Domů Krása & Péče Jak se cítit nenalíčená… Zatím bez hodnocení.

Jak se cítit nenalíčená… Zatím bez hodnocení.

12

nenalicenaPochybuju, že všechny dívky se  líčí. A ještě víc pochybuju, že všechny dívky se líčí každý den. To prostě není možné, vždy se totiž najde příležitost, kde make up prostě musíš zahodit a vyjít ven čistě „přírodně“ – ať už je to návštěva solárka, bazénu, kosmetičky apod.

Někdy se směju, když různě na fb čtu, jak pár nešťastnic má problém vyjít ven jen tak bez make  upu a nesměju se ošklivě, ale spíš chápavě. Dřív jsem totiž byla stejná a jsou takové další stovky holek, které si myslí, jak je jejich obličej bez make upu ošklivý. Patříš mezi ně i ty?

Když mi bylo nějakých patnáct, nešla jsem ani vynést koš bez pořádného nalíčení a možná že většina slečen, které se malují mají stejnou zkušenost, ale díky bohu musím říct, že tahle fáze mého života už skoro přešla.

Myslím, že každá slečna je i bez make upu krásná, sice ne, jako z přehlídkového mola – ale podívejte se na celebrity, které v tv vypadají perfektně a když je zachytí paparazzi, tak jsou to jen „obyčejné“, v mnoha případech úplně jiné ženy. Stačilo mi pár takových fotek a i bez make upu jsem si přišla jako modelka:))

Moje teorie, kterou jsem začala pociťovat a vyzkoušela jsem si ji na vlastní kůži, právě okolo toho 15.tého roku života je taková, že čím víc make upu na sebe budeš patlat, čím častěji se budeš malovat, tím víc si budeš nenalíčená připadat ošklivější. Zní to zvláštně, ale je to tak.Když si každý den dáš centimetrové černé linky, po pár měsících už si bez nich budeš připadat divná a tvoje oči budou bez nich neforemné, logické ne?

A kdy u mě takové období „nevylezu ven bez makeupu“ skončilo? Myslím, že to bylo  v době se současným přítelem, když mi řekl, že se mu líbím víc přirozená a že kvůli němu se líčit nemusím. To mi vážně dodalo sebevědomí:)

A jaký je na to tvůj názor? Líčíš se často, pořád? Nebo žiješ skoro bez make upu?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJakou vlasovou kosmetiku používáš?
Další článekNa čem ulítávám… Labutí styl
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

 1. Já se líčím jen na nějaké akce, do školy vyrážím bez make upu. Je mi 15 a cítím se tak víc přirozeně. Mám pěknou pleť, tak proč jí překrývat?!

 2. Já se do školy nelíčím vůbec,ale jednu dobu jsem se líčila (asi tak týden…řasenka a balzám).A určitě si myslím že je 100x mnohem lepší se nelíčit vůbec.Mám kleštičky na řasz,a starý aplikátor řasenky(řasy tím přirozeně oddělím) a s tím si vystačím.Má to spousta výhod např:dívky,které si dávají i stíny a tužku musejí vstávat dřív.Proto prosím všechny holky,které jsou přirozeně krásné,namalujte se!Postačíte si klidně jen balzámem,nebo s řasenkou.Do školy to ještě chápu…ale k popelnicím…to fakt ne!

  Super článek:DXD

 3. Já se nelíčím vůbec :D .. třeba JENOM NĚKDY řasenku, ale nepřeháním to tak jako jedna holka u nás ze třídy :D ..

 4. líčím se každý den do školy, ale dělám si jen dolní linku a řasenkou přetáhnu řasy. O víkendu nebo o prázdninách, to nemá cenu.

 5. Já se vubec neličim, až na lesk na rty… kamoška se liči děsně, ma na cobě náklaďák make-upu a de vidět ta čára, že na obličelji má tmavší pleť než na krku, je to děs :D ještě že takova nejsem :)

 6. Já se líčím spíš přirozeně… :)néé pět centimetrů make-upu…ani se mi to tak nelíbí.Ano dám si make-up,ale to jen abych překryla skvrnky a nějaké pupínky:) pudr,řasenku a lesk:)Nedávám si,ale všeho tolik,taky aby mě bylo poznat :)myslím že to úplně stačí:)Když jdu,ale sportovat nebo tak nedělá mi problém vyjít bez nalíčení :):)

 7. Maluju se jenom když mam náladu, což je málokdy. A stejně jenom málo, protože si připadam divně s tunou stínů a make-upu :D

 8. Já se líčím každej den :) Ale myslím si že to nepřeháním trošku pudru tvářenky a řasenky :)

 9. Já se nelíčím a jsem docela zpokojená, řasy mám dlouhé, lesk mi nevidrží ani cestu do školy :D, tvářenka se mi nelíbí a make-up bych ani zas tak nepotřebovala, akné moc nemám, sem tam se ale (jako asi u každého) oběví nějaký ten pupínek, ale kvůli tomu se svět nezpoří, snad :D

 10. Já se líčím do školy, ven, prostě všude, já bych prostě nevyšla ven bez řasenky!:D Mám světlé řasy a když jsou namalované jsou o mnohem výraznější. Pleť mám s akné takže make-up i pudr používám taky denně. Nelíčím se jen, když jsem celý den zavřená doma :D

 11. No jo moje pleť je na tom hodně špatně:( Je mastná s rozšířenými pory a s akné a to je mi 20 let :( Je to hrůza v mém věku :( Takže já se musím líčit. Líčím se vždy když někam jdu. Teď o prázdninách ani ne,protože jsem jen doma,ale přes školu se líčím každý den i o víkendu. Myslím si,že když bych neměla ty pupínky a pory tak jsem hezka i nenalíčená,ale bohužel :(

Diskuze je uzavřena.