mi to taky stalo,ale podle mě by to udělala i kamarádka se kterou až tak nekamarádíš.Podle mě zjistit,že máš pravou kamarádku trvá delší dobu a ne jenom pár měsíců,ale to je jen můj názor.;)

 8. Ahoj Mers, mám nejlepší kamarádku už asi 4 roky. Ale někdy mě příjde jako kdyby na mě kašlala. Zrovna teď mi nebylo vůbec dobře, měla jsem strašný deprese, problémy s přáteli, v rodině..atd.. chápu, že někdy jsou moje nálady k nevydržení, ale ona se ani nezeptá jestli se něco stalo a pořád se jen směje a usmívá, občas do mě strká a když jí řeknu ať toho nechá, vysměje se mi. Pořád jí jak ona říká “ hrabe“ a vydává zvuky, bzučí. Pořád u mího ucha, je to k nevydržení,schválně, protože ví, že mě to štve. Když nemám na nic náladu, odejde za jinou kamarádkou a mě si ani nevšimne. . Někdy mě příjde, že se tak nechová, teď se zrovna poslední dobou docela i hádáme..:( Ale zase když nejsem s ní, uvědomuji si, že vlastně nikoho jinýho nemám, chybí mi..když nejsem s ní.. Myslíš si,že je to nejlepší kámoška? Jak bych se měla chovat abych neohrozila naše přátelství, nebo co bych měla dělat? Příjde mi, že o ni nějak někdy přicházím..

  • Ahojky Sabrino,

   to co tady píšeš, tak mám pocit, jako kdyby si mluvila sama o mě. ale opravdu :o) já mám, teda sem měla jednu kamarádku, byla to moje nejlepší kamarádka, trochu jako sestra. všechno bylo fajn. ale v poslední době jsme se odcizily. neviděly jsme se x měsíců. začala si žít svůj život. když jsem jí tohle to napsala, tak hnedka jsem to schytala, že se nechci vidět apod. že jí to jako nevadí, že si budem jen psát. abych to i uvedla na pravou míru. už asi 5 měsíců se léčím s depresema. prý jsem se změnila, jak chodím na terapie. já teda o tom nevím no. já se snažím znovu žit. Abych byla upřímná. Ty se musíš nad tím zamyslet, sama vše zvážit,ale dle mého názoru, tohle není ta pravá kamarádka pro tebe. kamarádka je tedy pro tebe, je to člověk, co se snaží ti pomoci, být ti oporou, vyslechnout a ne člověk, co ti dělá naschvály, jde za někým jiným, když nemáš náladu apod. kamarádka je někdo, kdo ti má pomáhat v těžkých chvílích, kdo by měl poslouchat i jednu věc milionkrát. protože ona třeba jednou bude potřebovat tvou pomoct. Já si prostě myslím, že by ses na tuhle holku, ač je to těžké měla vykašlat. protože ona ti za to nestojí. Hodně štěstí!!!

   • Přesně tak vikašli se na ní, to samí se stalo mně píšu nahoře svůj příbjeh nikdy nebyla BFF jen si na ni hrála a ranila mé city tohle se nedělá dělat jako kdybych neexistovala. Některý lidi násprostě zraděj a potom pikáme my !!!!!!!!!!! Né aby mne politovala řekne že řešim kraviny a že jsem divná. 1 Pravidlo nikdy nikomu nevjeř !!!!!! poučila jsem se

   • Já nemohu posoudit muj BFF je kluk takže nevím jak posoudit,jen vím že holky jsou doslova svině několikrát mně zradili tak jsem se obrátila na kluky a užiju si s nimi víc než z holkami,srry holky nechci vás urazit?

