Jak zamaskovat velký nos? 4.75/5 (4)

Chyb a vad má každý člověk spoustu – ať už charakterových nebo vzhledových. Ty charakterové se samozřejmě kryjí o sto procent lépe než ty na těle (alespoň na první pohled), a proto má spousta dívek problém s jistou částí těla, která vypadá tak, jak by si ony vůbec nepředstavovaly.

Křivé zuby, špatný tvar obličeje, malé oči, velká prsa, malá prsa – všechno tohle se dá nějak zakrýt, ale co s velkým nosem? Co když máš skobičku?

Začala bych od nejméně invazivního řešení a to je naučit se mít své tělo ráda… i s chybami. Jakmile budeš stále něco zakrývat, něco opravovat, časem ztratíš svou opravdickou osobnost, a i přes to, že budeš na pohled dokonalá, tak něco v pořádku nebude. A přitom se sebou nikdy nebudeš spokojená. Podívej se do zrcadla a místo věty: „No doprčic, já mám ale velkej rypák“ si raději řekni, jak máš pěkné oči, hezká prsa nebo supr zadek.

Pokud ti tohle nestačí, tak další rada je, abys pozornost poutala k něčemu jinému. Pokud máš krásné oči, tak si nech například od kosmetičky nebo vizážistky poradit, jak je více prosadit v rysech a celkovém dojmu – jak je líčit, jaké používat stíny, barvy, způsob apod.  Pokud máš pěkná prsa, tak se neboj výstřihů – určitě tě více potěší, když se kluk podívá ne na nos, ale na prsa (ale s tím výstřihem zas to nepřehánět, i menší odkrytí je sexy):) Hezky se oblékej, měj výrazné boty a poutej prostě pozornost jinam.

Další rada je naučit se používat a maskovat makeupem. Je to vcelku jednoduché, ale chce to kritické očko a trochu šikovnosti.

Kup si o půl odstínu (to vážně není tolik – zas aby makeup nevypadal jako maska) světlejší make up a jeden který dokonale odpovídá tvé barvě pleti – klasický odstín. Aplikuj svůj běžný make up a od kořene nosu níže (od toho „hrbolku“) makeup tmavší, který šikovně zamaskuj, zapudruj, aby nebyl vidět přechod světlejší k tmavší. Proč? Protože to co je tmavé se zdá menší, s tmavou barvou vše ustupuje do pozadí.

Pokud tě zajímá co s vlasy, tak zde existuje jednoduché pravidlo. Žádné tupé, naprosto rovné střihy – tzn. žádná tupě střižená ofina apod. Chce to spíš měkčí účesy, prostříhané sestříhané.

Samozřejmě existují i plastické operace, ale o těch se rozepíšu třeba zas jindy. Pamatuj, že na sobě musíš vidět i ty dobré věci a vlastnosti, proto se nezaměřuj jen na tu skobičku nebo velký zadeček. Věř mi, že existují i mnohem horší věci.

TIP: Jak na noční péči o pokožku?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Za tenhle článek ti nehorázně děkuju… Už dlouho mě můj nos štve, teď aspoň vím, jak ho udělat víc nenápadný (:

 2. Tenhle článek je pro mě super, ale já tam nemám hrbolek, já mám prostě obrovský frňák :D :D

 3. No, hezký zadek nemám. A prsa bych chtěla naopak o něco větší. :(
  Nevíš co s tím??? :D
  Jinak: Já noc mám tak akorát a myslím že je málo lidí s divným nosem. :)

 4. Tenhle článek už tu snad máš ne? :)

  • Mersmerize

   Střídám nové články s těmi starými které renovuju a zdokonaluju a poté zveřejňuju.. Mnoho dívek totiž nechodí na ty starší

 5. princeees.blog. cz/1105/finale-miss Finále.! :)

 6. Alzebtinka8

  máš úplně dobrej web! Dobrý rady, hezký design, prostě skvělý ;)

 7. Jéj moc díky za tento článek , já sama jsem už kolikrát nějaký takovýhle článek hledala na internetu a nenašla, super =D

TOPlist