Jak se naučit anglicky 4/5 (4)

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Tento slavný výrok Tomáše Garrigue Masaryka, prvního československého prezidenta,  v sobě skrývá mnoho pravdy. Mnoho jazyků se Ti bude ve Tvém životě hodit a to platí zvlášť u angličtiny, která je jeden z nejrozšířenějších. Mluví jím přes 520 milionů lidí po celém světě na všech kontinentech a to už přece stojí za to jí dat šanci, nemyslíš?

Pokud však nejsi studijní typ, kterého baví ležet od rána do večera v knížkách, neboj se. Přinášíme Ti pár unikátních triků, jak se rychle, efektivně a hlavně zábavně naučit anglicky, abys mohla zazářit v každém nákupním centru při výběru oblečení s anglickými nápisy, na každé dovolené či jen na hodině angličtiny.

Seriály

Není nic jednoduššího si večer pustit svůj oblíbený seriál! V momentě, kdy si ho pustíš v angličtině s českými titulky, budeš mu nejen rozumět, ale i se nevědomky učit tento nádherný jazyk! Po čase můžeš české titulky vyměnit za anglické či již nebudou vůbec potřeba. Záleží na tobě, co Ti bude vyhovovat! Seriálů s jednoduchou angličtinou můžeme jmenovat například How I Met Your Mother, Friends anebo Extr@ .

To samé můžeš praktikovat i u filmů či Youtube videí. V některých kinech jsou filmy s titulky za zvýhodněnou cenu, tak nezapomeň sledovat ceník bijáku ve Tvém městě.

TIP: recenze top jazykového kurzu

Knížky

Pořiď si svoji oblíbenou knížku….. ale v angličtině! Existují knihy celé v cizích jazycích anebo 50 na 50- jedna strana česky, druhá totožná jen v angličtině. Můžeš si tak kontrolovat zda všemu opravdu rozumíš a pomůže Ti s překladem složitějších frázích. Knihy nemusí být drahou záležitostí, V dnešní době existují tkz. antikvariáty, kde si koupíš knížky za „hubičku“. Nebo využij služby knihoven, které nabízí i elektronické vydání různých titulů, takže Ti bude stačit jen Tvůj chytrý mobil a stažená aplikace.

Aplikace

Stejně máš pořád v ruce mobil, tak proč ho nevyužít? Existuje celá řada edukačních aplikací právě na rozvoj Tvých jazykových znalostí! Nejznámější je asi Daylio aplikace, kde sbíráš hvězdičky za splněné levely a chválí Tě maskot této aplikace -zelená sovička. Zapátrej po Internetu a určitě nějaké další objevíš.

Škola

To, že ve škole trávíš hodiny času bezcílným koukáním z okna nemusí nutně znamenat, že se tam nic nenaučíš. Buď aktivní v hodinách angličtin. Ptej se, zajímej co které slovíčko či fráze znamená. Plň si všechny domácí úkoly, protože to děláš kvůli sobě a ne paní učitelce- ta už to všechno zná. Zároveň se můžeš porozhlédnout i po volnočasových jazykových aktivitách či kurzech, které Tvá škola či jiná instituce nabízí. Poznáš tam spoustu nových lidí a zdokonalíš se v angličtině. Na středních či vysokých školách je možnost i vycestovat do zahraničí v rámci různých projektů. Můžeš se tak dostat k dobrovolnictví či pracovní stáži.

Mluv, mysli a piš v angličtině. Obklop se angličtinou a uvidíš že si tenhle jazyk brzy osvojíš.

Přejeme Ti mnoho úspěchů.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist