Domů Rodina & Škola Škola Jak řešit problém s učitelem? Zatím bez hodnocení.

Jak řešit problém s učitelem? Zatím bez hodnocení.

16

Název článku už ti udá směr, jakými se následující text bude ubírat. Škola patří do našeho života, a pokud jsi pilná studentka, tak až do 19ti let musíš pravidelně 5x týdně do toho nemilovaného ústavu. Není divu, že často vznikají neshody a problémy se spolužáky, ale i s vyučujícími – jsou součástí nás samých a školu nám můžou jak zpříjemnit, tak i ohromně znechutit. Tím nemyslím jen, když ti učitel dělá zle, dává špatné známky a nechová se k tobě profesionálně. Problém s učitelem může být i to, když se ti až přehnaně líbí – protože i to se v současné době často stává.

Školní láska

Je normální, když se zamiluješ poprvé na základní nebo střední škole do spolužáka, ale mnohem problémovější je, když objektem tvé lásky bude učitel.

Stává se to – bohužel a spousta holek pak má tendence kašlat na školu, neučit se a myslet jen a jen na něho nebo naopak se ohromně snažit a extrémně mu nadbíhat – to rozhodně nedělej. První, co si musíš uvědomit je to, že taková láska většinou nevyjde, rozhodně ne na ZŠ nebo SŠ. Podle mě by totiž takový učitel, který by riskoval odhalení a tedy bych chtěl být k tobě blíž, vůbec neměl učit – je to neprofesionální a díky bohu moc často se to nestává.

I když se ti moc líbí, protože je chytrý, o něco starší, charismatický, nebo proto, že má pěkné oči – nevsázej všechno na jednoho koně. Nezapomínej na ostatní kluky ani na kamarády.

Vím, že není lehké si říct: „Tak, a už se mi nelíbí“, ale zkus to, zkus mu nenadbíhat, nemyslet na něj. Často to totiž způsobuje větší problémy, než se může zdát.

A jak se říká, čas je nejlepší lék – přejde to.

Problém!

Když se na obzoru naopak objeví učitel, kterého nenávidíš, on tebe také nemá rád a znepříjemňuje ti celý školní den, je to někdy o dost horší. Nejrozumnější bude se zamyslet, proč tě nemá rád, proč to dělá?

Třeba mu nějakým konkrétním chováním vadíš. Jsi problémová? Ukecaná? Děláš v hodině bordel? Není divu, že ani učitel potom k tobě není 2x nejhodnější. Někdy se to také odráží v tom, jak se dívka obléká nebo líčí. Konzervativnější vyučující s tím často mývají problém – takže se zamysli: V čem by to tak mohlo být? Takové problémy za nic nestojí, zkus to napravit a snažit se mu vyjít vstříc.

Někdy si ale učitel bezdůvodně na někoho „zasedne“ a dělá doopravdy hrozné problémy. Ve většině případů to jde hrozně těžko řešit a máš jen pár možností řešení. Buď to budeš ignorovat, vykašleš se na to a prostě to přežiješ. Nebo to můžeš říct – buď doma nebo ještě lépe ve škole – školní poradkyni nebo někomu podobnému. Klidně si sežeň nějaký důkaz – to jak ti oznámkoval test… Také znám slečnu, která si jeho věčné urážky tajně nahrála na mobil (zapla mikrofon) – pokud totiž nejsi zrovna ideální žák, je to tvoje slovo proti jeho a to může být problém.

Další možností je odejít, vyměnit školu – tohle je asi nejspolehlivější řešení, ale nedělej to bez důvodu – je s tím spousta práce, papírování, budeš se muset seznámit s novými lidmi a co ty víš – třeba i na nové škole budeš mít nějaký problém. Proto si to dobře rozmysli, zda ti to za to stojí. Lehčí řešení je třeba i změnit třídu, kde ten vyučující neučí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCo dělám pro svou pokožku
Další článekFrancouzská manikúra – Fotogalerie a návod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

16 KOMENTÁŘE

 1. Já naštěstí do učitele zamilovaná nejsem :D
  Ale opravdu se to stává často

 2. Zamilovaná do učitele… Jéje, taky se mi to kdysi stalo. Dneska se nad tím už jen usmívám, tenkrát jsem to však brala smrtelně vážně. Dokonce jsem si vedla deníček, do kterého jsem si zapisovala své pocity. Číst ty pět let staré zápisky je fakt k popukání :D. Špatné však je, že ten deník objevila ségra a ještě teď se mi občas posmívá a omílá to, co jsem dělala v dvanácti :-/