  • Ahoj já sice nejsem mers ale mohu ti poradit.měla bys jí říct že takhle se nejlepší kamarádky nechovají a konečně s tím začít něco dělat.jestli to trvá už dlouhodobě tak bys to měla udělat rovnou…jestli te nevyslechne a neudělá nic proto a by se chovala lépe měla byses na ni nejlépe vykašlat hádkami nic nevyřešíte naopak bude to ještě horší……

 9. Musím říct, že jsem si vždycky myslela, že pravá a nejlepší kamarádka je ta, kterou znáte dlouho. A že někdo koho znám chvíli se nemůže to role nejlepší kamarádky pasovat. Jenže když jsem poznala Simču, už po tejdnu jsem věděla, že ona je moje nejlepší kamarádka. Teď se známe 2 měsíce a víme o sobě všechno, podnikáme nejlepší akce, brečíme spolu, smějeme se a hlavně si věříme a nic před sebou netajíme. A tohle je podle mě opravdové přátelství. Ne to co trvá dlouho, ale to co je silné!

 10. Teda,moje kamarádka je dobrá,ale nesmím jí NIC,říct.Tak třeba nechtěla jsem,aby někomu řekla že mám facebook a že se na něm jmenuji přezdívkou.Co si myslíte že udělala??Jasně,že to řekla hned tý největší fifleně a drbně takže to druhej den věděla polovina školy.A víte co mi na to řekla??Že jí to je jedno a že si všichni zaslouží vědět že mám facebook.Ale,vždyť přeci jsem jí řekla že to říkat nemá!Víte,někomu to asi přijde pitomý,ale vždyť je to moje soukromí a ona ho vybleptla,no ne??

  • Ahojky
   Prosímtě vždyť to je jen Facebook jestli tvoje kamarádka už vyzradila druhým víc tvých tajemství tak bys jí měla říct ze tohle se teda nedělá a ze ti toho máš plný zuby…

  • Čau ukaz jí ze o ni máš zájem!!!!!!!!!!!!!!to je nejlepší způsob a zeptej se jí co jsi udělala špatně.

  • Řekni jí cosi myslíš, a potom že jestli se s tebou nemá kamarádit tak ji řekni: as mne nejvic budes potrebovat ty tak tu nebudu, kdys nema zajem tak nelez. Dopr pryleze sama a jestli udela prsvej opak tak to nikdy nebyla nej kamoska. Poucila jsem se z vlastnich chyb us neverim nikomu jen sama sobje

 11. Já mam kamarádku která je skvělá:-) ale já sem moderní nebo spíš starší a ona nosí jenom sukně taková princezna ale říkáme si všechno a věřim jí. Je tu ale problém jedna holka za třídy se my jí snaží ASI přebrat ta holka je fajn ale já sní mám asi celoživotní problém :-(

  • Jak dlouho se s tou kamoskou znáš?jestli dlouho a jestli tvoje kamarádka ví že tebe by žádná kamoska nenahradila tak se nemáš čeho bát to ze se ve třídě objeví jedna holka co se ma zájem skamaradit s tvou kamoskou na tom nic nemění a jestli je fajn tak by se z vas mohla stát parta!

  • Já mam kamarádku která se za mne stydí když třeba jdeme na houpačky atd… Tak ona jde ode mne pryč a ve škole mne pomlouvá a já nevim co mam dělat. Pomozte mi prosím :(

   • Ahoj, a kolik ti je roků? Co kdyby sis to s ní na rovinu vyříkala, řekla jí, že ti na jejím názoru záleží, že jí máš moc ráda a nechceš o ní přijít?:-)

 12. Je to ta nejůžasnější holka. Pořád si povídáme, můžu jí věřit, a dokonce přichází, když všichni ode mě odchází. Jenom na mě neustále nemá čas, vždy si najde njěkaou výmluvu, a to už mě začíná štvát.

 13. Já nejlepší kamarádku nemám protože vždy jsem si vybrala špatně ve škole máme samé kr*v* ale řeknu vám je to děsný. Dvě kámošku byli už od školky! Já se jim snažila koupit na svátek na narozky nějakou drobnost, ale vždy jsem si vzpomněla a ONY!!! Ani nápad a když si fakt vzpomněly tak přišly na mou oslavu a nic prostě toho využívaly ! Já se snažila brát s sebou na bazén a všude ! :'( A ony mě vzaly jen k sobě abych u nich spala, protože neměly asi na koho zazvonit :'(. Ony o tom ani neví že už je neberu jako BFF kámošky (byly to totiž dvojičata) Tak jsem smutná že si nemůžu najít kamarádku :( je to děsnej pocit :(((( a když se proti mě co jsem nic neudělala (přisahám) postaví celá třída tak se Vám do očí fakt dají slzy :'( Kdo by bydlel v Rožnově p. R. a dopadl by jako já tak se můžem někdy setkat :)))

