Domů Rodina & Škola Volný čas Jak uspořádat vlastní karnevalovou párty? Zatím bez hodnocení.

Jak uspořádat vlastní karnevalovou párty? Zatím bez hodnocení.

0

Příležitostí pro zábavně strávené odpoledne a pro navázání nových přátelství může být karnevalová párty, kterou uspořádáš ty sama. Neboj, pomůžu ti s tím! V šesti jednoduchých krocích spolu zvládneme připravit tu nejlepší karnevalovou oslavu.  Věř, že povedená karnevalová zábava ti může pomoct třeba se zapadnutím do kolektivu (pokud se ti to v nové třídě zatím nepovedlo).

1. Zařiď volný dům

Dříve, než na párty pozveš své kamarády, dokonce dříve než si s kamarádkami vybereš karnevalové masky, zařiď si volný dům. Domluv se s rodiči a zeptej se jich na svolení ve vašem domě uspořádat menší párty. Oznam jim to včas. Poděl se s nimi o podrobnosti jako je doba trvání párty, počet návštěvníků, jejich odvoz domů, program a podobně. Tak předejdeš pozdějším komplikacím.

masky

2. Vymysli program a občerstvení

Tvá párty musí být jedinečná! Kamarádi by se na ní neměli nudit, a proto si její program rozvrhni do posledního detailu. Spíše než volnou zábavu ti doporučuji vymyslet spoustu her a soutěží. K nim by neměly chybět ani drobné odměny pro vítěze. Můžou být dokonce rozděleny na dárky pro ženy a muže. Vítěze zaručeně potěší a tvůj rozpočet to ani příliš nezatíží.

3. Promysli občerstvení

Když na svou karnevalovou párty pozveš své kamarády, musíš jim nabídnout i něco k jídlu a k pití. Nemusí to být nic složitého. Postačí hromada chutných toastů, nějaké barevné muffiny a jako dezert třeba domácí zmrzlina. Jak vyrobit domácí zmrzlinu jsme mimochodem na webu proslecny.cz už řešili, nech se inspirovat:)

4. Rozdej pozvánky

Teprve až po tom, co vymyslíš program a občerstvení, můžeš napsat i pozvánky a rozdat je svým spolužákům. S pozvánkou si vyhraj, napiš ji buď na počítači, nebo si dej záležet na vlastnoruční tvorbě. Každopádně by měly být v pozvánce tyto informace – čas začátku tvé párty, program i zmínka o nutnosti karnevalové masky.

5. Vyber si karnevalovou masku

Ani ty sama nenechávej výběr karnevalové masky na poslední chvíli. Pokud se ti výběr podaří, může vyhrát v soutěži o nejlepší kostým. Ve větších městech (jako je Praha) existují i specializované obchody. Například staré dobré Ptákoviny. Nakupovat však můžeš i on-line. Stačí do vyhledávače zadat „karnevalové kostýmy Praha“ nebo „ptákoviny Praha“ či jakékoliv jiné město, ve kterém žiješ. Kostým si tam lze dokonce i vypůjčit. Inspirovat se můžeš známými pohádkovými postavami, hrdiny akčních filmů a podobně. Maska by měla být co možná nejoriginálnější.

6.  Zařiď výzdobu

Kromě masky na karneval budeš potřebovat i  speciální výzdobu. Chybět by neměly balónky, konfety a další ozdoby, které prostor správně naladí.

Ještě nikdy jsi neorganizovala vlastní párty? Neboj se do toho pustit právě teď. Na karnevalové párty zažiješ spoustu zábavy a najdeš nové kamarády.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.