 3. Já mám podobný problém.Ne s tím,že bych se zamilovala :D,ale s učitelkou zeměpisu.A myslím,že s ní má problém celá třída možná i všechny třídy.Jako důkaz beru to,že není možné,aby měla celá třída na vysvědčení ze zeměpisu 3,4,5 ojediněle 2,ale to má jak se říká ta nejchytřejší slečna ze třídy,která je k tomu neteř ředitelky a zeměpisářka je zástupkyně.Neříkám,že má u ní navíc,to asi ne,ale určité výhody tam jistě panují.Hlavní problém je,jak se k nám chová.Někdy mám pocit,že si na mne zasedla,ale nemusí to tak být.Je to celkem vážné obvinění.V každém testu jsou otázky,které v sešitě vůbec nebyly a žádný text související s týž otázkou.Přesně: mám kvůli ní špatný den,kazí mi vysvědčení.Můžu přemýšlet jak chci,jak dlouho chci,ale nepřišla jsem na to,čím bych jí mohla vadit.Výstředně se neoblékám,nepomlouvám ji (jen s nejlepší kamarádkou,ale ne ve škole!),v hodině dávám pozor,nekecám,učím se,ve všem se jí zkrátka snažím vyjít vstříc.Bavím se s ní jako s každým dospělým-mluvím slušně,nedělám blbá gesta,stojím v klidu.Je to asi k pousmání,ale některé tyto věci učitelům prostě vadí.Do hodiny také nikdy nezapomínám.Já už opravdu nevím,co dělat.Kvůli ní asi nepojedu na lyžařský kurz,protože nejspíše budu mít na vysvědčení 3.Možná se jednoho dne odvážím to říct naší třídní nebo výchovné poradkyni (také učitelce),protože s oběma mám velmi dobrý vztah.Už mě nic nenapadá.Jen,že jí mohu být nesympatická.Prosím poraďte mi nebo napište svůj názor na věc… :) děkuji Gabriela

  • Toto stejné mám také s učitelkou z cizího jazyka..Zkusím přejít do druhé skupiny,protože to trvá dlouho

  • Jeeeej tak to já měla naopak skvělého učitele na Zeměpis, byl nejoblíbenější na celý škole(ZŠ) a ja byla jeho oblibenkyni. Byla jsem ze Zemaku nejlepší ze třídy a ne jen tak. Jeho způsob výuky byl naprosto skvělý! Bylo to velice zábavné a on byl v celku mladý (cca 27 let). A ja po čase zjistila, ze jsem do něj bezhlavě zamilovaná… Ale ne pro jeho vzhled (nebyl zrovna pohledný). Byl to úžasný člověk. To, jak se choval, nebudu se tady o tom tolik rozepisovat, to by trvalo asi hodně dlouho. Zkrátka byl skvělý od hlavy až k patě. No ale ja věděla, ze je to blbost tak jsem se snažila na něj zapomenout, ale nešlo to, měla jsem ho 2x týdně ve škole na Zemák. Nakonec jsem v dubnu udělala zkoušky na gympl a rodiče chteli abych tam šla, kvůli me dosavadní třídní. Tak jsem se s tím, ze uz nebudu mít skvělé známky a skvělého učitele na Zemak, který me tak bavil smířila a myslela si, jak začnu nanovo a s novými učiteli. Jenže ouha, teď na gymnáziu jsem narazila snad na desetkrát horší učitele (a bylo jich taky mnohem víc), než na zakladce a najednou jsem začala litovat svého odchodu… No musim se z toho nějak dostat! :-)

 4. Já bohužel mám ten první problém.. :D :-/
  Říkala jsem si, že tohle se mi nikdy nemůže stát. No, ale nikdy neříkejme nikdy, že? Na rok k nám na školu nastoupil vysokoškolák, který potřebuje peníze k dokončení studia. Zezačátku mi byl děsně nesympatický, ale jak to tak bývá.. Já ho jako učitele ani nevnímám, sám nám řekl, že je tu jen na rok, že v budoucnu nechce učit. A vypadá to, že mu taky nejsem lhostejná.. spíš naopak! Ách jo, nevím co dělat. A zapomenout nejde, to už jsem zkoušela. Řekla bych, že jsem poprvé v životě doopravdy zamilovaná.