  • To znám, člověk si potom připadá strašně sám. Já se všem ze třídy snažila dávat a kamarádit se s nimi, úkoly k opisování a pozdě jsem pochopila, že mě jen využívají. Měla jsem jednu rádoby-kamarádku a ta mi nepomohla když mě šikanovali, ale když chtěla za mými příbuznými (mají koně) ozvala se hned… Za tohle léto jsem nebyla se žádnou kamarádkou na koupališti a ani nikde, všude jsem chodila sama … Naštěstí nastupuju od září na gympl … A kde jsem si našla kamarády, tak to na kroužku (žurnalistice). Třeba ti nový začátek, ať už na škole nebo v kroužku taky prospěje a najdeš si nějakou dobrou kamarádku. Já v to doufám od září na škole :)

  • Bohužel tam nebydlím ale potkalo mne to samí a jeste s tim sla do reditelny takova to byla BFF Sou proti mne i ucitelky.

 14. Moc bych si s nekym chtela zavolat odepiste a ja vam dam cislo abyste si neplitvali kredyt tak zavolam ja ;) ale jen kdo bude chtit moc by mi to pomohlo sem uplne sklicena

 15. Ahoj mám taky takovou kamarádku a poslední dobou ji vůbec nepoznavam jednou jsem si zapomněla brýle a ona mi řekla tak to bude zase den připadalo mi to jako kdybych ji otravovala s tím.Když jsme byli v Anglii tak ona mě budila tím způsobem že po mne hodila polštář a řekla vstavej a k tomu dodala talhle se budí Bff. ALE KDYŽ jsme na počítačích psali něco do školy tak se nás to ptalo kdo je nás Bff a 3 lidí jsme mohli napsat a ona mě tam nenapsala a místo toho tam dala kamarádku o které rika že ji nesnáší. A POSLEDNÍ dobou mi pořád rika jak jsme zazobany a já ji na trajektu řekla ať s tím přestane že se mi to nelibi a ona že má chuť mi dat facku. Tak já nevím..

 16. Ahoj, potřebuji poradit… mám 2 kamrádky, ty se spolu dříve bavily ale teď ta 1. se rozhodla že se stou 2. bavit nebude, já jsem se s ní taky nebavila ale teď se už bavíme, jenže ta kamarádka co se s ní nebaví se se mnou ve škole nijak nebaví, usměju se na ní a ona se podívá jinam a když jdeme spolu ze školy tak nic moc neříká a zase kouká jinam snažím se něco říkat ale odpoví mi vždy jen krátkou větou a pak zase mlčíme poraďte co mám dělat?

   • Tak se jí, proboha, zeptej, co jsi jí udělala tak hroznýho. Sice se bavíš s někým, koho ona nemá ráda, ale na ni kvůli tomu nekašleš. Jestli řekne, že to je zrada, je to tak trochu vydírání: Buď ona nebo já. Jako what?! Co je to za „kamarádku“?

 17. ahoj mam nej kamosku a mam pocit ze se kamaradi z jinou kamoskou co znam nevim co mam delat poradte prosim

 18. Lidi, neberte si to zle, ale to se ve třídě bavíte jen s jedním/ dvěma lidma? Já teď chodím na gympl a až na pár vyjímek se dá mluvit se všemi. Stejné to bylo i na základce.

