Domů Sex & vztahy Kamarádky Když nemáš kamarádky…

Když nemáš kamarádky…

52

Zkusím doplnit větu: Když nemáš kamarádky,  jsi divná? nebo Když nemáš kamarádky je to lepší? Každý k těm vztahům a přátelstvím s nejlepší kamarádkou má tak trošku jiný postoj a asi to nikdy nebude jiné – jsou prostě holky, co maj tu nej nej nejlepší kamarádku na světě a pak jsou slečny, k nimž se řadím i já, které nejlepší kamarádku tak nutně nepotřebují, nebo ji z nějakého jiného důvodu nemají. Kam patříš ty?

Pamatuju si, že ve školce jsem byla hrozný outsider stejně jako asi do poloviny základní školy – byla jsem tlustá netykavka, co radši seděla v koutě a četla si – když si to teď uvědomím zpětně, tak se ani nedivím, že se se mnou nikdo nebavil – byla jsem tak trošku „jiná“. Nebyla jsem hezká, nebyla jsem oblíbená, pořád jsem si žila ve svých knížkách a ve svém světě, ale nevadilo mi to – nepřipadala jsem si odstrčeně. Nikdy jsem nehledala nejlepší kamarádku a možná proto jsem se tím ani nikdy netrápila – ono je totiž lepší někdy netlačit na pilu a násilím nehledat přátele, protože až se nějací, kteří budou stát za to objeví, tak to poznáš a nebudeš muset „dolejzat“. Věř mi, že se vždy nějací najdou, jen jim musíš být přístupná – nebýt netykavka, snažit se občas prohodit pár slov a taky se zajímat o ostatní. No a co, že nějaká holka ve třídě tě nezajímá – nezabije tě, když se jí zeptáš jak se měla o víkendu, třeba tak dáš prostor novému přátelství:)

Když jsem přišla na střední byla jsem trošku jiná, hodně jsem se změnila. Vyrostla jsem, tím pádem jsem hodně zhubla, už mi k životu nestačily jen knihy, ale chtěla jsem si taky s někým povídat. Ve druháku jsem si našla svojí první nejlepší kamarádku, pořád jsme se hrozně smály, řešily kluky a všechno možný, jenže o rok později se přidala k jiné partě holek a všechny „holčičí tajemství“, co jsme si řekly jim vykecala a o mě si najednou povídala celá škola. Možná proto jsem se naučila, bezhlavě nevěřit všem holkám, které se tváří jako suprové a nejlepší kamarádky a občas je fajn nechat si něco pro sebe. Proto je občas lepší si určité věci psát raději do deníku než to říkat někomu, kdo to může bez výčitek někomu říci. Od tý doby jsem si už žádnou nelepší kamarádku nenašla…

Co z toho plyne pro tebe? I když jsi ošklivá nebo krásná, vtipná nebo nudná vždy si můžeš najít nejlepší kamarádku, protože kvůli ní se nebudeš muset měnit, jen naučit se s ní vycházet. A pokud jí nemáš? Tak se přece svět nezboří, občas je lepší čekat než bezhlavě a otravně hledat, dělat si z toho deprese a trápit se. Řekni si důvod proč jí nemáš: Nepotkala jsi moc holek, které bys měla ráda? Nejsi moc uzavřená? Nejsi protivná? Chodíš alespoň trochu do společnosti?

Ne vždy je potřeba mít za každou cenu nejlepší kamarádku….

Předchozí článekTvoje první menstruace…
Další článekJak poznáš správnou kamarádku?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

52 KOMENTÁŘE

 1. hm. máš pravdu, měla bych si taky uvědomit, že musíme žít s lidmi, ale o to těžší je žít s námi. je to krásně napsané. jinak to je přesně můj případ, najdu si kamarádku, týden se bavíme a hned jsme ty best friend forever. o další týden později se na sebe naštvem, hádáme se a je to všechno ještě horší. a kamarádství je fuč, a všechna moje tajemství taky. prostě důvěřuj ale prověřuj. ono se to lehko říká, ale ta realita je trošku horší, bohužel ://

 2. Já teda patřím k těm, co mají jednu „BFF“ , s tou se znám odmala a říkáme si úplně všechno a s ostatními prostě nic extra, jen někdy prohodíme pár slov… ale možná by bylo lepší, mít víc kámošek…:)nevím no;)

 3. Ahoj, mohla by jsi prosím napsat něco o tom jak poznat „falešný kamarádky“ nebo jak na ně reagovat když tě za zádama pomlouvají ale když si s ní tak je hrozná „BestForeverFriend“ .. npř. na FB mě už pětkrát nadávala … jako co těm holkám třeba říct když jsou takovýhle :( :)) .. děkuji za odpověď :)

  • ignoruj ji :) a najdi nebo se poohlížej po jiné kámošce nebo prostě počkej a neřeš to

 4. Ahoj ,koupila jsem si to mýdlo LACTACYD Girl, pro tu intimní hygienu, ale je tu napsáno – Pouze k zevnímu použití. Co to znamená? Děkuju předem.

  • Ahoj, tzn. že si to nemáš hrnout a mazat až dovnitr do pochvy – úplně stačí pokud si poševní vchod a celou pochvu potřeš a opláchneš:)

 5. Fakt je, že už tvoje články jsou profesionální… :-) Dokážeš podpořit. Já na základce byla odstrčená a skoro furt jsem brečela a teď jsem takový zlatý střed ve třídě, lidi se se mnou smějí, mají přede mnou respekt, ale tady si ze mě udělají srandu a nevadí mi to. Kamarádů mám více a můžu si říct: dnes mám chuť na pokecání, vyrazím si s jednou, pak zase když jsem smutná, vyrazím s tou co mě rozesměje. Líbí se mi, že nechodím všude jen s jednou osobou. :) Ať tvůj blog dlouho vydrží, si super…

 6. Souhlasim s tebou a mám podobný příběh.Měla jsem nejlepší kamarádku,ale ta se odstěhovala.Potom jsem si našla přítele mezi kluky.Ten se o rok později také odstěhoval.Moc jsme si rozuměli a proto jsem byla zklamaná.Před dvoumi roky jsem přešla na gympl.Tam jsem si našla také dobrou kamarádku,ale ta mě zradila.Začala mě pomlouvat a nebavila se se mnou.Od té doby jsem k holkám nedůvěřivá a raději hledám kamarády u kluků,kteří jsou občas lepší než holky.

 7. Ahoj, já nejlepší kamarádku nemám, neboť jsem příliš nedůvěřivá. Vždy mi trvá dlouhou dobu, než k někomu najdu důvěru a pokaždé mě v té době, když už tomu dotyčnému/nebo dotyčné začínám věřit, tak mě zradí. Na základce jsem také nebyla oblíbená, vždy jsem byla koutě o samotě, nebo se bavila s učiteli, neboť jsem si se svými spolužáky, neměla co říct.
  Teď jsem na střední, sice občas prohodím pár slov, ale též si s nimi nemám co říci.
  Je to možná tím, že mám úplně jiný zájmy a podle lidí, jsou na holku divný, ale nemůžu přeci se začít zajmat o něco, jen proto, abych si měla s ostatními vrstevníky co říct.
  Nejlepší kamarádku, jsem měla jako malá. S tou holkou jsme se znaly od útlého dětství. Když mi však bylo 11 let, odstěhovali jsme se a já na ní najednou ztratila kontakt a už jsme se neviděly.
  Teď mi je 18 let a já za tu dobu kamarádila jen s dvěma holkama a obě dvě mě zradily a vše, co jsem jim řekla, vykecali (naštěstí to nebylo žádné tajemství, ani nic moc důležitého, ani o mě, ani pro mě, takže se nic moc nestalo, ale i přesto to bylo nesmírně nepříjemné). Od té doby jsem raději sama a nikomu se s ničím nesvěřuji. Psala si, že je lepší svěřovat se deníku, ale já si nevedu ani ten, neboť i přes veškeré úsilí je tam možnost, že si to někdo přečte a tvá tajemství budou v háji, takže si vše nechávám úplně pro sebe. Sice to je občas k zbláznění, ale aspoň se nikdo nic nedozví.

