Domů Krása & Péče Jak si správně žehlit vlasy Zatím bez hodnocení.

Jak si správně žehlit vlasy Zatím bez hodnocení.

10

Žehlení vlasů už prostě patří k této době a k moderním dívkám. Mít dlouhé a rovné vlasy je snem mnoha žen, zvláštně těch, které mají své vlasy neposlušné, zvlněné a ne zrovna takové, jaké by chtěly.

Žehlení se může zdát jako velice jednoduchou věcí, ale není tomu tak – samozřejmě to není těžké, ale když svým vlasům nebudeš věnovat dostatečnou péči, tak si je zničíš a věř mi, že to je ještě horší, než mít vlasy vlnité.

A jak na to? První pravidlo je, mít kvalitní, spolehlivou žehličku.  Žehličky vyráběné v současné době již pár přídavků pro tvé vlasy mají, tudíž je tolik neničí. Takže jestli máš žehličku u které vidíš, že ti vlasy ničí i přes všechno snažení, je lepší do tohoto bodu investovat o pár korunek více, z vlastní zkušenosti vím, že levné žehličky napáchají na vlasech nejvíc škody

Důležité je před žehlením používat správnou vlasovou kosmetiku. Měla by odpovídat tvým vlasům, takže pro barvené či melírované vlasy není od věci koupit šampon či kondicionér pro tento druh vlasů apod. Pokud se ti po umytí vlasy stejně nebudou zdát úplně v pořádku, tak používanou kosmetiku vyměň. I kdyby třeba desetkrát – lepší vyzkoušet toho více.

Před tím než vlasy začneš žehlit bys měla na vlasy nanést přípravek na ochranu vlasů při žehlení. Při vysokých teplotách se vlasy rychle lámají a vysušují. Po použití takového přípravku se na vlasech udělá filtr, který vlasům dodává potřebnou vlhkost a chrání je před žárem.

Důležité pravidlo, které by měla znát každá žena je, že NIKDY se vlasy nesmí žehlit za mokra (pokud k tomu není přímo určená žehlička). Ničíš tím nejen své vlasy, ale i přístroj. Při žehlení by vlasy měly být naprosto suché, lépe se ti s nimi bude pracovat.

Po žehlení není od věci účes zafixovat lakem. Další rada však je, lak nanášet až na studené vlasy. Lak nanášej spíše z dálky než z centimetrové vzdálenosti, aby nevznikaly nechtěné nánosy laku a lak byl rovnoměrně nanesen. Některým dívkám se osvědčilo účes po prvním nánosu laku lehce rozčesat a přelakovat znovu.

Poslední rada, kterou ti dám je, že než půjdeš ven, tak s vyžehlenými vlasy tak deset až dvacet minut počkej doma, aby se účes zpevnil a venkovní vlhkost ti vlasy opět nezkroutila.

Samozřejmě, některé vlasy se rovnají hůř, potom už by to chtělo poradit se s kadeřníkem, co by ti doporučil. Pokud ti rovné vlasy nedrží, možná by ti přišla vhod nějaká dlouhotrvající vlasová kosmetika – např. Loreal – hot straigt, kterou pořídíš za pár korunek.

Tip: Pokud máš vlasy po žehlení oslabené, zničené, ale dál by sis je chtěla žehlit, zkus vyzkoušet regenerační vlasovou masku Loreal – intense repair (cca 290 Kč). Intense repair obsahuje celou serii od kondicionérů, balzámů, masek a šamponů a i když je o něco dražší – rozhodně se vyplatí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak na blog: Design
Další článekJak zamaskovat velký nos?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

 1. ahoj, taky jsem si žehlila vlasy, ale už se mi je žehlit nechce :D Jaký přípravky bych asi měla používat, aby nebyly zničený? Někdy tento měsíc bych měla jít ke kadeřnici, takže mi odšmiká roztřepený konečky… mám něco mezi vlnitými a kudrnatými vlasy, myslím, že docela odolný, hnědý, docela dlouhý… :) díky

 2. Já jsem se chtěla zeptat co když mi při žehlení hodně vypadávají vlasy???

  • o vypavádání vlasů po žehlení jsem neslyšela, to bývá spíše u prodloužení vlasků. Při žehlení se Ti bez případné péče poškozuje struktura vlasů, lámají se a třepí konečky. Moje spolužačka si je žehlila tak často nevím zda-li s přípravkem nebo bez něj, konečná fáze byla taková že vlasy měla jako dráty a konečky nehorázně roztřepené. prostě hnus.