  • Přesně….. mám jen BFF… panebože a to že se chce bavit i s někým jiným… nedivým se…. my se bavíme úplně všichni jak kluci tak hoolky… i dohromady

   • Tak tak. Taky se bavíme holky a kluci společně. I když u některých kluků si asi budeme muset asi hodně dlouho počkat, než přestanou myslet jen na hlouposti. Taky jsme schopný se domluvit jako třída a dát dohromady nápad, který se pak zrealizuje (často je to naprostá šílenost, ale je u toho zábava a je to v mezích, tak co :D)

 19. Já mám teď kamarádku když jsme ve škole tak v pohodě ,ale jakmile se zeptám co dělá po škole nebo o víkendu vždycky nemá čas znám ji už 3 roky a ještě jsme spolu nebyli jinak jak ve škole. Je ta pravá nej kamoska???

 20. Moje kamaradka taky chce semnou chodit ven po škole a nemůže pochopit že ji pokladam za hodne dobrou kamosku ale mam krouzky bud ona nebo já.na tom ze neme cas nic nemeni ze by te nemela rada.(beru to obrazne na tvuj komentař):)

 21. Měla jsem jednu nej kamarádku a ta si mě nevšímala a radši než by byla se mnou byla s jinou. Ale našla jsem si novou nej ta se ke mně chová pěkně ale pomalu ji ztrácím stejně jako tu předchozí já vždy chci aby při mně stálá ale zatím žádná z mých bff taková ještě nebyla prostě když si už myslím že ta bff se mnou bude dlouho opustí mě hned jak se jí bude chtít už nevím jak dál

 22. Mám nej kamarádku ve škole se hrozně předvádí před holkama i klukama aby byla oblíbená mě to vadí protože si mě pak nevšímá a chová se ke mně hnusně aby byla zajímavá a taky se začala bavit s další holkou teď se s ni baví pořád a už ji i dokonce zve na přespání to přespání mě tak neva ale to že si mně nevšímá mi vadí . Ale když jsem u ní doma a přespávám u ni já je na mně milá. Ale teď mam jinou bff vlastně tu holku ktera se začala bavit s tou mojí bývalou nej kamarádkou. A ta je teď na mně milá ale chodí ještě pořád prespavat k tý mí bývalí bff a zase ji ztrácím stejně jako tu předchozí takže nevím přesně jestli je to moje nej říká místopředseda že mě má ráda ale někdy se tak ke mně nechová já nevím jak už si konečně mám najít svoji pravou bff

 23. Čau lidi, jen vám chci říct (a to se tady obvykle dělá :)), že mně na mé nejlepší kamarádce vadí, že se směje doslova všemu…Ano jsem hrozně moc ráda že se na ten hrozný svět dívá veselýma očima že je to můj o rok mladší „smíšek“, ale když jí řeknu něco co mě tak nějak trošku trápí směje se tomu jako kdybych jí řekla nějaký vtipný směšný trapas který se stal mně nebo někomu jinému…v tomhle je fakt příšerná.
  Nechci, aby to vypadalo, že ji teď a tady pomlouvám, ale mám ji charakterizovat tak čtěte dál, prosím…
  Když si spolu tak nějak normálně povídáme, mluví o sobě a o sobě a o sobě a když už (pokud vůbec)skončí sama se sebou a já ji začnu říkat co se mi za tu dobu přihodilo, skočí mi do řeči a zase mluví jen o sobě a o sobě a o sobě a o klukovi, který se jí hrozně moc líbí (z naší třídy)…doslova o něm básní. No, a když si s tím dotyčným klukem povídám, „VCUCNE“ se mezi nás a zeptá se mě o čem se bavíme!
  Chápete to??
  Navíc je hrozně moc poznat (nebo mi to tak aspoň připadá), že mě hrozně moc srovnává se svou bývalou BFF, která prý byla hrozně kritická na oblečení a že jednou místo toho, aby jí pomohla si hrála na tabletu-a s tímhle usopleným děckem mě srovnává…nebo spíš o ní hodně mluví: Udělala tohle
  Jednou tamto
  A víš co se ona
  Ale není ke mně lhostejná, kritická a jak se říká „nezanedbává mě“ a navíc nevyzrazuje moje tajemství…
  Ví všechny moje intimní, vztahové, pocitové a psychické i fyzické problémy/trápení/tajemství!!!
  A za tu dobu co píšu tuhle zpověď si uvědomuji, jak jsem příšerná JÁ!
  Zřejmě není úplně dobré když se s ní vídám pořád…Mám ji ráda…
  Mám pocit, že ze všech komentářů/příspěvků, mám tu nejlepší BFF-a to je smutné…
  MOC SMUTNÉ!