  • Když nemáš nejlepší kamarádku tak máš jenom nějakou kamarádku které říkáš jenom něco? Anett

  • Mám podobný příběh..

   Vždy jsem měla spíš přátelství s opačným pohlavím, ale přešla jsem na školu. První rok jsem to udržela, ale druhým rokem to pomalu končilo.
   Ale stejně, klukovi není dobrý nápad vyprávět o holčičích problémech.. Mám kamaráda, ale stejně nemám nikoho, s kým bych mohla trávit víkend, s kým bychom mohli probírat stejné zájmy..

   Přijdu si jako nějaká mutace člověka, která nemůže mít přátele..

 8. Ahoj Mers, máš tam chybu ona to není chyba ale chybí ti tam jedno písmeno. Ve větě „Od tý doby jsem si už žádnou nelepší kamarádku nenašla. To nelepší nemá tam být nejlepší. Jestli to máš tam že jsi to tak chtěla tak se omlouvám. Anett

 9. A já jsem právě o asi nejlepší kamarádku přišla.Nejhorší na tom je, že jsem jí nic neudělala.Prostě jsme se spolu asi 2 měsíce nebavily kvůli malé hádce a teď už to asi zachránit nejde.Navíc je to dost nepříjemné, protože ve škole je asi 10 holek a několik kluků, kteří tvoříme takovou partu.Bavíme se spolu, chodíme ven.Ale teď už to fungovat nebude.Vlastně nemůže.Navíc má dřívější kamarádka se teď baví s mým druhým nejlepším kamarádem takže já jsem teď pro ně křen.Jsem z toho zoufalá.Cítím se hrozně odstrčená a nanicovatá.S kamarádkou jsem se několikrát snažila udobřit ale jakoby nám v tom něco bránilo..

 10. Ahoj, já nejlepší kámošku nemám teda měla jsem ale šla jsem do nové školy a tkz. hledám nejlepší kámošku ale když sem si to přečetla zistila jsem že není důležité mít nejlepší kámošku a od tý doby si píšu deníček………

 11. Patřím k těm, co jí nemají. Vlastně jsem nikdy neměla nejlepší kamarádku. Na základní škole jsem sice měla přátele, ale jelikož jsem po 5. třídě nastoupila na gymnázium, o přátele jsem nedobrovolně přišla.
  Na gymnáziu, kde jsem už pět let, se to moc nezměnilo. Máme otřesnou třídu pořádně se tam bavím se dvěmi holkami, ale spíš jsem to 5. kolo u vozu.

  Do určité chvíle mi to, že nemám nejlepší kamarádku nevadilo. Měla jsem kamaráda u koní, který mi byl oporou, brala jsem ho jako tátu. Před dvěma lety jsem o něj ovšem nepěkně přišla a od té doby si přijdu tak nějak odříznutá. Mám přítele, ale partneři přichází a odchází, přátelé zůstávají. Jsem spolu 2 roky, ale chybí mi přátelé..

 12. Ahoj sem ve složié situaci. Mam sice BF (zatím) ale nepohodly sme se jenže se to tak potlouká už nějakou dobu a vždycky je to stejný ona se naštve,já se omlouvám ona se naštve ještě víc že nic jinýho neumim jen se omlouvat potom jí přemluvim a sme v pohodě jenže teď se to dělo nák často a já mam strach že to nedopadne dobře …prosím poradtě mi já o ní moc stojim a už nevim jak si ji mam udobřit

 13. Nojá jsem měla nejlepší kamarádku ale ta se začala bavit s jinou a problém byl v tom že s tou druhou holkou jsem se nesnesla a ona se mnou taky . ona žárlila na mě a já zas na ni a ta moje nej si myslela že je vše ok a bavila se s oběma . v našem případě to bohužela nešlo ta druhá za ni začla víc dolejzat a tak a moje nejlepší kamrádka si ji začla i více všímat. a pak zase psala že nechce ztratit mě já neveděla co mám dělat tak jsem ji nechala a řekla jsem si že někdy je lepší si člověka 2-3 roky prověřit než mu řeknete vše o sobě :)

 14. Ahoj :) Já ti mám tak, že mám kamarádky, se kterými se dost bavím a ony mě berou jako nej, ale já si s nimi až tak moc nerozumím… Ale tak třeba se někdy najdou ty pravé:)

 15. Vždycky jsem chtěla nejlepší kamarádku jenže jsem ji nikdy nenašla, nevím jestli jsem nějaká divná, ale moc bych chtěla mít někoho, kdo mě povzbudí, komu se můžu svěřit, prostě BF…

  • Myslím, že rozhodně divná nejsi. Taky už hodně dlouho hledám nejlepší kamarádku, ale skoro s nikým si nerozumím a jsem z toho nešťastná a připadám si protivná i sama sobě.. Myslím, že většina holek je v dnešní době hrozně falešná. Jakmile se jim otevřeš-zklamou tě. A když si od nich držíš „odstup“, tak si nemáte moc o čem povídat. Myslím, že PRAVOU nejlepší kamarádku, která tě nezradí a neodkopne, když zrovna nemáš náladu, má opravdu málo lidí a přijde mi to smutné.:(

   • Ahoj a nechceš se skamarádit? Hrozně ráda bych měla taky nějakou kamaradku…všechny ktere jsem měla,tak už nemám ….to je na dlouhé vyprávění..:)

 16. Já nemám žádnou BFF. Mám hodně kamarádek, se kterými se mám o čem bavit a nerozlišuji dobré a normální, připadá mi to trochu jako kastovní systém. Všechny kamarádky bych asi označila za dobré. Denně se spolu bavíme, smějeme, když potřebuji, pomohou mi. Lidi, kterým řeknu maximálně ahoj, za kamarádky nepovažuji, to je klišé.

 17. Ano máš pravdu :D ale někdy je potřeba někdo okoho se můžeme opřít,říct vše co je tajne ale i tak si chceš o tom popovídat a když se na tebe vykašle tvoje sestra a dvojče tak to není jednoduchý být na všechno sama vidět ostatní jak mají úžasný vstah ze svími sourozenci a nebo nejlepší kamarátku, které mohou vše říct ! Bohu žel já nemám ani jedno :( a moc ráda bych měla někoho kdo mě podrží !

  • Já nemám žádné sourozence a rodiče jsou rozvedení. Tajného jsem neřekla nikdy nikomu nic (nepočítám-li svůj deník :D), prostě nejsem ten typ, vždycky si všechno řeším sama. Ale chápu, že někdy se lidi potřebují vypovídat a je těžké, když se na tebe vykašlou. Něco podobného jsem zažila před dvěma lety, jedna holka mě šikanovala, ostatní se mi posmívali. To období jsem přečkala, ta holka mě sice pořád nenávidí (nevím proč), ale aspoň je zticha. Drž se a hodně štěstí!

   • Já to mám stejné mám jen blbého bráchu který hned všechno vyžvaní mámě nebo ve škole, tátu nemám.

 18. Ahojky a nejde se tu nějaka kamarádka? :DD zažijeme spoustu legrace když už začínají ty prázdniny ne? :))) Budu taky moc ráda zatím ahoojky a napísejte holky :))

  • Ahoj o mojí BFF jsem nedávno přišla a hledám novou. Bylo by fajn se s tebou kamarádit Kájo (je mi v srpnu 13) aluša

 19. já jsem mněla nej kamarádku od 1 třídy a pak jsem zjistila až do 7 třídy (půjdu do 8) že je ta nepravá tak jsem se kvůli ní šla na jinou školu už v polovině 5té třídy (i kvůli jiným důvodům) protože škola do který jsem chodila byla do pátý třídy a v nové škole jsem si SKORO mohla nájít nej kámošku ale ta stará (jmenuje se klára) jse vrátila!:( v šesté třídě si našla nej kámošku adélu a pak jsme se teda kamarádily. adéla se chovala stejně jako klára no…prostě byly obě dvě takové tvrdácké a pak v sedmé třídě propadla 16cti letá holka a ta se znala s adélou a pak jsme se bavily všechny (před nima jsem dělala že se snimi bavim i když ne) tak pak to bylo ještě horší začli mně kritizovat kvůli mému oblečení a jako např (to tryčko s růžovou kočkou na sedmačce? to spíš nosí děti v první třídě ) ale mně je bude 13 adéle a kláře uš dávno je 13 takže jsem byla nejmladší a na tom tričku bylo napsáno 15 až 16 let . tak to nechápu . takže mně to buzerování trápilo přes půl roku . jsem ráda že ta 16cti letá holka odešla už ze školy a že už jsou konečně prázdniny . ale jak a kde si mám najít pravou Bff ?

 20. Mám BFF už od školky, ale mám takový pocit že má jinou BFF. Nechce být někdo aspoň moje kámoška?? (jsem nedávno chtěla jít někam s holkami, ale oni mi utíkali takže jsem musela jít sama) :( cítím se odstrčeně prosím napište někdo

 21. Takze ahoj, ja uz nemam ,,BFF“ a jsem na tom dost blbe, a k tomu me podrazil jeden z nej lamosu. Ja jsem si to onem nemyslela nic podobneho nemyslela, takze prosim pomoc jak si najit novou bff. Ja vim ze na to moc tryky nejsou, ale aspon neco. ,,DÍKY“

 22. Jedna holka se od první třídy tvářila jako moje BFF. Chtěla ze mně vylákat nějaký drby, který by použila proti mně. Je to hrozná drbna, mohla by se tím živit. Já jsem nedůvěru ke kamarádkám získala už ve školce. Takže když tahle ,,BFF“ poznala, že jí na sebe nic neprásknu, tak mě začala brát jako náhradní kamarádku. Zjistila jsem, že jediná kamarádka, kterou potřebuju, je moje kočka. Můžu jí říct všechno.

 23. Dobrý den, mám takový problém s kamarádkama, jednou se mnou kamarádí a po druhý zase ne, co mám dělat? Pomozte mi prosím. Předem děkuji.

 24. Já to mám teda trochu jinak než ostatní tady. Úplně v první školce jsem byla neoblíbená, ale zase když teď zpětně přemýšlím, stejně ve třech letech se nedá bavit o kamarádství, děti jsou ještě moc malé. Pak jsem přestoupila na jinou školku, a tam jsem si našla kamarádky hned první den. Byla jsem takové to veselé dítě které se všemi jedná mile, ale potom začala škola. Všichni mí kamarádi se rozuteklí na jiné školy a já byla z toho vykolejená. Jistě, měla jsem tam kámošky, ale byli tam i opravdu zlí lidé, kvůli kterým jsem se stala nedůvěřivá a stydlivá. Pak jsme se přestěhovali a já se stala oblíbená, i když jsem se první měsíce s nikým nebavila. Jen mě stvalo ze se ostatní kámošky porad hadaly a pak me pretahovaly na jejich stranu. V okolí našeho domu byly jen malé děti, nebo kluci v mem veku, trosku starší. A s tema jsem se začala bavit. Bylo to super, každy den jsme chodili ven, ale přes zimu jsme přestali a už se to neobnovilo. Pak jsem přestoupila na gympl, kde jsem měla jen jednu kamosku a to extrémně naladovou. Pak přišla jedna holka, která je fajn, ale děla si ze me legraci až moc, jestli rozumíte. A druhá kamoska zase není vtipná a je nudná. Tudíž, žádnou BFF nemám, ale chtěla bych někoho, s kým se budu smát i jen tak povídat. Závidím těm lidim, kteří to tak mají.