  • Simčo to máš stejný jako já… ;). Ale k nám přiletěl cizinec z Filipín a také jen na rok take sem do nej blazen:/

 5. Řekla bych, že další „problém“ je také být dítě učitele. Je to konkrétně můj případ. Mamka se snaží, aby mi nenaddržovala. Bohužel tím způsobem, že dělá přesný opak. Když mám mít jako jediná ze třídy jedničku podtrženou, tak mi ji nedá, aby to nevypadalo, že mi naddržuje. Také já se k ní nejsem schopná chovat jako k učitelce. Občas si lezeme na nervy a párkrát se i hádáme. Spolužáci z nás pak mají legraci, jednou jsem mamce i utekla z hodiny. Moje první poznámka (mám 2 :) byla také od ní :) Já mám ale mamku hrozně moc ráda a ona mě taky, pak se svým dohadům spíš smějeme :D Štve mě to, ale na druhou stranu, když potřebuju něco podepsat a zapomenu na to, stačí skočit do sborovny a i když se mamka netváří úplně mile, podepíše to. Naše poslední hádka byla právě o výhodách a nevýhodách, i když ta nebyla před spolužáky. Mamka mi totiž řekla, že nemůžu mít oprati ostatním výhody, tak jsem jí vysvětlila, že tedy nechápu, proč nevýhody mít můžu. To byla jen taková malá výměna názorů. Když jsem teď na konci roku stála před celou školou v tělocvičně, držela v ruce kytku a byla jsem hlášená jako nejúspěšnější reprezentant naší školy, můj pohled byl věnován právě mamince. Bylo úžasně vidět, jak je na mě pyšná. Tím se nechci v žádném případě vytahovat (dlouho jsem se rozmýšlela, zda to sem napsat nebo ne, ale abych si tady jen nestěžovala :) Ty výhody tam doopravdy jsou. Ono každé povolání má své nevýhody a každý člověk by mohl napsat, jaké nevýhody má díky povolání jeho rodičů. Jen jsem chtěla ukázat, že nejsme jen lidi, kteří si školou proplouvají bez jakýchkoli obtíží, jen díky tomu, že tam máme rodiče. Tak doufám, že to nevypadá, že ze sebe dělám šikovnou chudinku :( Tak se doopravdy necítím. :D Jinak, Mers, píšeš úplně úžasný články, hrozně mi pomáhají a líbí se mi. Dá mi ale práci dokopat se k tomu, abych sem napsala nějaký komentář. A ty píšeš celé stránky. Hrozně tě obdivuju. Děkuju :)

 6. No…tak já mám problém, že se zamilovávám do učitelů v jednom kuse…je mi 13 :D Nedávno jsem ve škole omdlela a kdo mě odnášel v náručí? No? on!:D

 7. Já se teda ve škole ani NEMŮŽU ZAMILOVAT DONĚJAKÉHO UČITELE! xD jsou tam samí postarší… xD Jinak k tomu „zasedání“ na žácích… Dříve si naše třídní asi ve 4. třídě na jednoho kluka zsedla- pořád mu říkala, že je hloupý apod. Pak jsme dostali jinou třídní a bylo to v pohodě! xD

 8. Já mam taky problém, je mi 13 let chodím do 7. třídy a na zeměpis máme učitele, do kterého jsem se zamilovala už od 6. třídy (když jsme ho měly na zeměpis a tělocvik), a teď ho máme na zemák. už jsem se snažila na něj zapomenout ale nešlo to Zapoměla jsem na něj jen 1 a půl měsíce a pak jsem zase začala ho milovat. Proooooosím o radu co mám dělat?????