 24. Hele moje spoluzakyne je moje byvala kamarádka já sem se s ni přestala kamaradit protože se začala chovat divné a to překročila moje hranice.začalo to tím ze mne zacala po vydat o hnusnych a nechutnych věcech(jako jsou její imtymní partie) a co se ji s ni tam dole děje není normální a pak mne začala po každý u NY doma na návštěvě šmírovat a koukat na mne kdy s sem na záchodě a taky se mne často ptá jestli ji neukazu moje imtymní partie. Nevíte proč to všechno dělá je snad lesba?? Děkuji.

 25. Ahoj chtěla bych poradit..
  Mám nejlepší kamarádku už devět let, tedka v posledním ročníku začala chodit s naším kamarádem ze třídy. Od té doby co je s ním je úplně jiná, nemá skoro vůbec čas apod. Nejhorší na tom asi je, že ten kamarád s kterým..toho nemužu skoro cítit je mi nesympatický a strašně naladový. Někdy mám sto chutí říct té mojí kamarádce, aby ho chvilku nechala podusit, když má tu svojí “ náladu“ jenže ona za ním přijde a začnou se zase udobřovat.. a takhle to je skoro pořád. Ona sama říka jak je úžasný, milý apod..ale to by říkal asi každý kdyby byl do někoho zamilován. Nechci, aby to vypadalo, že jí to nepřeju to v žádném případě, jsem naopak ráda, že má kluka, ale myslím,že vázat se na jednoho určité člověka není vůbec dobré..jak říkám.. kamarádky nebo kamarádi jsou napořád kdežto kluci/ chlapi ty za chvilý odejdou..takže bych prosila o radu´..jak bych ji měla naznačit či říct, aby si všímala víc okolí a né jen svého kluka :(
  s pozdravem nešťastná kamarádka :/

 26. Moja BFF je dobre dievca zo zaciatku…
  Takze prosim citajte. :-(
  Na zaciatku skolskeho roku bola na mna velmi mila sadla si vedla mna Poznali sme sa 3 roky….
  Bola na mna super az kyym neprislabjej stara BFF .
  Viac si vsimala ju ako mna kazdy vikend u nej spala mna ku see BE nechcela ani pustit. Teraz tento mesiac ma uplne odrskuje a kritizuje ma napriklad vcera na sportovom kruzku som nevibila protihraku a ona mi ukazovala ci som sibnuta snazila som sa zadrziavat slzy bolo mi to luto a z jej byvalou BFF ma ohovaali ze neviem hrat sport tak nech nan nechodim … Ja som si pomislela nikto nieje dokonaly…
  A ja mam pocibze ja iba doliezam. Robili sme projekt smikla sa mi ruka vymalovala som za ciaru a hned mi povedala ze UVEDOM SA :-(
  JA PRENU robim uplne vsetko vsetko jej dam nikdy jej nepoviem NIE a mam pocit ze ma len vyuziva robi jej namahu ma aj pozdravit…
  A ja sa tak snazim a ona ma radsej jej byvalu BFF ktora po nej kriciii
  Raz som ju zavolala ku nam spatva povedala ze je chora. A v pondelok v skole zahlasila z cez viken spala u jej byvalej BFF ..
  A raz si zabudla desiatu ponukla som jej rohlik z mäsom a povedala ze FUUUUJ. A jej byvala BFF jej ponukla ohlik z tyym istym o som mnela i já a to zobrala..
  JA SA JEJ BOJIM myslite z toto je spravna BFF??? Kebybsom s nou skoncila nemam nikoho ineho :-( :-( :-(
  Prosiim odpovedzte..
  ĎAKUJEM