 25. No já to mám úplně stejně, někdy se se mnou baví a jindy zase ne a navíc jsem z vesnice a dojíždím do školy do města.

  • Já sem měla spoustu kámošek a bylo to super, pořád jsme někde chodily a nebyla nuda, ale potom se začaly hádat a přetahovali se o mně a já sem se nemohla rozhodnout na které straně budu. Pořád sem přecházela z jedné strany na druhou a ony proti sobě válčily jako malé děti, dopadlo to tak že se spojily a všechny byly proti mně, říkaly že sem zrádkyně, nemohla sem to vydržet a před rokem jsem nastoupila do osmé třídy už na jinou školu. Teď mam jednu stálou kámošku, ale bavíme se jenom ve škole a o víkendech je nuda. Chodíme spolu jenom do školy a ze školy a tady na vesnici jsou jen malé děti, takže nemám „BFF“ ale CHTĚLA BYCH SI NAJÍT NOVOU „BFF“ TAKŽE KDYBY SI NĚKDO CHTĚL PSÁT TŘEBA NA FB BUDU MOC RÁDA.

   • Hledám BFF je jedno odkud, nejlépe z Jablonce nad Nisou. Můžeme psát přes fb. Prosím napište mi někdo. Asi tak mezi 10 až 13 rokem, mě je 12.

    • Ahoj, já bych mohla?Napis mi na email @valeriemikeskova@seznam.cz a napiš mi tam tvůj fb?

 26. Ahojte, hledám nejlepší kamarádku nebo alespoň férovou kamarádku, jsem z Kravař u Opavy, ale pokud jsi z daleka, můžeme si psát přes fb. Ozvěte se někdo, prosím ;)

  • Ahoj… Já jsem z Prahy. Je to sice daleko, ale psát přes Fb by šlo, ne? :) Je mi třináct, kdyby tě něco trápilo, můžeš se vyzpovídat.. Taky bych potřebovala férovou kamarádku….

 27. Mám spoustu kamarádů… Ale dalo by se říct, že jich mám málo, protože většina kamarádů(ze školy :) ) je falešných a pomlouvají mě i sebe navzájem. Přetvařují se a jsou falešní… Mrzí mě to… Chtěla bych poznat nové lidi. Je mi 12, v únoru mi bude třináct. Jsem v Prahy.
  Děkuji :) :/

 28. Vy nemáte kamarádi? To je smutné No :// chudáci vy :( ja mam veľa kamarátov, kamoški,kamošov,ale len tri sú mi najbližšie a len jedna je moja Bff, za to mam kamarátky z bečky (potom moja celá céčka ?) siestacki ackarki jedna z bečky,dve z cečky osmacki z ački moc moc veľa,béčka tri,piatacki iba béčka a a z ački dievča a chalan sme s ním boli vonku a potom deviataka z inej školy ???5tak mega

 29. Já patřím mezi ty, kteří mají dvě nej kámošky. Byly jsem parta tří holek, ale když se se mnou pohádaly, bavily se jako kdyby se nic nestalo smály se jako kdyby se nic nestalo, ale mě to vadilo že se smějí a mě si vůbec nevšímají. A když se zase dáme do pohody, tak ze všech si myslím, že se semnou chtějí pohádat a že mě nemají rádi ale bojí se mi to říct.

Diskuze je uzavřena.