  • Ahoj, koukni na můj komentář o něco výš, byla jsem na tom dost podobně! Teď už spíš jen lituju, že jsem ztratila tak skvělého učitele :'( ;-)

 9. Ahoj holky, jsem si vědoma toho, že je to v podstatě hodně časté a taky si dokážu představit, co mi napíšete, ale vážně potřebuju poradit, jinak něco řeknu a bude průser. Zkrátka, jsem v 1. ročníku SŠ a na Biologii naše třída dostala mladou (max. 25 let), pěknou, milou, zkrátka suprovou učitelku. No a ona si mě z nějakého důvodu hned ze začátku oblíbila, možná proto, že máme stejné koníčky. Mně byla samozřejmě sympatická taky, a tak jsme se začaly bavit na chodbě, mluvit o koních, a tak. Vždycky se tak hezky usměje, když kolem ní projdu a věnuju jí pohled. Na jiné se neusmívá, to už mám prozkoumané. Zkrátím to: zamilovala jsem se do ní a už bez ní nemůžu být.. Stačí mi pár sekund jejího úsměvu, pohledu, a mám po zbytek dne na tváři přihlouplý úsměv. A teď- co mám dělat? Zapomínat na ni nebudu, to ani nemá cenu. Jsem v jejím předmětu nejlepší z ročníku. Mám jí to nějak vyjádřit? A jsem vůbec zamilovaná, nebo je to jen náklonnost?
  Díky a prosím o rychlou pomoc
  Sofie

  P.S. Už několikrát (respektive každý den co ji vidím) jsme se objaly, a ona mě i hladí po vlasech a zádech. Taky jsem jí dala už spoustu přáníček, obrázků, ale vyložila si to asi jako milé gesto.

 10. Ahoj holky, mám menší problém ve škole s učitelkou anglického jazyka. :'( Chodit na ZŠ do osmé třídy a problém je v tom že známky jdou na SŠ. :-\ Je to starší Ruska a naše třída s ni ma problémy. Jasně nejsme ukázková třída ale asi není v pořádku když s ní maji problém i jedničkáři.:-( Já patřím mezi ty bezproblémové ale ona si vždy najde nejmenší chybu. Například nedávno jsme měli cvičení v pracovním sešitě , potom postupně začala vyvolávat kdo půjde napsat na tabuli ,,výsledky“. Já jsem se hlásila zrovna na to nejtěžší a vyvolala mě. Ale když jsem začala psát tak místo toho aby byla rada ze to mám dobře tak po mě začala ,,křičet“ že písmenko u nevypadá jako u ,nebo ,, Piš silněji nejde to přečíst! (A to jsme psali na interaktivní tabuli s perama a já jsem dostala polo vyschnuty :-( ) “ Nebo v pondělí jsme dostali úkol se NAUČIT ČIST rozhovor na utery. Ale v úterý když byla vyvolána první dvojice dostali seřváno že jsme se to měli naučit nazpaměť a že nám to včera říkala . Ovšem že se někdo přihlásil a řekl slušně:,, Ale paní učitelko vy jste na včera prosím říkala ze se to máme naučit číst a ne nazpaměť.“ Ovšem se hned začala očišťovat ze nic takového neřikala a že tak jednoduchý rozhovor se naučí i paťaci. Nebo když někdo v článku neumí přečíst nějaké slovo tak po nem vyjede.Už jsme o tom jejim chování i informovali i naší třídní ale nic se nezmenilo . Bojím se ze mi da trojku i když podle aritmetického průměru mi vychází čistá dvojka. Když jsem to řekla mamce že i když jsme v osmé třídě tak porad máme učebnici ze 7.tridy . Bojím se ze na přimačky nebudu dostatečně pripravena . Uvažujeme ze me mamka zapise na kurzy anglického jazyka, protože chci jednou cestovat. Sama angličtina me bavi 😢☺

  • Ahoj,
   Tak to řekněte nějakému jinému učiteli nebo ředitelce. Taky to můžeš říct mamce a ta to může povědět na třídních schůzkách :). Když se za tebe postaví celá třída nebo i jiné třídy tak by o tom mohli popřemýšlet a když tak té učitelce říct ať se chová normálně. Já chodím do stejné třídy jako ty a taky máme nového učitele. Ten je naštěstí v pohodě, až na to že dá klidně 3 velké úkoly na zítřek :(. Taky se nám stalo že jsme nechtěli (spíš jsme jí chtěli vyhodit) jednu učitelku (všichni jí nesnáší) pořád řve no.. je děsná. Vyhodit se nám jí nepodařilo ale rozbrečet jo.. to mi jí bylo líto ..ale stejně se chová pořád stejně. Naštěstí učí dolní stupeň takže teď v poho :)

Diskuze je uzavřena.