 27. Co když znáš holku která tě bere jen jako kámošku, ale ty jí bereš jako svou BFF, a říká ti že na její BFF nemáš?

 28. Mám nejlepší kamarádku, známe se rok a není den kdy by jsme si nenapsaly, nebo se nesnažily trávit spolu co nejvíce času. Je to člověk, bez kterého ne že si nedokážu představit život, ale nedokážu si bez ní představit ani den, nezažila jsem u žádné holky tak silné citové pouto. Když pláče mám neskutečné pálení na hrudi a když jí někdo ublíží, nemám problém bránit si jí vlastním tělem. Můžu jí říct cokoliv, svěřit se jí s čímkoliv, vyjádřit svůj názor, bez toho aby se naštvala, nebo mě nebrala vážně. Váží si mých rad, poslouchá co jí říkám, nevykašle se na mě ani když mám špatnou náladu, naopak se mi jí snaží zlepšit, nezlehčuje moje problémy, stejně jako já její. Můžu jí napsat klidně i ve čtyři ráno a ona tady pro mě je, stejně jako já pro ní. Tohle je podle mě nejlepší kamarádka, dokážeme překousnou jedna u druhé cokoliv a máme se rády takové jaké jsme.
  Dýchala bych za ní.

 29. Ahoj. Mě na mé nejlepší kámošce vadí, že na mě má málo času. Bydlíme od sebe daleko a když už se konečně vidíme, tak přijde jen na hodinu a není schopna mi říci důvod. To mě štve, mluvili jsme spolu o tom, ale tématu se vyhne a zakecává to. Také dost mluví o sobě, ale to mi nevadí, jsem méně ukecaná.

  A také máme, řekla bych dost neosobní „vztah“-samozřejmě jako kámošky, ale chováme se k sobě spíš jako známé než jako nej kámošky co se znají 6 let. Ale nevím jak jí o tom říci. Tento problém mám i s druhou nej kamarádkou, ale s tou se znám 3 roky.
  Poradíte prosím?

  • Čau Peťulo!

   No, když to kámoška zakecává vyhýbá se tématu, tak asi není něco dobře. Prostě jí to narovinu řekni a pověz jí, že chceš vědět pravý důvod. Ale skvělý je, že za tebou jezdí i takovou dálku! Navrhni jí třeba, že u vás může přespat? A jezdíš za ní i ty?

 30. Ahoj Barčo,
  dobře zkusím to, díky.
  Ano, jezdím za ní jen já :) Ona nemůže tak daleko, ale to chápu. Nemůžu však pochopit proč chodí jen na hodinu. Zkusím jí to říci. Jinak když přijde, tak chodí jen ona, protože říkala abych já nechodila kvůli psovi – není zrovna přátelský :D Ale dojíždím já.
  Děkuju za reakci

 31. Moje kámoška Simča (je to moje bff) říká že je u mě nuda a pořád chce abych chodila jenom k ní přitom u ní to vypadá jak na chalupě…..A pořád říká že jsem blbá když něčemu třeba nerozumim a říká že jsem divná a přebírá mi kámošky….:-/

  • Sto lidí, sto názorů… ty nechceš chodit tam, ona k tobě, udělejte kompromis a choďte jinam:-) A teda podle popisu se jako bff nejeví.

 32. Nikdy jsem neměla nejlepší kamarádku. Ne že bych žádný kamarády neměla, ale nikdy jsem na „BFF“ nevěřila. Nikdy jsem nevěřila že bych si mohla s někým tak rozumět. Ale to se v posledních měsících změnilo. Je úžasná, prostě super holka :D. Hodně jsme toho zažily, byly jsme společně na různých koncertech, víkendech, TV vysíláních a hodně jsme se sblížily :D (nejsme lesby jen jsme si hodně ruzuměly). Zbláznily jsme se do dvou kluků a byly jsme strašně obessed, ale narozdíl od ní jsem hodně velký snílek a když si udám cíl, tak proto dělám všechno. Tím myslím: rozhodly jsme se, že se jakkoli skamarádíme s těma klukama. Celkem nám to vychází a já si s jedním píšu :) ale ona o tom neví, protože on je docela známej českej interpret a já od něj sháněla autogram pro ní k Vánocům. Je vidět že je má stále ráda, ale dneska mi naznačila, že už to vzdala. Řekla mi že to nemá cenu. Čeho jsem se samozřejmě bála, protože za 1. je to nejdůležitější téma o kterým se bavíme 2. má další velice dobrou kamarádku a já se bojim že jí ztratím :(. Vím že to je kravina, protože jsme si byly hodně blízké i před tím, než jsme ty kluky poznaly, ale co když ji opravdu ztratím. Strašně si cením, že se se mnou takhle hodně kamarádí. Vím že pokud někdo okomentuje můj příspěvek, tak řekne ať si s tím nelámu hlavu, že to hrotim a bude mít pravdu, ale potřebovala jsem to s někým sdílet, aby mě někdo uklidnil. Děkuju :)

  • Ahoj, jestli opravdu jste nejlepší kamarádky, tak jimi taky zůstanete! Že ztráta hlavního tématu ohrozí vaše kamarádství? Tak toho bych se nebála.

 33. Já to mám zvláštně. Už ve školce jsem se skmarádila s jednou holkou. Potom jsme šly i spolu do školy (nedomluvily jsme se). Ve škole potom byla Káťa, se kterou se Kiki začala taky kamarádit. Nakonec se kamarádila s náma oběma, ale s Káťou trochu víc. Byly si dokonce hodně podobné, protože Káťa je nejmladší ze třídy, Kiki je po ní, a potom jsem já, ale já jsem zároveň druhá nejvyšší. Spolu s Lindou jsme na Káťu žárlily, protože se s ní Kiki nejvíc bavila. A takhle to šlo několik let. Ale před nedávnem jsme s Káťou přišli do školy ve stejných legínách a tričku s emoji ze stejné kolekce. Protože máme naprosto stejný odstín vlasu, jsme byly „dvojčátka blondýnky“ a Kiki je brunetka, a to co my neměla. Potom onemocněla a naše další kamarádka odjela na dovolenou, a tak jsme zůstaly s Káťou samy ve třídě protože ostatní jsou slepice. Za tu dobu jsme se víc sblížily a já zjistila, že Káťa je lepší kamarádka než Kiki. A Káťa mě nikdy nezastínila, protože jsme byly vždy dvě, buď já a Kiki nebo Káťa a Kiki. Kiki byla vždy ta hlavní a nás dávala do stínu. Tak jsem zjistila že jsme si s Káťou podobnější než jsem myslela.

 34. Dobrý den pohádala jsem se s kamarádkou a nevím jestli jí chci vůbec zpět. Hádali jsme se přes smsky a ona napsala že neví jestli jí za to stojím. Já se snažila to usmířit ale ona je prostě zlá. Pomozte mi co mám dělat? Má to ještě cenu??

 35. Dobrý den, potřebuju poradit.
  Nedávno moje nejlepší kamarádka nedorazila do školy. Napsala jsem jí co se stalo že nepřišla do školy. Ona napsala “ Je mi blbě “ . V tu chvili zazvonilo na hodinu tak jsem rychle napsala alespon „aha“. Po dvaceti minutach mi napsala:
  „Zřejmě tě to velice trápí.“ Nevědela jsem co napsat. Tohle jsem od ni necekala. Zname se uz dlouho ale musim uznat ze neni asi uplne nejlepsi kamaradka. O prestavkach ve skole na me uplne kasle. Misto me jde za jinou jeji kamaradkou a je s ni celou prestavku. A me ignoruje. Jediny co se mnou probira je: Jak se máš? A pak uz si jen stezuje a stezuje. A kdykoliv se ji pokusim vysvetlit ze se mi toto chovani nelibi tak si zajde stezovat za svoji mamou. Cela jeji rodina pak na me kouka jak na vraha a nemluvi se mnou. Poradte prosim co mam delat. Nebo co delam spatne :(

 36. Ps: Jeji mama mi pak vynada ze ji ve skole ignoruju a nebavim se s ni. Pritom kdyz s ni chci mluvit ja tak na me kasle a jde za tou jeji druhou kamoskou. :(

 37. Moje bff se ani nechonechová jako bff a často se hádáme. Je taky dost drzá a někdy je na mě i hnusná. Ale kvůli tomu se s ní nechci tolik stýkat a nedělám si na ní tolik čas. Ale teď přemýšlím, jestli tou špatnou kamarádkou nejsem já. Prosím poraďte a řekněte, co si o tom myslíte.