  • Bohužel, žehlička ničí vlasy tak jo tak. Ať s přípravkem nebo bez něj, stejně ty vlasy dopadnou tak, že konečky budou roztřepené, vlasy budou mít poškozenou strukturu, tím pádem budou krepaté a ještě více zvlněné. Já sama jsem si je žehlila více než rok a to jsem nemohla jít bez vyžehlených vlasů ani vynést koš :) Ale musela jsem s žehlením přestat kvůli vypadávání vlasů. A teď půl roku bez žehličky dávám vlasy do kupy, padají pořád a jsou zničené, takže žehlit bych doporučovala jen vyjímečně, nejlépe vůbec.

   • Ono hodně záleží na přirozené odolnosti a struktuře vlasů a taky o jejich péči. Já si vlasy žehlím od 15ti, tzn. už 6 let – žehlím je ne každý den, ale cca 4x týdně. Nemám s vlasy jediný problém, protože už od přírody mám dané, že jsou hodně silné a jen tak něco je nezničí. Ale vím, jak vypadají když nějaký ten měsíc nepoužívám přípravky proti termoochraně – jsou bez lesku, splihlé, hrubé, více se lámou a rychleji se třepí konečky, když je bez nich žehlím. + je důležitá péče v tom smyslu, že si slečna musí najít svojí vyhovují vlasovou kosmetiku a už bych se nevzdala regeneračních masek na vlasy + tekutého zlata, krystalů, které vlasy vcelku rychle dávají do kupy. Takže já proti samotnému žehlení nic nemám, vlasy si žehlím, ale je na každé z nás, aby odhadla co její vlasy snesou a jak by se k nim měla chovat a pečovat o ně:)

 3. Ahoj… jk čsto si mám žehlit vlasy za týden abych je neměla moc zničené?

  • Ahoj, tak to je individuální a záleží na tom, jak moc silné a odolné vlasy máš a taky na tom, jak dobrou máš žehličku a jak se o vlasy staráš. Slečna, která má zdravé a odolné vlasy, skvělou žehličku a používá přípravky si je může žehlit téměř každý den a nemusí jí to vlasy vůbec zničit. Já jsem ovšem zastánkyně toho, že aspoň na ten den, dva, abys jim měla dát klid:)

 4. Ahoj :)
  Včera jsem se vrátila od kadeřnice, kde mi vyžehlila vlasy a zastřihla konečky. Vlasy jsem si žehlila jen výjmečně, ale včera jsem se do toho zamilovala! Mám vlnité vlasy, které jsou neposlušné a nešluší mi, ale s rovnými vypadám zkrátka lépe. Vlasy mám celkem zničené (ne z žehlení ani fénovaní, ale asi díky špatné péči, vážně nevím, nezatěžovala jsem je vcelku ničím..). Zničené je mám tak, že vlasy nemám stejnoměrně dlouhé, ale třepí se mi v délce, dále ofinu mám stejně dlouhou jako zbytek vlasů, ale u hlavy mi to odpadlo, a tak si většina lidí myslí, že mám divnou patku. Vlasů mám málo a jsou řídké, ale mastností ani suchostí vlasů netrpím, mám je tak akorát. Jen se chci zeptat zda je v mém případě dobré si je žehlit (jak říkám, se svými přírodními vlasy se nedá vcelku nic dělat, dám je do culíku-trčí mi ta odpadlá ofina, mám je rozpuštěné-neposlouchají a nejsou souměrné, ale když je mám rovné, tak díky novému sestřihu vypadá ta ,,odpadlá ofina,, hezky a úmyslně). Mám doma žehličku – VIDAL SASSOON VS107E bílou, keramickou. Předem děkuji za rady, Týna :)

  P.S.: v případě mi pište i na e-Mail, děkuji :)

 5. Ahoj já mám tuhle žehličku →Eta 0330 90000 bílá/růžová ale nevím jestli je dobrá protože vždy když si je vyžehlím se mi zkroutí
  Předem děkuju za rady,Áňa :))

Diskuze je uzavřena.