  • Zkuste o tom pokecat a s naprostou vážností to probrat. Každý má ve vztahu (ať už to je přátelství, nebo něco jiného) někdy tzv. Ponorku, období, kdy si i ti nejlepší přátelé nesednou.

   Proberte to, řeknete si, zda to má smysl, jak to řešit atd. Snad pomůže

 38. Ahoj prosím pomuže mi někdo. Už od první třídy se semnou nikdo nebavil. Až pak přišla za mnou jedna holka z vedeljší třídy. Nikdy se na mě nevykašlala. Pomáhala mi, smála se semnou. Mohli jsme u sebe spát, kupovat si stejné věci. Až do té doby kdy jsme se pohádali. Ona o o mě řekla že jsem kráva já jsem to ukázala mamce. Mamka mi říkala ,že mě jenom využívala. 1 rok jsem byla sama všichni se my smály. Jsem brunetta ale mám pihy, a oni se mi smejou. Nevím co je na mě špatně. Ani ta bývala kamarádka co mi řekla že jsem kráva se s nikám nebavila. nakonec jsme si odpustili a byli jsme tajné kámošky. Ale stalo se tohle . Přišla k nám nová holka jmenovala se Aneta nosila pořád ružovou je to blondýna. Jedné spolužačce ukradla mobil, pak ho ale vrátila. nakonec jsems tou anetkou byla BFF jsem s ní až doted , hodně se kámošíme i s mojí bývalou bff. Ale před měsícem se stala jedna věc. Aneta byla od ostatních jiná nevím jak to říct. Nic jí rodiče nedovolili. moc mi nepomáhala. jen se semnou smála. Aneta měla narozky. Jelikož já nemohu curk a ona na její oslavu nemohla mít dort ani čepičky balonky atd… já jsem jí koupila dárek na 300 a pak jsme meli pro ni istou moji byvalou bff společnej dárek na 500. Domluvili jsmeseže udělá bábovku. Já jsem anete říkala at hlavne nekupuje zákusky a ona je koupila. tak jsemjí řekla proč to delala ona se začla vztekat že jí darky davat nemám a že kvuli mě nebude utrácet. Ted se bavíme normálně ale pred skolou mě stípla včela a musela jsem jít s nekým domu. Ona řekla že nemuže nakonec semnou musela jít ta moje bývalka která mela zrovna berle ,furt se hádáme nikdy mi nepřišla jako taková bff nevím proč je hodná tojo ale má radši svoji rodinu radši než mě nevím proč prosím poradte mi nekdo

  moc děkuju

 39. Pořád tady píšete že vaše kamarádky jsou divný ,nechápete je atd. Jo ale každý má důvod se změnit-zeptejte si jí co jí je či proč se změnila ¨každý má svůj důvod. Já měla kamarádku se kterou jsem chodila každý den ze školy měli jsme sto pozdravů nosili si jídla a tak no,potom se přidala k jiný partě lidí a já -jak se říká-zůstala na ocet. Potom jsem měla kámošku která mě za mými zády pomlouvala a poštvala proti mě strašně moc lidí.
  Rady-
  1.kupte si deník,blog,sešit cokoliv do čeho se může psát a pište do něj věci co by jste normálně říkali kamarádce.
  2.vlezte si do vany a přemýšlejte co by jste vůbec chtěli aby jste neudělali kravinu ,kterou jste vlastně ani říct či udělat nechtěli.
  3.jděte se jen projít ,jestli máte blízko domova les je to asi nejlepší prostor pro přemýšlení.
  Promluvte si sní -to je asi nejlepší rada-
  A hlavně užívejte života a mějte sami sebe rádi .

Diskuze je uzavřena.